Blog

Kojec dla dziecka – dlaczego warto się na niego zdecydować?

23.08.2022

Po licznych prośbach do naszej oferty wrócił w końcu kojec dla dziecka Playpen w dwóch opcjach kolorystycznych, klasycznej bieli oraz w kolorze jasnego orzecha! Z tej okazji mamy dla Was wpis, z którego dowiecie się, dlaczego warto się na niego zdecydować, oraz na co zwracać uwagę wybierając odpowiedni kojec dla dziecka.

 

Kojec dla dziecka – czy warto go kupić?

Kojec dla dziecka, to świetna inwestycja, kiedy Wasz Maluch zaczyna raczkować i poznawać w ten sposób świat, a Wy nie jesteście w stanie nawet na moment spuścić go z oka, aby wykonać codzienne obowiązki. Raczkujący Maluch może bowiem po drodze napotkać na wiele przeszkód i niebezpieczeństw. Kojec więc nie tylko odciąży Was od ciągłego biegania za ciekawym świata Maluszkiem, ale przede wszystkim zapewni mu bezpieczeństwo.

 

Plusy kojca dla dziecka

Największym plusem kojca jest niewątpliwie odgrodzenie dziecka od różnego rodzaju zagrożeń kryjących się w domu oraz zapewnienie mu bezpiecznego kąta do zabaw i rozwijania swoich umiejętności.

Kojec okazuje się także bardzo przydatny podczas pierwszych prób wstawania i chodzenia. Dzięki płaskim szczebelkom dziecko może się bez problemu wesprzeć i ćwiczyć tę umiejętność, a miękki materac zamortyzuje ewentualne upadki.

Innym plusem kojca jest także stopniowe przyzwyczajanie dziecka do samodzielnej zabawy i odseparowania od rodziców na czas, kiedy Ci są zajęci wykonywaniem domowych obowiązków. Zagospodarowując wnętrze kojca ulubionymi zabawkami Malucha, zapewnicie mu zajęcie i wspaniałą zabawę w bezpiecznym otoczeniu.

 

Na co zwracać uwagę wybierając kojec dla dziecka?

Przede wszystkim zwróćcie uwagę, czy wybrany przez Was kojec został wyprodukowany zgodnie z normą PN EN 12227. Da Wam to gwarancję, że produkt ten jest bezpieczny dla Waszego dziecka i nie będziecie musieli obawiać się zostawienia w nim dziecka. Jeśli decydujecie się na kojec wykonany z drewna, to zwróćcie uwagę na jego szczebelki. Powinny być płaskie, gdyż takie ułatwią dziecku naukę wstawania.

Maluch przebywający w kojcu może próbować go podgryzać, szczególnie podczas ząbkowania, dlatego upewnijcie się, czy farba, którą został pomalowany kojec, posiada odpowiedni certyfikat i jest przeznaczona do mebli dziecięcych.

Odpowiedni kojec dla dziecka powinien być także przestronny na tyle, aby zapewnić dziecku swobodę ruchów. Dobrze jest też wybrać kojec z twardym dnem, na które można położyć odpowiedni materac. Starsze dziecko nie będzie w stanie unieść go, będąc w środku i przechadzać się w nim w ten sposób po mieszkaniu, tak jak może mieć to miejsce w przypadku kojca bez dna, z samymi szczebelkami.

Jeśli zdecydujecie się na kojec wykonany z siatki, to zwróćcie uwagę na jej kolor. Powinna być ona w jednolitym i jasnym kolorze, tak aby nie utrudniać dziecku obserwowania przez nią otoczenia.

 

Jaki materac wybrać do kojca?

Najlepszym wyborem do kojca dla dziecka będzie materac średnio twardy o grubości nieprzekraczającej 6 cm. Pamiętajcie, że im grubszy materac wybierzecie, tym zwiększycie szansę na to, że dziecko czmychnie przez barierkę. Materac o grubości 6 cm zapewni Waszemu dziecku największe bezpieczeństwo.

Materac o średniej twardości zapewni stabilne podłoże do nauki wstawiania, a jednocześnie zamortyzuje ewentualne upadki. Najpopularniejszym materiałem do produkcji materacy, również tych przeznaczonych do kojców jest pianka poliuretanowa, które zapewni dziecku komfort podczas zabawy.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!