Prezenty do zamówień

Blog

Łóżeczko niemowlęce Woodies® – podstawa dobrego, bezpiecznego snu

15.06.2018

Wybór łóżeczka dla dziecka to nie lada wyzwanie! Ważne, aby było ono nie tylko ładne i funkcjonalne, ale także bezpieczne oraz zapewniało maleństwu komfort.  Dobrze dobrane łóżeczko, materacyk oraz kącik, w którym ustawimy mebel są podstawą dobrego snu zarówno maluszka, jak i rodziców.

Oprócz podstawowych funkcji oraz wymogów narzuconych przez m.in. UOKiK, Instytut Matki i Dziecka, ważne jest, by zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia konstrukcji, która posłużyć ma nam przez lata i na różnych etapach jego rozwoju. Wybierajmy model tylko wśród takich, które posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Ponadto, decydując się na jego zakup powinniśmy zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostało wykonane. Jest to kluczowe ze względu na kilka czynników. Tworzywo, z jakiego powinien być wyprodukowany mebel, powinno być wytrzymałe i trwałe. Na rynku dostępne są łóżeczka z różnych rodzajów drewna, również tych egzotycznych najwyższej klasy. Jednakże zalecane są meble bukowe lub sosnowe, pierwszej klasy, bezsęczne. Polska sosna, ze względu na warunki klimatyczne, w tym poziom wilgotności powietrza zapewnia najlepszą jakość, trwałość i wytrzymałość za rozsądną cenę w porównaniu do np. Sosny Brazylijskiej.

Woodies-Safe-Dreams-infografika-na-temat-łóżeczek-1-1024x1024 Łóżeczko niemowlęce Woodies® - podstawa dobrego, bezpiecznego snu

Warto zwrócić również uwagę, czy interesujący nas model wyposażony jest w standardzie w dodatkowe, silikonowe nakładki. Umieszczane przez nielicznych producentów na dłuższych bokach, zwane potocznie „gryzakami”. Przynoszą one ulgę dziecku w okresie ząbkowania, jak również chronią boki przed uszkodzeniami, a tym samym zapobiegają spożyciu farby przez malucha.

Wiele firm oferuje silikonowe nakładki jako dodatkowo płatną opcję, podobnie jak możliwość wyjęcia trzech szczebelków.

Farba wykorzystywana do pomalowania łóżeczka powinna być atestowana i bezpieczna dla maluchów, dzięki czemu możemy być spokojni o jego bezpieczeństwo nawet w wypadku jej połknięcia. Bardzo często firmy komunikują wykorzystywanie ekologicznych farb bezpiecznych dla środowiska. Niestety, niejednokrotnie, nie posiadają one odpowiednich atestów zapewniających bezpieczeństwo naszych dzieci. Upewnij się, czy dany producent posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

W dzisiejszych czasach meble dobieramy głównie pod względem designu, zapominając o podstawowej funkcji łóżeczka, jaką jest bezpieczeństwo i wsparcie rozwoju dziecka. Szerokie szczebelki, tak ostatnio modne nie spełniają wielu wymogów. Każdy model drewnianego łóżeczka ze względu na zwiększenie stabilności konstrukcji powinien wyposażony być płaskie, wąskie szczebelki. Taka ich budowa zapobiega również ich pęknięciu przy zwiększonej sile nacisku lub szarpnięciu.

Kolejną ich zaletą jest fakt, iż pomaga maluszkowi w trakcie nauki wstawania – dziecko może bez problemu chwycić szczebelki i podeprzeć się na nich, co pozwala łatwiej podejmować pierwsze próby wstawania. Warto zwrócić również uwagę na rozstaw szczebelków – nie powinien on wynosić więcej niż 56 mm.

Rozstaw szczebelków na dnie łóżeczka, czyli wkładu pod materac również nie jest przypadkowy – prawidłowy rozstaw wpływa znacząco na żywotność materaca, gwarantuje jego doskonałą wentylację, cyrkulację powietrza. Gwarantuje również prawidłowe ułożenie kręgosłupa dziecka na materacu oraz zwiększa komfort snu maluszka.

Wybierając łóżeczko warto mieć na uwadze, by dobrać model wyposażony w 3 wyjmowane szczebelki – dzięki nim dziecko, gdy tylko do tego dojrzeje, będzie mogło swobodnie wchodzić do łóżeczka, jak i z niego wychodzić.

Obowiązkowo łóżeczko niemowlęce powinno posiadać minimum trzy poziomy ustawienia materaca. Najwyższy poziom w pierwszych miesiącach życia dziecka ułatwia rodzicom schylanie się nad niemowlęciem, dbając jednocześnie o ich kręgosłup i komfort.

Łóżeczko niemowlęce Woodies® – podstawa dobrego, bezpiecznego snu - 1Łóżeczko niemowlęce Woodies® – podstawa dobrego, bezpiecznego snu - 2Łóżeczko niemowlęce Woodies® – podstawa dobrego, bezpiecznego snu - 3

MATERACE NIEMOWLĘCE

Przy wyborze materaca zwróćmy uwagę na jego twardość – idealny materac zarówno dla niemowlaka, jak i starszego dziecka powinien być średniotwardy. Taka twardość materaca pozytywnie wpłynie nie tylko na komfort snu malucha, ale również zadba o prawidłowy rozwój jego kręgosłupa. Wybierając materac zalecamy również upewnić się, czy jego grubość nie przekracza 10 cm – jest to obowiązująca norma grubości materacy dziecięcych.

Najbardziej polecanym wypełnieniem materaca dla niemowląt i dzieci są w stu procentach syntetyczne materiały.

Łóżeczko niemowlęce Woodies® – podstawa dobrego, bezpiecznego snu - 4Łóżeczko niemowlęce Woodies® – podstawa dobrego, bezpiecznego snu - 5Łóżeczko niemowlęce Woodies® – podstawa dobrego, bezpiecznego snu - 6

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!