Prezenty do zamówień

Blog

Jakie łóżeczko niemowlęce na początek?

09.02.2024

W trakcie przygotowywania pokoju dla nowego członka rodziny wiele rodziców zadaje sobie pytanie: jakie łóżeczko niemowlęce będzie najlepsze na początek? Wybór tego ważnego mebla może być trudny, ale z odpowiednimi informacjami i wskazówkami można podjąć dobrą decyzję. W tym artykule omówimy różne rodzaje łóżeczek niemowlęcych oraz czynniki, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru.

 

Dlaczego dobrze wybrana kołyska dla dziecka może ułatwić życie nowym rodzicom?

Kołyski to popularny wybór dla wielu rodziców z kilku powodów. Po pierwsze, kołysanie może pomóc niemowlęciu uspokoić się i zasnąć. Ruch kołyski przypomina mu kojące ruchy, które doświadczało w łonie matki podczas ciąży. Ponadto, kołyski często zajmują mniej miejsca niż tradycyjne łóżeczka niemowlęce, co jest korzystne zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.

 

Zalety łóżeczka niemowlęcego typu kołyska:

  • Uspokajający ruch: Pomaga niemowlęciu zasnąć.
  • Oszczędność miejsca: Idealne dla małych pomieszczeń.
  • Mobilność: Łatwe przenoszenie w obrębie domu.

 

Klasyczne łóżeczko niemowlęce: czy nadal jest popularne?

Tradycyjne, proste łóżeczka niemowlęce wciąż cieszą się dużą popularnością. Są one stabilne, bezpieczne i często wyposażone w regulowane poziomy wysokości, co pozwala na dopasowanie do wzrastającego dziecka. Ich konstrukcja sprawia, że są trwałe i mogą posłużyć przez wiele lat, co czyni je dobrym inwestycją dla przyszłych rodzeństw. Więcej o tym, dlaczego łóżeczko niemowlęce jest tak ważne przeczytasz tutaj.

 

Czy łóżeczko niemowlęce z funkcją przekształcenia jest dobrym wyborem?

Niektórzy rodzice decydują się na zakup łóżeczka niemowlęcego z możliwością przekształcenia go w łóżko dziecięce. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala na wykorzystanie tego samego mebla przez wiele lat. Po zdemontowaniu jednej z bocznych ścianek, łóżeczko niemowlęce może stać się łóżkiem dla starszego dziecka, co eliminuje konieczność zakupu oddzielnego łóżka po pewnym czasie. Główną zaletą łóżeczka z funkcją przekształcenia jest więc przede wszystkim długi okres użytkowania oraz oszczędność kosztów.

 

Wnioski

Wybór łóżeczka niemowlęcego zależy głównie od preferencji rodziców oraz dostępnej przestrzeni. Warto zastanowić się nad potrzebami i planami na przyszłość, aby podjąć najlepszą decyzję. Bez względu na wybór, kluczowe jest zapewnienie dziecku bezpiecznego i komfortowego miejsca do snu.

 

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!