Prezenty do zamówień

Blog

Sosna – szlachetne drewno, z którego tworzymy nasze meble dla niemowląt i zestawy mebli dziecięcych

12.07.2019

Sosny to wiecznie zielone drzewa o długich i wąskich igłach. Ich znaczenie w przyrodzie jest nieocenione – wydzielają one specjalne substancje bakteriobójcze, oczyszczając powietrze wokół nich na odległość około 5m. Właściwości te wpływają również pozytywnie na układ oddechowy człowieka. To właśnie dlatego wokół naszej fabryki został posadzony las iglasty, w którym dominuje sosna.

Meble dziecięce i niemowlęce, w tym przewijaki i łóżeczka niemowlęce oraz dziecięce wykonane z drewna sosnowego są pewnego rodzaju naturalnymi filtrami powietrza w naszych domach. Co więcej, drewniane łóżeczka niemowlęce i dziecięce czy przewijaki drewniane wykonane z sosny nie elektryzują się, w konsekwencji nie przyciągając kurzu, co znacznie ułatwi zachowanie wysokiego poziomu czystości oraz higieny w miejscu snu oraz przewijania naszego Maluszka. Dzięki tej właściwości sosna bezsęczna to materiał polecany również dla alergików.

Oprócz spełniania funkcji filtrowania, ważną cechą drewna sosnowego jest jego higroskopijność. Sosna z sękami lub sosna bezsęczna potrafi wchłaniać parę wodną i wydalać jej nadmiar, dzięki czemu w doskonały sposób kontroluje ona poziom wilgoci w swoim otoczeniu.

Ogromną zaletą drewna sosnowego I klasy jest również wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne – zarówno na rozciąganie, ściskanie jak i zgniatanie. Sosna bezsęczna I klasy jest również bardziej wytrzymała niż klon, buk czy jesion. Dzięki temu, łóżeczko dziecięce i niemowlęce wykonane z sosny bezsęcznej będzie gwarantem stabilności i bezpieczeństwa na lata – to najważniejsze wartości, jakimi kierujemy się w naszej firmie.

Przejdźmy do tego, czym różni się drewno sosnowe bezsęczne od tego z sękami?

Na początku należy wytłumaczyć, czym są sęki. Według ekspertów, jest to pozostałość po gałęziach, które odcinane są podczas ścinania samego drzewa. Sęki powodują znacznie mniejszą wytrzymałość drewna – sosna z sękiem jest bardziej podatna na pękanie, oddzielanie się od reszty drewna czy łamanie się. Co więcej, znacznie łatwiej się odkształca.

Sosna bezsęczna I klasy jest zatem drewnem bardziej wytrzymałym, odpornym na odkształcenia czy pękanie. Dodatkowo, jego ogromną zaletą jest brak charakterystycznych, nieestetycznych, czarnych śladów, które powstają w miejscu, w którym odcinane były gałęzie. Właśnie dlatego, Woodies jako ekspert od produkcji łóżeczek niemowlęcych i dziecięcych oraz ekspert od bezpiecznego snu korzysta tylko i wyłącznie ze sprawdzonych, pozyskanych w ekologiczny sposób surowców drewna sosnowego.

Łóżeczko niemowlęce i dziecięce wykonane z drewna sosnowego I klasy, bezsęcznego, na przykład model Dream Cot lub Classic Cot będzie więc najlepszym wyborem dla naszych Maluszków. Nie tylko polepszy ono jakość snu dziecka, dzięki właściwościom antyalergicznym czy higroskopijnym, ale pozwoli nam, rodzicom, być bardziej spokojnymi o nasze pociechy.

Sosna – szlachetne drewno, z którego tworzymy nasze meble dla niemowląt i zestawy mebli dziecięcych - 1Sosna – szlachetne drewno, z którego tworzymy nasze meble dla niemowląt i zestawy mebli dziecięcych - 2

_____

Woodies® – eksperci od bezpiecznego snu

Sprawdź dwa modele drewnianych łóżeczek dziecięcych i niemowlęcych:

Dream Cot – najlżejsze łóżeczko dziecięce i niemowlęce w ofercie Woodies Safe Dreams – ekspertów od bezpiecznego snu: https://woodies.pl/produkt/lozeczko-dzieciece-dream-cot-120×60/hi/blog/sosna

Classic Cot – drewniane łóżeczko dziecięce i niemowlęce w stylu skandynawskim: https://woodies.pl/produkt/lozeczko-dzieciece-classic-cot-120×60/hi/blog/sosna

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!