Prezenty do zamówień

Blog

II trymestr – sprawdź, o czym należy pamiętać w 4 miesiącu ciąży!

25.11.2020

Skompletuj idealną wyprawkę dla noworodka. Twoje dziecko może pojawić się już nawet w 7 miesiącu ciąży!

Sprawdź zestawy rabatowe na łóżeczko dziecięce i tekstylia do zadań specjalnych.

 

II trymestr – sprawdź, o czym należy pamiętać w 4 miesiącu ciąży!

 

Czwarty miesiąc ciąży, to już prawie półmetek Twojego wyjątkowego stanu. To też czas kiedy większość przyszłych Mam odczuwa nagły przypływ energii, a dolegliwości z I trymestru pomału ustępują. Warto wykorzystać ten czas na przysłowiowe wicie gniazdka, a więc urządzenie pokoiku dziecięcego, czy skompletowanie wyprawki dla noworodka. Nie zapominaj jednak o sobie! W czwartym miesiącu ciąży Twój brzuch zaczyna się już zaokrąglać więc dobrze jest pomyśleć o nowej garderobie.

 

Jakie badania należy przeprowadzić w 4 miesiącu ciąży?

 

Oprócz rutynowych badań, które przepisze Ci lekarz prowadzący, takich jak morfologia krwii, czy badanie moczu, w czwartym miesiącu ciąży powinnaś przeprowadzić badanie USG, które da możliwość poznania płci dziecka. Możesz też przeprowadzić badanie 3D, bądź 4D, które umożliwiają zobaczenie jego twarzy. W czwartym miesiącu powinnać wykonać także doustny test tolerancji glukozy.

 

Wyprawka dla niemowlaka – jakie elementy należy skompletować?

 

Czwarty miesiąc ciąży, to idealny czas na rozpoczęcie kompletowania wyprawki dla niemowlaka. Przygotowania najlepiej zacząć od wyboru idealnego łóżeczka niemowlęcego i materaca dla noworodka. Jeżeli nie wiecie, jak się za to zabrać, to odsyłamy Was do naszego poradnika, z którego dowiecie się, na co zwracać uwagę wybierając bezpieczne łóżeczko niemowlęce.

Oprócz tradycyjnego łóżeczka niemowlęcego w standardowych wymiarach warto zdecydować się na mini łóżeczko 90×40, które sprawdzi się jako dostawka do łóżka Rodziców. Takie łóżeczko łatwo przeniesiecie też do salonu, czy nawet kuchni i łazienki, aby mieć Maluszka w zasięgu wzroku podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Elementu, którego nie może zabraknąć w pokoiku dziecięcym, czy kąciku dla dziecka jest przewijak. Jeżeli posiadacie wystarczającą ilość miejsca, to warto zdecydować się na przewijak wolnostojący, którego półki pomieszczą wszystkie rzeczy potrzebne małemu dziecku. Osobom, które nie dysponują jednak wystarczającą przestrzenią polecamy przewijak nakładany na łóżeczko.

Jeżeli zależy Wam na funkcjonalności łóżeczka niemowlęcego, to koniecznie uzupełnijcie Waszą wyprawkę o szufladę z przykryciem. Nie zapomnijcie też o takich elementach jak bok daybed, który przekształci łóżeczko w tapczanik, czy dodatkowa barierka, która przyda się w momencie, gdy przekształcicie łóżeczko 140×70 w łóżko dla starszaka.

 

Wyprawka dla noworodka – tekstylia do zadań specjalnych

 

Wśród tekstyliów w idealnej wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć ochraniaczy na materac. Do codziennego stosowania zalecamy ochraniacz codzienny, który nie będzie ograniczać właściwości materaca, a w wyjątkowych sytuacjach, takich jak choroba lub odzwyczajanie Malucha od pieluszki zalecamy użycie ochraniacza wodoodpornego.

W łóżeczku niemowlęcym powinna znaleźć się także poduszka klin, która zapobiega ulewaniu się pokarmu i ułatwia zasypianie. Nie zapomnijcie także o prześcieradłach w ekonomicznych dwupakach! To jeden z tych produktów, którego nigdy za dużo.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!