Prezenty do zamówień

Blog

W którym tygodniu ciąży kompletować wyprawkę dla niemowlaka?

20.02.2024

Kiedy najlepiej kompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Wyprawka dla niemowlaka to ważny krok w przygotowaniach do narodzin dziecka. Wiele przyszłych rodziców zastanawia się, kiedy właściwie należy rozpocząć kompletowanie niezbędnych rzeczy dla swojego maluszka. Zastanówmy się więc, w którym tygodniu ciąży warto zająć się tym zadaniem.

 

Dlaczego warto zacząć kompletować wyprawkę dla niemowlaka wcześniej?

Decyzja o wcześniejszym rozpoczęciu przygotowań wyprawki dla niemowlaka ma wiele uzasadnień. Po pierwsze, zapewnia to przyszłym rodzicom spokój i czas na dokładne przemyślenie każdego elementu wyprawki. Po drugie, możliwość zaplanowania zakupów oraz ewentualnego oczekiwania na promocje czy wyprzedaże pozwala zaoszczędzić pieniądze. Wreszcie, wcześniejsze przygotowania eliminują stres związany z ostatnim momentem i pozwalają uniknąć nagłych wydatków w okresie tuż przed porodem.

 

Kalkulacja potrzeb

Przed rozpoczęciem zakupów warto zastanowić się nad potrzebami niemowlęcia oraz własnymi preferencjami. Niektórzy rodzice decydują się na przygotowanie wyprawki dla niemowlaka z wyprzedzeniem, podczas gdy inni wolą zaczekać do późniejszych tygodni ciąży.

 

Optymalny moment na kompletowanie wyprawki dla niemowlaka

Zdecydowanym trendem jest rozpoczęcie kompletowania wyprawki dla niemowlaka między 24, a 32 tygodniem ciąży. Ten okres daje wystarczająco dużo czasu na spokojne przygotowanie wszystkich niezbędnych rzeczy oraz pozwala uniknąć pośpiechu w przypadku narodzin dziecka przed planowanym terminem.

 

Wyprawka dla niemowlaka, a porządek domowy

Wiele osób zaczyna kompletować wyprawkę dla niemowlaka wcześniej z uwagi na chęć uporządkowania domu i przygotowania miejsca dla dziecka. Organizacja przestrzeni oraz wyznaczenie miejsca na łóżeczko niemowlęce to istotne elementy przygotowań.

 

Kluczowe elementy wyprawki dla niemowlaka

Podstawowymi elementami wyprawki dla niemowlaka są ubranka, pieluszki, wózek, akcesoria do karmienia oraz łóżeczko niemowlęce i pozostałe meble dziecięce. Niezbędne są także produkty higieniczne, takie jak wanienka, chusteczki czy mydełka dla niemowląt.

Bezpieczne środowisko snu

Łóżeczko niemowlęce powinno być bezpiecznym miejscem do snu dla dziecka. Wybierajmy modele spełniające odpowiednie normy bezpieczeństwa i umożliwiające kontrolę nad pozycją dziecka podczas snu.

Ubranka i pielęgnacja w wyprawce dla niemowlaka

Warto zaopatrzyć się w różnorodne ubranka dla niemowlaka, od lekkich body po ciepłe sweterki. Pielęgnacja skóry dziecka wymaga delikatnych kosmetyków i regularnego oczyszczania. Pamiętajmy także o regularnej zmianie pieluszek i stosowaniu kremów ochronnych.

Wyprawka dla niemowlaka, a akcesoria codziennego użytku

Wśród niezbędnych akcesoriów powinny znaleźć się butelki, smoczki oraz laktator. Przydatne mogą być również termometry, aspiratory do nosa czy termofory do utrzymania odpowiedniej temperatury w pokoju dziecka.

Gotowość na przyjście dziecka

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, pamiętajmy o gotowości na przyjście dziecka do domu. Organizacja przestrzeni oraz odpowiednie przygotowanie pomieszczeń sprawiają, że powitanie nowego członka rodziny przebiega bezproblemowo.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!