Prezenty do zamówień

Blog

Pierwszy trymestr ciąży – klucz do zdrowego rozwoju dziecka

30.10.2023

Gratulacje! Dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, i to pierwszy miesiąc – czas wielkich zmian w Twoim życiu. Jednym z najważniejszych kroków w trosce o zdrowie dziecka jest odpowiednie żywienie i suplementacja. W tym artykule dowiesz się, jakie witaminy i składniki odżywcze warto uzupełniać w pierwszym trymestrze ciąży i dlaczego są one tak istotne.

 

Witamina Kwasu Foliowego (B9)

W pierwszym miesiącu ciąży, organizm rozpoczyna budowę układu nerwowego dziecka. Witamina B9, znana jako kwas foliowy, odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu wadom cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Suplementacja kwasem foliowym jest zalecana już przed zajściem w ciążę i w pierwszych tygodniach jej trwania.

Witamina D

Witamina D odgrywa istotną rolę w absorpcji wapnia, niezbędnego dla rozwoju kości i zębów u dziecka. W pierwszym miesiącu ciąży, zapewnienie odpowiednich poziomów witaminy D jest kluczowe, zwłaszcza jeśli nie masz regularnie wystawianej skóry na słońce.

Żelazo

Zapotrzebowanie na żelazo w pierwszym trymestrze ciąży wzrasta ze względu na rozwijający się krwotwórczy układ dziecka. Brak wystarczającej ilości żelaza może prowadzić do anemii, co może negatywnie wpłynąć na zdrowie zarówno matki, jak i dziecka.

Witamina C

Witamina C wspomaga wchłanianie żelaza, co czyni ją istotną dla zdrowego rozwoju płodu. Dostarczenie wystarczającej ilości witaminy C pomaga zapobiegać niedoborom żelaza i anemii.

Wapń

Wapń odgrywa kluczową rolę w rozwoju kości i zębów u dziecka. W pierwszym miesiącu ciąży, organizm matki musi dostarczyć wystarczająco dużo wapnia, aby zaspokoić potrzeby rosnącego płodu.

 

Co jeszcze warto wiedzieć

Zrównoważona Dieta

Oprócz suplementów, ważne jest spożywanie zrównoważonej diety bogatej w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude białko, oraz zdrowe tłuszcze. Unikaj fast foodów oraz produktów wysoko przetworzonych.

Konsultacja z Lekarzem

Zawsze konsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji w pierwszym trymestrze ciąży. Lekarz może dostosować dawki suplementów do Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!