Prezenty do zamówień

Blog

Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce w stylu Boho?

06.07.2020

Styl boho to na pewno jeden z najbardziej bogatych i barwnych stylów wnętrzarskich, jakie możemy zaobserwować. Jego nazwa pochodzi od bohemy, znanej również jako cyganeria. To nazwa, którą określano pewną elitę artystyczną w XIX w. we Francji. Osoby zaangażowane w ten nurt charakteryzowały się niekonwencjonalnym i dość nietypowym podejściem do życia, co miało swoje odzwierciedlenie w ich ubiorze, a także we wnętrzach, w których przebywali.

Wolność i naturalność bohemy bardzo szybko przeszła na wnętrza, które cechowały się przytulnością, wygodą oraz niecodziennym charakterem. W poniższym artykule przedstawimy elementy typowe dla stylu boho oraz jakie cechy powinno mieć łóżeczko niemowlęce w tym stylu.

 

Wyprawka dla noworodka – bogate i przytulne wnętrze, czyli czym tak naprawdę charakteryzuje się styl boho?

 

Styl boho to tak naprawdę mieszanka wielu kultur. Łączy ze sobą tradycję cyganerii z kulturą hipisowską, a także możemy zaobserwować w nim zapożyczenia orientalne i etniczne. Mimo, że na pozór łączy on wiele niepasujących do siebie elementów, to ostatecznie tworzy spójną i intrygującą całość. Styl boho kojarzy się przede wszystkim z bogatą paletą barw oraz fantazyjnością. Tworząc wnętrze w tym stylu, ważne jest, aby łączyć wzory, faktury, formy oraz etniczne nawiązania. W takim wnętrzu nie może również zabraknąć roślin oraz drewna.

 

Wyprawka do pokoiku dla dziecka w stylu boho – jakie kolory i dodatki wybrać?

 

Wnętrze w stylu boho kojarzy się przede wszystkim z fantazją i kolorem. Takie wnętrza z pewnością nie są dla minimalistów, ponieważ cechują się artystycznym misz-maszem. Jednym z bardziej charakterystycznych uzupełnień wnętrza boho są ciekawe dodatki i ozdoby np. w postaci ręcznie plecionych makram. Nie zabraknie tu nawet miejsca na pamiątki z wakacji, które z pewnością wpiszą się w design pomieszczenia w stylu boho. Królują tu tekstylia w etniczne wzory np. poduszki, dywany czy narzuty na kanapę lub kocyk do łóżeczka maluszka. Mile widziane są również obrazy na ścianach (najlepiej każdy z innym motywem). Wiklina, plecionka wiedeńska, a także rattan są tutaj największymi sprzymierzeńcami. We wnętrzach boho takie materiały możemy spotkać pod wieloma postaciami, co sprawia, że są one tak wyjątkowe i niepowtarzalne. Takie wnętrza często łączone są z innymi popularnymi stylami np. ze skandynawskim. W takiej odsłonie wnętrza przybierają bardziej spokojną i stonowaną formę.

 

Poniżej, lista głównych cech charakterystycznych dla aranżacji salonu lub pokoiku dla dziecka w stylu boho:

 

  1. Bogata paleta barw w stronę natury – tak naprawdę nie ma tu ścisłej reguły. Styl boho charakteryzuje się bogactwem barw, więc można je łączyć na różne sposoby. Najczęściej jednak są to kolory naturalne – kolory ziemi, natury. W takich wnętrzach zwykle wykorzystuje się biel, czerń, brąz, żółć, zieleń czy beż oraz wszelkie odcienie tych kolorów.
  2. Inspirowanie się kulturą etniczną i afrykańską – bohema interesowała się wolnością oraz kulturą inną niż europejska. Dlatego we wnętrzach boho możemy zauważyć charakterystyczne obrazy z motywami afrykańskimi, perskie dywany oraz tkaniny z frędzlami.
  3. Naturalne materiały – dodatki, które możemy znaleźć we wnętrzach boho, są z materiałów inspirowanych naturą. Z pewnością króluje tu drewno, miedź, wełna, len itp.
  4. Wszelkiego rodzaju produkty hand-made – słowem kluczowym w przypadku stylu boho jest z pewnością manufaktura. Ręcznie robione gliniane naczynia, figurki afrykańskie, plecione kosze oraz rośliny to z pewnością najlepsze dodatki do takiego wnętrza.
  5. Zaplanowany artystyczny nieład – boho to nieszablonowy styl, który z pewnością pokochają osoby, które nie lubią trzymać się ściśle określonych ram. Przy aranżacji takiego wnętrza możemy puścić wodze fantazji i przyrządzić go na swój własny i wyjątkowy sposób (oczywiście nie zapominając o cechach charakterystycznych dla stylu boho).

gd-300x300 Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce w stylu Boho? Projekt-bez-tytułu-2-300x300 Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce w stylu Boho?

 

Aranżacja wnętrza w stylu boho to z pewnością idealny pomysł dla rodziców, których marzeniem jest stworzenie pokoiku dla maluszka, który będzie przytulny i pełen swobody. Przy dobraniu odpowiednich dodatków można sprawić, że pokoik zyska designerski charakter, a nasze dziecko będzie miało nie tylko ładny pokój, ale także przestrzeń pobudzającą jego wyobraźnię.

W pokoiku niemowlęcym w stylu boho idealnie sprawdzi się łóżeczko Noble Cot Vintage 120×60 w kolorze ciepłego, naturalnego drewna, który świetnie wpisuje się w paletę barw w stronę natury. Dobrym wyborem będzie także model Stardust Cot Vintage 120×60, które łączy w sobie lekkość i przewiewność konstrukcji z nieszablonowym designerskim wykończeniem.

Szkic_akwarelowy_boho_pokoik_dust_kolor-min-300x300 Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce w stylu Boho?

 

Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce w stylu Boho? - 1Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce w stylu Boho? - 2Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce w stylu Boho? - 3

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!