Prezenty do zamówień

Blog

Kiedy należy wyciągnąć 3 szczebelki w łóżeczku niemowlęcym?

25.04.2023

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy powinni wyciągnąć szczebelki w łóżeczku niemowlęcym, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku. Decyzja ta jest ważna, ponieważ zbyt wczesne lub zbyt późne usunięcie szczebelków może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. W tym artykule omówimy, kiedy i dlaczego należy usunąć szczebelki z łóżeczka niemowlęcego.

 

 Po co usuwa się szczebelki z łóżeczka niemowlęcego?

Łóżeczko niemowlęce jest jednym z najważniejszych mebli dla noworodka, ponieważ zapewnia bezpieczne miejsce do spania i odpoczynku. Jednak wraz z rozwojem dziecka, potrzeby i wymagania związane z łóżeczkiem się zmieniają. W zależności od wieku dziecka, może pojawić się potrzeba usunięcia szczebelków z łóżeczka.

Usunięcie szczebelków z łóżeczka niemowlęcego może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, pozwoli dziecku swobodnie poruszać się w łóżeczku, co jest ważne dla jego rozwoju fizycznego i psychologicznego. Po drugie, usunięcie szczebelków zwiększy bezpieczeństwo dziecka, szczególnie gdy zacznie ono wstawać i próbować wychodzić z łóżeczka. Szczebelki mogą stanowić niebezpieczeństwo, szczególnie jeśli dziecko się o nie opiera lub próbuje się przez nie przedrzeć. Usunięcie szczebelków zabezpiecza łóżeczko przed takimi sytuacjami i zapewni mu bezpieczeństwo.

Ostatecznie, warto pamiętać, że wyciągnięcie szczebelków z łóżeczka niemowlęcego jest naturalnym etapem w rozwoju dziecka i powinno się to zrobić w odpowiednim czasie. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego poruszania się w łóżeczku, ale jednocześnie powinno być bezpieczne i chronione przed niepotrzebnymi zagrożeniami.

 

Kiedy należy usunąć szczebelki w łóżeczku niemowlęcym?

To kiedy usunąć szczebelki z łóżeczka niemowlęcego zależy przede wszystkim od wieku dziecka oraz jego zdolności do poruszania się. Zasadniczo, szczebelki powinny zostać usunięte z łóżeczka, gdy dziecko jest w stanie samodzielnie wstać oraz chodzić i będzie próbować wyjść z łóżeczka. W przypadku dzieci, które zaczynają wcześniej siadać, wspinają się i próbują chodzić, warto rozważyć usunięcie szczebelków nieco wcześniej. Szczególnie jeśli widzimy, że dziecko próbuje wydostać się z łóżeczka w inny, mało bezpieczny sposób.

 

Najczęstsze znaki świadczące o tym, że dziecko jest gotowe do wyciągnięcia 3 szczebelków z łóżeczka:

 

  1. Dziecko samodzielnie się porusza i próbuje się wydostać z łóżeczka – jeśli widzisz, że Twoje dziecko stara się samodzielnie wydostać z łóżeczka, opierając się o szczebelki, to może to być znak, że należy usunąć trzy szczebelki z łóżeczka. Dziecko może uszkodzić łóżeczko, próbując przedrzeć się przez szczebelki, co jest niebezpieczne i może spowodować urazy.
  2. Dziecko jest już wystarczająco duże – trzeba pamiętać, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ale jeśli dziecko samodzielnie się już porusza, to warto wyciągnąć trzy szczebelki, aby dziecko mogło się swobodnie przemieszczać i nie było ograniczone w swoich ruchach.
  3. Dziecko nie chce już spać w łóżeczku – jeśli Twoje dziecko zaczyna unikać spania w łóżeczku i woli spać w innych miejscach, takich jak łóżko rodziców, to może to być znak, że potrzebuje większej swobody ruchowej. Wyciągnięcie trzech szczebelków z łóżeczka może pomóc mu poczuć się bardziej swobodnie i komfortowo podczas snu.

 

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!