Prezenty do zamówień

Blog

Łóżeczko dla noworodka i jego wyposażenie

26.03.2024

Łóżeczko dla noworodka, jego wybór, to kluczowy krok w zapewnieniu dziecku komfortu, bezpieczeństwa i odpowiedniego miejsca do odpoczynku. Oprócz podstawowych elementów takich jak materac, czy przewijak, istnieje kilka innych akcesoriów, które warto uwzględnić w planowaniu wyposażenia łóżeczka. Poniżej przedstawiamy niezbędne elementy oraz dodatkowe akcesoria, które warto rozważyć.

 

Łóżeczko dla noworodka – co jest niezbędne w jego wyposażeniu?

Łóżeczko dla noworodka stanowi centralny punkt w przygotowaniach rodziców do powitania maleństwa w domu. Oprócz samego łóżeczka istnieje kilka istotnych elementów, które są niezbędne dla zapewnienia komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności miejsca, w którym maluszek będzie odpoczywał i spędzał czas.

 

Materac do łóżeczka dla noworodka

Jeden z najważniejszych elementów, na który warto zwrócić uwagę, to odpowiedni materac do łóżeczka. Materac powinien być odpowiednio twardy, aby zapewnić prawidłowe podparcie dla kręgosłupa noworodka. Zalecana jest średnia twardość. Wybierając materac, warto zwrócić uwagę na jego jakość i bezpieczeństwo, unikając materacy zbyt miękkich, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Więcej na temat doboru odpowiedniego materaca dla noworodka przeczytasz tutaj.

Przewijak nakładany na łóżeczko

To niezwykle praktyczny dodatek ułatwiający codzienne pielęgnacyjne czynności. Dzięki niemu zmiana pieluchy czy przewijanie dziecka staje się łatwiejsze i bardziej ergonomiczne. Przewijak nakładany można łatwo zamontować na krawędzi łóżeczka, co pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecka.

Bok otwarty DayBed

Bok otwarty DayBed to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na przekształcenie łóżeczka w tapczanik. Dzięki możliwości otwierania boku łóżeczka, dziecko może samodzielnie z niego wychodzić i wchodzić.

Szuflada do łóżeczka

Szuflada do łóżeczka to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią sobie porządek i funkcjonalność w pokoju dziecka. Dzięki szufladzie można przechowywać niezbędne akcesoria, takie jak pościel czy ubranka, w zasięgu ręki, co ułatwia codzienne czynności opiekuńcze.

Kółeczka do łóżeczka niemowlęcego

Kółeczka to praktyczne rozwiązanie, które umożliwia łatwe przemieszczanie łóżeczka po pomieszczeniu. Dzięki kółeczkom łóżeczko można łatwo przestawić z jednego miejsca na drugie, co jest szczególnie przydatne podczas sprzątania czy przemieszczania się po domu.

 

Łóżeczko dla noworodka, a tekstylia do łóżeczka

 

Pościel do łóżeczka dla noworodka

Odpowiednio dobrana pościel do łóżeczka to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i komfortu dziecka. Wybierając pościel, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana i najlepiej postawić na naturalne, oddychające tkaniny, takie jak bawełna, które zapewnią odpowiednią wentylację i komfort termiczny dla dziecka.

Ochraniacz na materac do łóżeczka dla noworodka

Jest to kolejny element, który warto uwzględnić, aby zadbać o higienę i bezpieczeństwo snu dziecka, gdyż chroni on materac przed zabrudzeniami i przemoczeniem.

Poduszka klin

Poduszka klin to przydatny dodatek, który umożliwia podniesienie górnej części ciała dziecka podczas snu. Pomaga to zapobiec refluksowi żołądkowemu oraz ułatwia oddychanie, co może być szczególnie przydatne dla dzieci z problemami z oddychaniem.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!