Prezenty do zamówień

Blog

Łóżeczko dostawne – jak wpływa na budowanie więzi z dzieckiem?

27.06.2024

Łóżeczko dostawne to popularny wybór wśród rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku bliskość i bezpieczeństwo podczas snu. W pierwszych tygodniach życia dziecka, budowanie więzi jest kluczowe dla jego rozwoju emocjonalnego i fizycznego. W tym artykule omówimy, jak łóżeczko dostawne może wspierać ten proces, jakie korzyści płyną z jego użytkowania oraz jak prawidłowo go stosować.

Co to jest łóżeczko dostawne?

To specjalny rodzaj łóżeczka niemowlęcego, które można przymocować bezpośrednio do łóżka rodziców. Dzięki temu rodzice mogą mieć swoje dziecko blisko siebie, jednocześnie zapewniając mu własną przestrzeń do spania. Jest ono idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zbudować silną więź z dzieckiem, bez rezygnowania z własnego komfortu snu.

 

Korzyści z użytkowania łóżeczka dostawnego

Bliskość i bezpieczeństwo

Pierwsze tygodnie życia dziecka są czasem intensywnej nauki i adaptacji. Bliskość rodziców jest kluczowa dla jego poczucia bezpieczeństwa. Łóżeczko umożliwia rodzicom bycie blisko dziecka przez całą noc, co może pomóc w szybszym reagowaniu na jego potrzeby.

Łatwiejsze karmienie nocne

Karmienie piersią w nocy może być wyzwaniem, szczególnie dla zmęczonej mamy. Łóżeczko dostawne pozwala na wygodne karmienie bez konieczności wstawania z łóżka. To rozwiązanie ułatwia również utrzymanie regularnych sesji karmienia, co jest ważne dla zdrowia i rozwoju dziecka.

Wzmacnianie więzi emocjonalnej

Bliskość fizyczna między rodzicem, a dzieckiem sprzyja budowaniu więzi emocjonalnej. Dzieci, które mają możliwość spędzania nocy blisko rodziców, często czują się bardziej kochane i bezpieczne. Łóżeczko dostawne stwarza idealne warunki do tego, aby rodzice mogli nawiązać silniejszą więź ze swoim dzieckiem.

 

Jak łóżeczko dostawne wpływa na sen dziecka i rodziców?

Lepsza jakość snu

Dzieci śpiące blisko rodziców często doświadczają spokojniejszego snu. Mając rodziców tuż obok, mogą łatwiej zasnąć i szybciej się uspokoić po przebudzeniu. To z kolei pozytywnie wpływa na jakość snu rodziców, którzy nie muszą co chwilę wstawać, aby sprawdzić, co się dzieje z ich maluszkiem.

Redukcja stresu

Pierwsze tygodnie życia dziecka mogą być stresujące zarówno dla niego, jak i dla rodziców. Bliskość łóżeczka dostawnego może pomóc w redukcji tego stresu. Rodzice mogą na bieżąco monitorować stan dziecka, co daje im poczucie kontroli i spokoju.

 

Jak wybrać odpowiednie łóżeczko dostawne?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając łóżeczko dostawne, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Łóżeczko powinno być stabilne, wykonane z solidnych materiałów i wyposażone w mechanizmy uniemożliwiające przypadkowe odłączenie się od łóżka rodziców.

Komfort i funkcjonalność

Łóżeczko powinno być wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Ważne jest, aby miało regulowaną wysokość, co pozwoli dopasować je do wysokości łóżka rodziców. Dodatkowe funkcje, takie jak możliwość łatwego przemieszczania łóżeczka, mogą okazać się bardzo przydatne.

 

Jak prawidłowo używać łóżeczka dostawnego?

Prawidłowe ustawienie

Łóżeczko dostawne powinno być ustawione w taki sposób, aby dziecko miało łatwy dostęp do rodzica, ale jednocześnie miało swoją przestrzeń do spania. Ważne jest, aby łóżeczko było solidnie przymocowane do łóżka rodziców, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Regularne sprawdzanie

Należy regularnie sprawdzać stabilność i stan łóżeczka dostawnego. Wszystkie elementy mocujące powinny być dobrze dokręcone, a materac czysty i w dobrym stanie. Dbanie o te aspekty zapewni dziecku bezpieczeństwo i komfort.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!