Prezenty do zamówień

Blog

Dlaczego materace z gryki nie są odpowiednie dla niemowląt?

29.05.2023

Materace z gryki są popularne ze względu na swoje naturalne właściwości, takie jak oddychalność i elastyczność. Jednakże, istnieje kilka powodów, dla których nie są one odpowiednie dla niemowląt. Oto kilka uzasadnień.

 

Potencjalne alergeny w materacach z gryki

Gryka może wywoływać reakcje alergiczne u niektórych dzieci. Niektóre niemowlęta mogą być wrażliwe na pyłki lub inne substancje obecne w gryce, co może prowadzić do wystąpienia alergii skórnej lub reakcji alergicznej.

 

Trudności w utrzymaniu czystości

Materace z gryki są trudne w utrzymaniu w czystości. Ziarna gryki mogą łatwo się przemieszczać, co utrudnia usuwanie ewentualnych plam lub zabrudzeń. To z kolei może prowadzić do gromadzenia się kurzu, roztoczy i bakterii, co jest niezdrowe dla niemowlęcia.

 

Brak odpowiedniego wsparcia kręgosłupa

Materace z gryki nie zapewniają wystarczającego wsparcia dla delikatnego ciała niemowlęcia. Zbyt miękka powierzchnia może prowadzić do nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa, co z kolei może wpływać na rozwój i zdrowie dziecka.

 

Korzystne środowisko do rozwoju niechcianych organizmów

Ziarna gryki, używane do wypełnienia materaca, mogą przyciągać różne rodzaje robaków, takie jak mączniaki, mole spożywcze czy inne insekty. Te organizmy mogą znaleźć w ziarnach gryki idealne środowisko do rozwoju i rozprzestrzeniania się, zwłaszcza jeśli materac jest narażony na wilgoć i ciepło, co w materacach dla niemowląt może mieć miejsce.

W przypadku obecności robaków w materacu z gryki, istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub innych problemów zdrowotnych.  Robaki mogą pozostawiać odchody, zawierające alergeny lub substancje drażniące, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie.

Podsumowując, materace z gryki pod wieloma względami nie są odpowiednie dla niemowląt. Zawsze warto skonsultować się z pediatrą lub specjalistą ds. zdrowia dziecka, aby wybrać materac, który jest bezpieczny i komfortowy dla maluszka. Więcej informacji o materacach dla niemowląt, których lepiej unikać znajdziecie tutaj.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!