Prezenty do zamówień

Blog

Wyprawka dla niemowlaka – pościel dla dzieci, prześcieradło do łóżeczka, poduszka klin, ochraniacz do łóżeczka czyli tekstylia niezbędne w każdym pokoiku dziecięcym

25.07.2019

Wyprawka dla niemowlaka to jeden z najważniejszych elementów przygotowania na przyjście dziecka na świat. Pośród zakupów takich jak zestaw mebli dla dzieci, w którego skład wchodzą łóżeczko niemowlęce, przewijak, mini łóżeczko dostawne powinny znaleźć się także tekstylia dedykowane dzieciom oraz pościel. Piękną pościel na wymiar projektują i tworzą Dots My Love

Wśród tekstyliów możemy wyróżnić ich parę rodzajów.

 

PRZEŚCIERADŁO DO ŁÓŻECZKA

Prześcieradło do łóżeczka to jedna z najbardziej podstawowych rzeczy, jakie powinny znaleźć się w każdym łóżeczku niemowlęcym i dziecięcym.

W ofercie Woodies® posiadamy dwa rodzaje prześcieradła do łóżeczka 120×60: prześcieradło z gumką z jerseyu oraz prześcieradło z gumką z frotte.

Prześcieradło do łóżeczka 120×60 z jerseyu sprzedawane jest w ekonomicznym dwupaku, wykonane jest z najwyższej klasy bawełny, gęsto tkanej, dzięki czemu bardzo trwałej. Prześcieradło do łóżeczka stanowi dodatkową barierę ochronną przed zabrudzeniami.

W ofercie sklepu dla niemowląt Woodies® posiadamy również prześcieradła do łóżeczka 120×60 z frotte i jest to część serii przeznaczonej do zadań specjalnych. Gęsto tkana tkanina prześcieradła do łóżeczka 120×60 posiada bardzo dobrą izolację cieplną, co sprawi, że maluszkowi nigdy nie będzie za zimno. Dodatkowo, wysoki wskaźnik chłonności doskonale absorbuje pot maluszka i stanowi kolejną barierę dla zarazków i drobnoustrojów.

Idealnie dopełni zestaw pościeli przeznaczanej do łóżeczka dla niemowląt i dzieci.

 

OCHRANIACZ DO ŁÓŻECZKA

Ochraniacze do łóżeczka wraz z prześcieradłem do łóżeczka 140×70 lub 120×60 idealnie dopełni pościel dla dzieci do łóżeczka, którą zakładamy na materac do łóżeczka. Woodies® w ofercie posiada dwa rodzaje ochraniacza do łóżeczka – wodoodporny oraz codzienny.

Każda położna zaleca pościel do łóżeczka z ochraniaczem codziennym. Codzienny ochraniacz do łóżeczka jest tym najbardziej polecanym, ze względu na nieograniczanie właściwości materaca, takich jak cyrkulacja powietrza. Pościel 120×60 uzupełniona o ochraniacz do łóżeczka będzie więc zdecydowanie łatwiejsza w czyszczeniu, ze względu na obecność więcej niż jednej warstwy ochronnej.

Wodoodporny ochraniacz do łóżeczka, ze względu na ograniczenie przewiewności materaca do łóżeczka niemowlęcego i dziecięcego, polecany jest w wyjątkowych sytuacjach – takich jak odzwyczajanie Maluszka od pieluszki.

 

PODUSZKA KLIN

Poduszka klin to kolejny niezbędny element wyprawki dla noworodka. Woodies® jako ekspert od bezpiecznego snu, dba o bezpieczeństwo maluszka w łóżeczku. Wielu rodziców, zamiast poduszki klin decyduje się na używanie twardych poduszek, które niepolecane są przez pierwsze miesiące życia Maluszka. Innym, również niepolecanym rozwiązaniem jest podłożenie twardych książek pod poduszkę. Ze względu na różnice między ich wielkością, podparcie nie będzie odpowiednie oraz atestowane.

Poduszka klin  sprawdzi się nie tylko podczas pierwszych miesięcy życia, zapewniając zdrowy rozwój kręgosłupa dziecka – położna poleca poduszkę klin również podczas np. przeziębienia, aby ułatwić oddychanie Maluszkowi. Szczególnie polecana jest ona również jako element świetnie dopełniający łóżko dla trzylatka.

Poduszka klin dla niemowląt wykonany jest z wentylowanej pianki poliuretanowej. Otwory umożliwiają swobodny przepływ świeżego powietrza i gromadząc powietrze, zapobiegają nagrzewaniu poduszki i tym samym poceniu się główki śpiącego dziecka.

 

Podsumowując, warto pamiętać, aby wyprawka dla niemowlaka była uzupełniona o pościel do łóżeczka, prześcieradło do łóżeczka, ochraniacze do łóżeczka, materac do łóżeczka oraz produkt, który poleca położna, czyli klin do łóżeczka.

Woodies® – ekspert od bezpiecznego snu

Uzupełnij wyprawkę dla niemowlaka o tekstylia niezbędne w każdym pokoiku dziecięcym, wybrane przez nasz zespół ekspertów => https://woodies.pl/kategoria-produktu/tekstylia/hi/blog/tekstylia

Wyprawka dla niemowlaka – pościel dla dzieci, prześcieradło do łóżeczka, poduszka klin, ochraniacz do łóżeczka czyli tekstylia niezbędne w każdym pokoiku dziecięcym - 1Wyprawka dla niemowlaka – pościel dla dzieci, prześcieradło do łóżeczka, poduszka klin, ochraniacz do łóżeczka czyli tekstylia niezbędne w każdym pokoiku dziecięcym - 2Wyprawka dla niemowlaka – pościel dla dzieci, prześcieradło do łóżeczka, poduszka klin, ochraniacz do łóżeczka czyli tekstylia niezbędne w każdym pokoiku dziecięcym - 3

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!