Prezenty do zamówień

Blog

Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce lub niemowlęce w stylu skandynawskim?

14.04.2020

Za prekursora stylu skandynawskiego uważa się szwedzkiego malarza Carla Larssona, choć największy wpływ na wygląd jego domu miała jego żona Karin. Ciekawe jest to, że dom, który widzimy na obrazach malarza, nie ma zbyt wiele wspólnego z aktualnymi skandynawskimi trendami – jest pełen dodatków w różnym stylu i przede wszystkim jest bardzo przytulny. Nie brakuje mu jednak kwintesencji stylu skandynawskiego, czyli łączenia tradycji, użyteczności i nowoczesności. Obrazy Larssona przedstawiają sceny życia codziennego, prostotę i dużą rodzinę spędzającą wspólnie czas.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy wnętrz w tym pełnym ciepła stylu oraz cechy, jakie powinno mieć łóżeczko dziecięce w stylu skandynawskim.

 

Pokoik dla noworodka oraz meble dla dziecka w stylu skandynawskim – czym charakteryzuje się ten styl?

Pokoik-dziecięcy-i-niemowlęcy-w-stylu-skandynawskim-Woodies-Safe-Dreams-3-300x300 Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce lub niemowlęce w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to aktualnie jeden z najbardziej popularnych i pożądanych stylów w wystroju wnętrz. Wszyscy przecież kochamy mieszkania pełne naturalnego światła, bieli i dobrego designu. Myśląc o pokoiku dziecięcym, wiele osób uważa połączenie go ze stylem skandynawskim jako coś mało przytulnego. Nic bardziej mylnego! Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak wykończymy pokój naszego malucha – dekor i dodatki mają tutaj ogromne znaczenie.

 

Wyprawka do pokoiku dla dziecka w stylu skandynawskim – na jakie kolory i dodatki się zdecydować?

Nie tylko biel kojarzy się nam ze stylem Skandynawskim. Choć jest idealnym tłem dla innych kolorów, optycznie powiększa wnętrze i zapewne najbardziej kojarzy nam się z tym stylem. Dlaczego? Biel odbija światło, co jest wyjątkowo ważne w krajach, w których do światła mamy często ograniczony dostęp (również w Polsce), jednak termin „jasny” nie karze ograniczać się nam wyłącznie do białego. Do dyspozycji mamy również całą paletę szarości i beży.

 

Poniżej, lista głównych cech charakterystycznych dla wnętrz w stylu skandynawskim:

 

  • duża ilość światła w pomieszczeniu – odsłonięte, duże okna w dziecięcych pokojach, kuchniach i salonach są istotne tak bardzo jak kolor biały ze względu na tęsknotę za światłem. W stylu skandynawskim nie ma miejsca dla firanek, jeżeli nie występuje taka konieczność. Podobnie jak nie ma miejsca dla jednej nisko powieszonej lampy na środku sufitu – styl ten kocha dużo różnych źródeł światła. Warto pomyśleć nad przewieszanymi lampami na długim kablu, które pozwalają światłu dojść tam, gdzie jest najbardziej potrzebne, świetnie sprawdzą się również lampy podłogowe i chociażby przenośne małe lampki do zabaw w namiotach zbudowanych z poduszek i koców.
  • drewno i inne naturalne materiały – kontakt z naturą poprzez drewniane podłogi, łóżeczka dziecięce, zabawki i kosze jest jak najbardziej wskazany. Ważne by drewno pozostawione było w naturalnym kolorze lub pomalowane na biało. Drewno zapewnia ciepło stopom, więc posiadając taką podłogę, możemy śmiało zrezygnować z dywanu, a drewniane meble jak chociażby łóżeczka dziecięce czy przewijak i zabawki są trwalsze i bezpieczniejsze.
  • dodatki w minimalistycznym stylu – wszystko idzie w kierunku minimalizmu i funkcjonalności. Świetnym pomysłem są więc modne ostatnio drewniane domki zamiast półek, w których zabawki wyglądają niczym na wystawie, a odpowiednio dobrane kolorystycznie okładki książek mogą świetnie podkreślić styl.
  • tkaniny – w kwestii dodatków powinniśmy skupić się na tkaninach, gdyż to dzięki nim pokój staje się cieplejszy oraz przytulniejszy i to one tak naprawdę odgrywają w stylu skandynawskim główną rolę.

 

Łóżeczko dziecięce w stylu skandynawskim – doskonała baza do tworzenia różnych aranżacji.

Jeżeli zastanawiasz się nad urządzeniem pokoiku dziecięcego właśnie w tym stylu, to mamy dla Ciebie kilka powodów byś bez wątpliwości biegł po białą farbę do ścian.

Głównym powodem jest ekologia – wykorzystanie naturalnych materiałów. Dzięki temu nie będziesz martwił się o zdrowie swojego malucha.

Drugim, równie ważnym powodem w szczególności dla Mam, które lubią coraz to nowe dekoracje lub podążają za trendami, jest to, że łóżeczko dziecięce w tym stylu jest idealną bazą do tworzenia przeróżnych aranżacji. Dzięki swojej prostocie i funkcjonalności pozwala nam na łączenie ze sobą wielu kolorów i stylów.

Może i w pierwszym momencie styl ten kojarzy się z chłodem północy, ale bezapelacyjnie w połączeniu z żywymi kolorami i naturalnymi materiałami pozwoli stworzyć przytulne wnętrze. Chociażby poprzez dodanie kolorowej maty do przewijaka.

Nie zapominajmy, że w stylu skandynawskim wszystko powinno być funkcjonalne więc łóżeczka rosnące wraz z dzieckiem czy lekkie stoliczki, dzięki których przestawieniu łatwo zmieniamy aranżację, zdecydowanie się sprawdzą.

Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce lub niemowlęce w stylu skandynawskim? - 1Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce lub niemowlęce w stylu skandynawskim? - 2Jak urządzić pokoik dla dziecka i wybrać łóżeczko dziecięce lub niemowlęce w stylu skandynawskim? - 3

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!