Prezenty do zamówień

Blog

Jakie mogą być skutki źle dobranego materaca dla niemowlaka w łóżeczku niemowlęcym?

29.08.2023

Kiedy stajemy się rodzicami, jednym z kluczowych wyborów podczas kompletowania wyprawki jest materac dla niemowlaka. Skutki źle dobranego materaca mogą być poważne i wpłynąć na zdrowie, wygodę oraz sen dziecka. W tym artykule przeanalizujemy główne zagrożenia związane z niewłaściwym wyborem materaca, podkreślając, jakie może to mieć konsekwencje dla zdrowia i komfortu niemowlęcia.

 

Wpływ źle dobranego materaca dla niemowlaka na postawę ciała i kręgosłup dziecka

 

Deformacje kręgosłupa

Materac o niewłaściwej twardości lub elastyczności może skutkować deformacją kręgosłupa u niemowlęcia. To zjawisko może wpłynąć na postawę ciała w przyszłości, prowadząc do problemów z kręgosłupem oraz bólów pleców.

Rozwój kręgosłupa

Wczesne etapy życia są kluczowe dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa dziecka. Nieodpowiedni materac może zakłócić naturalny proces wzrostu i rozwinięcia się kręgosłupa, co może mieć długotrwałe skutki dla zdrowia maluszka.

 

Źle dobrany materac dla niemowlaka, a ryzyko Syndromu Nagłej Śmierci Łóżeczkowej

 

Ograniczenie przepływu powietrza przez materac dla niemowlaka

Materac o zbyt dużej miękkości może prowadzić do ograniczenia przepływu powietrza wokół niemowlęcia, zwiększając ryzyko wystąpienia Syndromu Nagłej Śmierci Łóżeczkowej (SIDS).

Bezpieczne położenie spania

Niewłaściwie dobrany materac może sprawić, że niemowlę znajdzie się w pozycji sprzyjającej SIDS. Zbyt miękkie materace mogą prowadzić do zapadania się dziecka, utrudniając swobodne oddychanie.

 

Konsekwencje dla komfortu i jakości snu

 

Dyskomfort i płacz

Materac o niewłaściwej twardości może wywołać u niemowlęcia uczucie dyskomfortu. To z kolei może prowadzić do niepokoju i zakłóconego snu.

Nieregularne cykle snu

Materac wpływa na jakość snu niemowlęcia. Źle dobrany materac może prowadzić do nieregularnych cykli snu, co może wpłynąć na zdrowy rozwój dziecka oraz spokój rodziców.

 

Jak wybrać odpowiedni materac dla niemowlaka?

Wybór odpowiedniego materaca do łóżeczka niemowlęcego to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa maluszka. Dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z potrzebami dziecka i wybór materaca, który zapewni mu zdrowy, komfortowy sen. O tym, jak wybrać odpowiedni materac dla niemowlaka pisaliśmy tutaj.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!