Prezenty do zamówień

Blog

Na co zwracać uwagę wybierając przewijak dla dziecka?

14.06.2022

Jednym z niezbędnych elementów wyprawki jest niewątpliwie przewijak dla dziecka, który powinien być przede wszystkim bezpieczny oraz funkcjonalny. W poniższym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego przewijaka oraz jak sprawdzić, czy wybrany przez nas produkt jest zgodny z obowiązującymi normami.

 

Rodzaje przewijaków dla dzieci

 

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, jednak najpopularniejszym wyborem wśród rodziców są przewijaki nakładane na łóżeczko, wolnostojące lub komody z przewijakiem. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę każdego ze wspomnianych rozwiązań. Pamiętajcie, że to, na którą opcję się zdecydujecie, zależy od wielu czynników, takich jak ilość miejsca w pokoju, czy też kwestie finansowe, o czym wspomnimy więcej później.

 

Przewijak nakładany na łóżeczko

 

Przewijak nakładany na łóżeczko, to rozwiązanie polecane szczególnie dla osób, które nie mają zbyt dużo miejsca lub nie dysponują osobnym pokojem i chcą stworzyć kącik dla niemowlaka w niewielkiej sypialni. Pozwala on zaoszczędzić sporo miejsca bez konieczności rezygnowania z wygodnego miejsca do przewijania. Przewijaki nakładane są zazwyczaj uniwersalne, a więc dopasujecie je do łóżeczka niemowlęcego w rozmiarze 120×60, jak i 140×70.

Zakupując przewijak nakładany, należy pamiętać o jego wypełnieniu, a więc o materacu do przewijaka, bądź macie, gdyż te zazwyczaj sprzedawane są osobno.

W naszej ofercie znajdziecie przewijaki nakładane na łóżeczko niemowlęce w trzech wyjątkowych kolorach: klasycznej matowej bieli, jasnego orzecha oraz eleganckiej szarości. Do każdego z naszych przewijaków dopasować możecie odpowiedni materac z pianki poliuretanowej lub wodoodporną matę z motywem leśnym, lub z wzorem w confetti.

 

pelen-rozm-Boho-Cot-vintage-3-Woodies-Craft-300x108 Na co zwracać uwagę wybierając przewijak dla dziecka?

 

Przenośny-przewijak-nakladany-na-lóżeczko-Cot-Top-Changer-Woodies-Safe-Dreams-300x300 Na co zwracać uwagę wybierając przewijak dla dziecka?

Przewijak wolnostojący

 

Na przewijak wolnostojący warto się zdecydować, gdy nie ogranicza Was miejsce. To zdecydowanie bardziej funkcjonalne rozwiązanie niż przewijak nakładany, gdyż oprócz blatu do przewijania zyskujecie dodatkowe miejsce na rzeczy Maluszka. Dzięki półkom przewijaka wszystko będziecie mieć pod ręką, co znacznie ułatwi Wam codzienną pielęgnację dziecka.

W naszej ofercie znajdziecie przewijaki wolnostojące w czterech kolorach, które dopasujecie do większości naszych łóżeczek niemowlęcych. Przy składaniu zamówienia nie zapomnijcie o odpowiednim materacu do przewijaka lub jednej z naszch wodoodpornych mat.

Każdy z naszych przewijaków możecie wykorzystać w przyszłości jako mały, ustawny regał lub barek.

Classic-Changer-Vintage_bez_tla-243x300 Na co zwracać uwagę wybierając przewijak dla dziecka?

 

Przewijak na komodę

 

Przewijak na komodę jest zdecydowanie najdroższym z przedstawionych rozwiązań, ale i najbardziej funkcjonalnym. Warto zainwestować w uniwersalną komodę ze zdejmowanym przewijakiem, tak aby móc później wykorzystać mebel, gdy dziecko z niego wyrośnie. W komodzie pomieścicie nie tylko rzeczy niezbędne podczas przewijania, ale również ubranka dziecka, czy tekstylia. Szeroki blat komody pozwoli Wam zagospodarować przestrzeń w taki sposób, aby wszystkie niezbędne akcesoria mieć zawsze pod ręką.

 

Jaki przewijak dla dziecka wybrać?

 

Przewijak dla dziecka powinien być przede wszystkim dopasowany do naszych potrzeb, miejsca oraz możliwości finansowych. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, jeśli nie dysponujecie osobnym pokojem dla dziecka lub jeśli macie bardzo ograniczoną ilość miejsca, to najlepszym wyborem będzie przewijak nakładany na łóżeczko. Jeśli natomiast dysponujecie większą przestrzenią, to warto zdecydować się na przewijak wolnostojący lub komodę z przewijakiem. Zakup komody wiąże się z większym kosztem, ale warto pamiętać, że będzie mogli korzystać z niej również, gdy dziecko dorośnie. Wybierzcie uniwersalny model, tak aby sprawdził się również w pokoju nastolatka. Polecanym rozwiązaniem jest zakup przewijaka wolnostojącego do łazienki, aby służył podczas wycierania i ubierania Maluszka po kąpieli oraz komody z przewijakiem do pokoju dziecięcego.

 

 

Na co zwracać uwagę wybierając przewijak dla dziecka?

 

Podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka warto pamiętać, że produkty dla dzieci powinny być produkowane zgodnie z normami. To da Wam pewność, że produkt, który wybieracie dla dziecka, będzie dla niego odpowiedni i w pełni bezpieczny. Nie bójcie się więc pytać o normy podczas zakupów, gdyż pozwoli Wam to wyeliminować z listy potencjalnie mało bezpieczne rozwiązania i unikniecie nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.

Produkowanie w zgodzie z normami nie tyczy się tylko takich produktów, jak łóżeczka niemowlęce, ale również przewijaków.

 

Jaką normę bezpieczeństwa powinny spełniać przewijaki dla dzieci?

 

Przewijaki dla dzieci, wolnostojące, jak i te nakładane, powinny być wyprodukowane zgodnie z normą PN EN 12221, która określa wymagania bezpieczeństwa dla wszystkich tego typu produktów. Norma podaje między innymi wymagania dotyczące konstrukcji, wymiarów oraz materiałów, z jakich wyprodukowany jest przewijak.

Kupując przewijak wyprodukowany zgodnie z jej zapisami, będziecie mieć pewność, że jest to produkt bezpieczny i odpowiedni dla Waszego dziecka.

 

Zabezpieczenia w przewijakach dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

 

Na dodatkowe zabezpieczenia warto zwrócić uwagę szczególnie w przypadku przewijaka nakładanego. W naszej ofercie znajdziecie przewijaki wyposażone w specjalny system, bazujący na dwóch zabezpieczeniach – paskach na rzepy, mocowanych do tylnej i górnej listwy boków oraz drewnianych ogranicznikach. Ograniczniki skutecznie uniemożliwiają przesuwanie się przewijaka w linii poziomej, by zapobiec zsunięciu się go z łóżeczka dziecięcego.

przewijak-niemowlęcy-Cot-Top-Changer-vintage-Woodies-Safe-Dreams-300x300 Na co zwracać uwagę wybierając przewijak dla dziecka?

 

Jeśli chodzi o przewijaki wolnostojące, to każdy z naszych modeli posiada w zestawie pasek mocujący do ściany, który minimalizuje ryzyko przewrócenia się przewijaka.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!