Prezenty do zamówień

Blog

Czy poduszka klin jest odpowiednia dla noworodka?

25.04.2022

Przy kompletowaniu pierwszej wyprawki dla noworodka często pojawia się dużo pytań odnośnie kwestii bezpiecznego snu. Wiele Rodziców pyta nie tylko, jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać, ale także o to, co powinno znaleźć się w jego wyposażeniu.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest, czy noworodek powinien spać na poduszce oraz kiedy najlepiej rozpocząć jej stosowanie. Na rynku dostępnych jest wiele pięknych poduszek o różnorodnych kształtach i kolorach, niestety większość z nich nie jest bezpieczna dla noworodka, czy niemowlaka.

Jak więc wybrać odpowiednią poduszkę dla noworodka i od kiedy zacząć bezpiecznie ją stosować?

 

Czy niemowlę powinno spać na poduszce?

 

W pierwszych miesiącach życia kształtuje się kręgosłup dziecka, dlatego też tak ważne jest zadbanie o odpowiednią pozycję do spania, która będzie miała kluczowe znaczenie na jego dalszy rozwój. Zalecane jest, aby dziecko spało na płaskiej i twardej powierzchni, która zapewni dobre podparcie pleców i umożliwi dziecku swobodną zmianę pozycji ciała. O tym jak wybrać odpowiedni materac dla noworodka, który będzie stanowić podstawę jego zdrowego i bezpiecznego snu pisaliśmy tutaj.

Jeśli zależy nam na prawidłowym rozwoju dziecka, standardowym poduszkom powinniśmy powiedzieć stanowcze NIE. Ich miękkie i zapadające się podłoże może prowadzić w przyszłości do wielu problemów, takich jak na przykład asymetria czaszki. Ponadto, zwykła i zbyt miękka poduszka może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia dziecka ze względu na utrudnienie poruszania przez niego główką.

 

Jaka poduszka będzie bezpieczna dla noworodka?

 

Niemowlę do zdrowego i komfortowego snu nie potrzebuje poduszki, wystarczy materac o odpowiedniej twardości i dobrej jakości prześcieradło. Jeżeli jednak zależy nam zwiększeniu jego komfortu to wybierajmy poduszki typu klin.

Poduszka klin, to produkt wykonany z pianki poliuretanowej w kształcie trójkąta, który podkłada się pod materac dziecka, aby jego główka znajdowała się powyżej tułowia. Co ważne, klin unosi nie tylko główkę dziecka, ale i całą górną część jego ciała wraz z plecami. Takie ułożenie zapewni dziecku komfortową pozycję leżącą.

Poduszka-klin-Woodies-Safe-Dreams-4-300x300 Czy poduszka klin jest odpowiednia dla noworodka?

Poduszka dla niemowlaka – kiedy zacząć ją stosować?

 

Z poduszki klin dziecko może korzystać już po urodzeniu, natomiast z tradycyjną poduszką należy wstrzymać się jak najdłużej. Można zdecydować się na nią kiedy dziecko samodzielnie i sprawnie się porusza i potrafi swobodnie zmienić pozycję swojego ciała podczas snu. Lepiej jednak całkowicie z niej zrezygnować na rzecz płaskiego klinu.

 

Bezpieczny sen noworodka – jakie są zalety poduszki klin?

 

Poduszka klin, oprócz tego, że zapewnia prawidłową pozycję ciała dziecka podczas odpoczynku, posiada szereg innych właściwości, które w znaczący sposób podniosą komfort snu Waszego dziecka, jak i jego bezpieczeństwo, dzięki czemu również i Wy będziecie mogli spać spokojnie.

 

Zalety poduszki klin

 

Jedną z głównych zalet poduszki klin jest zapobieganie ulewaniu się pokarmu, a tym samym zmniejszenie ryzyka zakrztuszenia się przez dziecko. Dlatego też poduszka ta sprawdzi się szczególnie przy dzieciach z refluksem żołądkowo-przełykowym.

Stosowanie poduszki klin będzie pomocne także w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych dziecka. Dzięki lekko uniesionej główce względem reszty ciała, dziecku łatwiej będzie oddychać podczas kataru.

Poduszka klin gwarantuje także bezpieczne i stabilne podparcie szyi oraz głowy. Zmniejsza napięcie w odcinku szyjnym dziecka i zapobiega schorzeniom kręgosłupa.

Warto wybierać poduszki klin z kanalikami wentylacyjnymi, które zagwarantują stały przepływ powietrza, szczególnie wtedy gdy zamierzamy układać Maluszka bezpośrednio na poduszce. Kanaliki zapobiegną nagrzewaniu się poduszki i tym samym poceniu się główki śpiącego dziecka.

Sprawdź nasze poduszki klin z Pozytywną Opinią Instytutu Matki i Dziecka.

 

Jak układać poduszkę klin w łóżeczku niemowlęcym?

 

Poduszkę klin zaleca się wkładać pod materac w łóżeczku niemowlęcym, aby stworzyć równie pochyłą. Klin położony na wierzchu materaca może powodować nadmierne wygięcie pleców oraz zaburzać prawidłową symetrię ciała dziecka.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!