Prezenty do zamówień

Blog

Kiedy obniżyć łóżeczko niemowlęce?

25.04.2024

Dlaczego ważne jest obniżenie łóżeczka niemowlęcego?

Bezpieczeństwo dziecka w łóżeczku niemowlęcym to sprawa najwyższej wagi dla każdego rodzica. Jednym z istotnych kroków w zapewnieniu bezpieczeństwa maluszka jest odpowiednie dostosowanie poziomu łóżeczka do jego rozwoju fizycznego i umiejętności. Dlatego też, pytanie o to, w którym miesiącu obniżyć łóżeczko niemowlęce, staje się istotne dla każdej rodziny.

 

Kiedy najlepiej obniżyć łóżeczko niemowlęce?

 

Pierwsze sygnały potrzeby obniżenia poziomu łóżeczka

Zazwyczaj pierwsze sygnały potrzeby obniżenia poziomu łóżeczka niemowlęcego można zauważyć, gdy dziecko zaczyna się podnosić lub próbować wychodzić z łóżeczka. Typowe etapy rozwojowe, takie jak próby wspinania się lub stawiania pierwszych kroków, są znakami, że należy dostosować wysokość łóżeczka.

Zalecane miesiące na obniżenie łóżeczka niemowlęcego

Zalecane jest obniżenie poziomu łóżeczka niemowlęcego, gdy dziecko osiąga około 5-6 miesiąca życia. W tym wieku większość niemowląt zaczyna rozwijać umiejętności motoryczne, które mogą skutkować próbami wydostania się z łóżeczka. Jednakże, każde dziecko rozwija się indywidualnie, dlatego ważne jest obserwowanie jego zachowań i dostosowanie łóżeczka do jego potrzeb.

 Dostosowanie łóżeczka do rozwoju dziecka

Obniżenie poziomu łóżeczka niemowlęcego to tylko jeden z kroków w dostosowywaniu przestrzeni spania do rozwoju dziecka. Należy również pamiętać o eliminacji elementów, które mogą stanowić zagrożenie, takich jak miękkie koce czy poduszki. Bezpieczeństwo dziecka powinno być zawsze priorytetem.

 

Podsumowanie

Dostosowanie poziomu łóżeczka niemowlęcego do rozwoju dziecka to ważny krok w zapewnieniu mu bezpiecznego i komfortowego snu. Obserwacja zachowań maluszka oraz dostosowanie łóżeczka w odpowiednim momencie są kluczowe dla zapewnienia mu optymalnych warunków do snu i rozwoju.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!