Prezenty do zamówień

Blog

I trymestr – o czym należy pamiętać w 3 miesiącu ciąży?

25.11.2020

Trzeci miesiąc ciąży, to idealny czas na rozpoczęcie przygotowań wyprawki dla noworodka.

Sprawdź, jak wybrać idealne łóżeczko dziecięce i niemowlęce! Zobacz też wyprawkowy must have – kliknij tutaj, aby pobrać listę najważniejszych rzeczy.

 

I trymestr – sprawdź, o czym należy pamiętać w 3 miesiącu ciąży

 

Trzeci miesiąc ciąży jest okresem przejściowym między pierwszym, a drugim trymestrem. Dolegliwości ciążowe, które dokuczały Ci przez ostatnie tygodnie zaczynają ustępować, a Ty zaczynasz odczuwać więcej energii. Warto wykorzystać ten czas na zaplanowanie wyprawki dla noworodka, czy na zaprojektowanie pokoiku dziecięcego.

Nie zapomnij też o mniej przyjemnych, ale jakże ważnych badaniach. Poniżej znajdziesz ich listę.

 

Jakie badania należy przeprowadzić w 3 miesiącu ciąży?

 

Do najważniejszych badań jakie należy przeprowadzić w 3 miesiącu ciąży należą:

  • badanie USG
  • badania kontrolne, takie jak badanie moczu, morfologia krwi, glukoza
  • oznaczenie grupy krwi
  • badania pod kątem nosicielstwa chorób zakaźnych
  • poziom hormonów tarczycy

Część badań możesz wykonać wcześniej. Ważne jednak, aby wykonać je do końca I trymestru ciąży.

 

Jak skompletować idealną wyprawkę dla niemowlaka?

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to nie lada zadanie, szczególnie jeśli spodziewacie się pierwszego dziecka. Z naszego poradnika dowiecie się, kiedy najlepiej rozpocząć przygotowania oraz jakich błędów nie popełniać, aby nie narażać się na dodatkowy stres, czy koszty.

 

Trzeci miesiąc ciąży – kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki dla niemowlaka?

 

Trzeci miesiąc ciąży, to idealny czas na przemyślenie wyprawki dla dziecka. Mimo, że do porodu jeszcze długa droga, to warto mieć za uwadze, że dziecko może okazać się wcześniakiem. Zalecamy więc rozpoczęcie kompletowania wyprawki przed 7 miesiącem ciąży, aby być przygotowanym na taką okoliczność.

Najważniejszym elementem wyprawki jest zdecydowanie łóżeczko niemowlęce oraz materac i to od nich warto rozpocząć przygotowania. Jeżeli chcecie, aby na początku Maluch spał z Wami w sypialni, to warto zaopatrzyć się w dostawkę do łóżka Rodziców lub alternatywę w postaci mini łóżeczka dostawnego.

Jeżeli nie wiecie, jak wybrać odpowiednie łóżeczko dziecięce i niemowlęce, to odsyłamy Was do naszego poradnika.

Nie zamawiajcie łóżeczka dla dziecka na ostatni moment, a na pewno nie kilka dni przed przewidzianym terminem porodu. Zawsze bierzcie pod uwagę sytuacje losowe, takie jak ewentualne uszkodzenia w transporcie, które mogą opóźnić Wasze przygotowania i narazić Was na stres. Jeżeli jesteście zdecydowani na dany model, to nie zwlekajcie z jego zakupem. W przypadku jego wyprzedania będziecie musieli poczekać na wyprodukowanie kolejnej partii, co może potrwać nawet do kilku kolejnych tygodni. Wybierając łóżeczko niemowlęce wcześniej będziecie nie tylko spokojniejsi, ale będziecie mogli rozpocząć urządzanie pokoiku znacznie wcześniej, a jak wiadomo jest to jeden z najprzyjemniejszych momentów podczas oczekiwania na przyjście Malucha na świat.

 

Kompletowanie wyprawki dla noworodka – jakich błędów nie popełniać

 

O pierwszym i największym błędzie, jakim jest kupowanie wszystkiego na ostatni moment, już wspomnieliśmy. Kolejnym, często popełnianym przez przyszłych Rodziców błędem jest kupowanie wszystkiego na raty. Mamy tutaj na myśli kupowanie pojedynczych rzeczy bez większego zastanowienia zamiast skompletowania całej wyprawki dla noworodka w jednym miejscu, czego efektem jest przepłacanie za wysyłkę. Wiemy, że nie wszystkie strony internetowe dają taką możliwość, ale warto na spokojnie zapoznać się z ofertą danego sklepu i zobaczyć, ile potrzebnych rzeczy jesteśmy w stanie zamówić w ramach jednej wysyłki. Dla przykładu, wybierając łóżeczko niemowlęce z naszego sklepu, dobierzcie do niego materac oraz sprawdźcie jakie akcesoria możecie do niego dopasować, nawet jeśli te będą potrzebne dopiero za rok, czy dwa. Zanim dokonacie zamówienia, upewnijcie się, czy czegoś jeszcze nie potrzebujecie lub, czy czegoś przypadkiem nie zapomnieliście, zamiast składać ponowne zamówienie i płacić drugi raz za wysyłkę.

Przed zakupem takich produktów jak łóżeczko dziecięce i niemowlęce upewnijcie się, czy macie odpowiednią ilość miejsca na wybrany przez Was model. Zastanówcie się najpierw, gdzie chcecie ustawić łóżeczko, a następnie dokładnie zmierzcie dostępną przestrzeń. Weźcie pod uwagę także pozostałe elementy aranżacji pokoju, takie jak komoda, szafa, czy przewijak. Jeżeli nie dysponujecie pokoikiem niemowlęcym, a łóżeczko planujecie ustawić w sypialni, sprawdźcie najpierw, czy będziecie mieć odpowiednią ilość miejsca na takie elementy, jak szuflada pod łóżeczko, czy przewijak wolnostojący.

Dokładnie przemyślcie też kolor, czy design, szczególnie jeżeli planujecie zakup większego łóżeczka, które zostanie z Wami przez lata. Nie chcecie przecież wymieniać mebli, czy dodatków w pokoju dziecięcym przez nieprzemyślany zakup.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!