Prezenty do zamówień

Blog

Jak wybrać odpowiednie łóżeczko niemowlęce i dziecięce?

17.07.2019

Oczekiwanie na przyjście Maluszka na świat to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdego człowieka. Jednocześnie, przed młodymi rodzicami stoi duże wyzwanie – skompletowanie idealnej wyprawki dla noworodka. Wśród elementów idealnej wyprawki dla niemowlaka znajduje się zazwyczaj drewniany przewijak,  materac dla niemowlaka oraz zestaw mebli dla dzieci gdy dysponujemy większą przestrzenią, w tym odpowiednie łóżeczko niemowlęce lub łóżeczko dostawne. Dobrym uzupełnieniem zestawu mebli dla dzieci będzie również łóżeczko turystyczne dla dzieci.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając łóżeczko niemowlęce czy dziecięce 2w1?

BEZPIECZEŃSTWO W ŁÓŻECZKU I POKOIKU DZIECIĘCYM

W Woodies®, jako eksperci od bezpiecznego snu, przykładamy ogromną wagę, by nasze łóżeczka niemowlęce z wyposażeniem były nie tylko piękne, lecz również atestowane i certyfikowane, a w efekcie bezpieczne.

Kwintesencją tej filozofii jest model łóżeczka dla niemowląt Smooth Cot 120×60 ze zgłoszonym wzorem patentowym. Nasz zespół ekspertów zaprojektował serię mebli dla dzieci Smooth, w tym łóżeczko niemowlęce i dziecięce tak, by jego nogi nie miały żadnych ostrych krawędzi, dzięki czemu Maluch może bezpiecznie uczyć raczkować się wokół łóżeczka dziecięcego, jak również komody Smooth, która doskonale uzupełni zestaw mebli niemowlęcych i dziecięcych.

Dodatkowo, solidne wykonanie i przepiękny, skandynawski design doskonale sprawdzą się w każdym pokoiku dla dziecka.

POPULARNE WYMIARY ŁÓŻECZEK NIEMOWLĘCYCH I DZIECIĘCYCH

Kluczową kwestią dotyczącą wyboru łóżeczka niemowlęcego z wyposażeniem są jego wymiary. Standardowo na rynku łóżeczka dla dzieci produkowane są w dwóch wymiarach: 120×60 oraz 140×70.

Łóżeczka dla niemowląt i dzieci 140×70 są tymi najbardziej polecanymi, ze względu na to, iż zazwyczaj starczają do około 6-7 roku życia w zależności od wzrostu dziecka.

W ofercie Woodies® wszystkie modele 140×70 można przekształcić w wersję Junior, czyli łóżeczko tapczanik. Transformacja ta jest prosta, a wszystkie potrzebne do jej elementy znajdują się w opakowaniu, w którym dostarczane jest łóżeczko 2w1.

Najbardziej polecanym modelem z opcją przekształcenia w łóżeczko tapczanik jest Hampton Cot Bed. Swoją stylistyką nawiązuje do nadmorskiego stylu Hampton, a uniwersalna biel doskonale wpasuje się w każdy pokoik dla dziecka.

Dodatkowym atutem tego modelu jest fakt, że to jedyne łóżeczko 140×70 z opcją przekształcenia w łóżeczko tapczanik, które również w wersji Junior może być używane z szufladą. Łóżeczko dziecięce z szufladą to idealne rozwiązanie, pozwalające uczyć maluszka segregacji i odkładania zabawek na swoje miejsce, a na późniejszym etapie życia może służyć jako skrzynia na zabawki. Dodatkowo, szuflada pod łóżeczko niemowlęce i dziecięce to również miejsce, gdzie możemy przechowywać np. prześcieradło do łóżeczka, poduszkę klin czy pościel dla dzieci do łóżeczka niemowlęcego i dziecięcego.

 

Co w momencie, kiedy wymiary pokoiku lub sypialni nie pozwalają na wstawienie łóżeczka 140×70? Wtedy najlepszym wyborem będzie łóżeczko niemowlęce o wymiarach materaca do łóżeczka 120×60.

Jednym z bardziej klasycznych modeli dostępnych w naszej ofercie jest łóżeczko niemowlęce i dziecięce Star Cot 120×60, wyróżniające się spośród innych modeli połączeniem klasycznego, skandynawskiego designu z oryginalnym grawerem-gwiazdką. Dużą zaletą dla komfortu rodziców bez wątpienia jest tutaj ażurowość konstrukcji łóżeczka niemowlęcego – dzięki niej, Maluch widoczny jest z każdej strony łóżeczka.

Łóżeczko dziecięce i niemowlęce Country Cot dla materaca o wymiarach 120×60 zaprojektowane zostało w stylu rustykalnym. Szczyty, czyli krótsze boki łóżeczka niemowlęcego są zabudowane, a zdobią je pionowe linie, przywodzące na myśl przytulność stylu skandynawskiego. Dzięki odpowiedniemu rozstawowi szczebelków, zarówno w dnie łóżeczka dziecięcego, jak i dłuższych bokach, łóżeczko niemowlęce również jest przewiewne.

MINI ŁÓŻECZKO DOSTAWNE – ROZWIĄZANIE ZAPEWNIAJĄCE KOMFORT RODZICÓW PRZY CODZIENNEJ OPIECE PRZEZ PIERWSZE 7 MIESIĘCY ŻYCIA

Przez pierwsze miesiące życia Maluszka, rodzice zazwyczaj pragną mieć go tuż przy sobie. Doskonałym wyborem będzie więc mini łóżeczko dostawne Bedside Crib.

Dzięki jego ażurowej konstrukcji, dziecko będzie mogło rozglądać się nie tylko w górę, jak ma to miejsce w tradycyjnych koszach Mojżesza lub dostawkach, lecz również na lewo i na prawo, dzięki czemu będzie mógł reagować na więcej bodźców dookoła niego.

Drewniane łóżeczko niemowlęce Bedside Crib jest również niezwykle lekkie, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli przenieść je z miejsca na miejsce, na przykład podczas wykonywania codziennych obowiązków. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą, aby Maluszek spał wraz z nimi w sypialni, lecz nie mają w niej miejsca na łóżeczko niemowlęce 120×60 lub łóżeczko dziecięce 2w1 140×70.

Jak wybrać odpowiednie łóżeczko niemowlęce i dziecięce? - 1Jak wybrać odpowiednie łóżeczko niemowlęce i dziecięce? - 2Jak wybrać odpowiednie łóżeczko niemowlęce i dziecięce? - 3Jak wybrać odpowiednie łóżeczko niemowlęce i dziecięce? - 4Jak wybrać odpowiednie łóżeczko niemowlęce i dziecięce? - 5

_____

Woodies® – eksperci od bezpiecznego snu

Sprawdź nasz polecany zestaw mebli dziecięcych => https://woodies.pl/kategoria-produktu/woodiessmooth/

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!