Prezenty do zamówień

Blog

Jak opiniowane są produkty w Instytucie Matki i Dziecka?

27.10.2022

Zastanawialiście się kiedyś, jak opiniowane są produkty w Instytucie Matki i Dziecka, oraz jak długą drogę muszą przejść, aby otrzymać Pozytywną Opinię? Z poniższego artykułu poznacie dokładnie wszystkie etapy tego procesu oraz dowiecie się, jakie są główne założenia działalności Instytutu i dlaczego warto kierować się jego rekomendacjom.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami z naszej oferty, które do tej pory otrzymały Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka.

 

Główne założenia działalności Instytutu Matki i Dziecka

Instytut Matki i Dziecka to jednostka naukowo-badawcza z ponad 60-letnią tradycją, której działalność obejmuje badania oraz naukę, a także działalność usługowo-leczniczą, opiniodawczą, edukacyjną oraz wydawniczą. Specjaliści pracujący w Instytucie zajmują się między innymi profilaktyką zdrowia kobiet w wieku prokreacyjnym, badaniem powikłań występujących w ciąży oraz opracowywaniem programów mających na celu ochronę i promocję zdrowia ciężarnych, a także dzieci i młodzieży.

 

E-pozytywna opinia – portal dla świadomych rodziców

Oprócz wymienionych wyżej, kolejnym ważnym elementem działalności Instytutu Matki i Dziecka jest także funkcjonowanie portalu epozytywnaopinia.pl, który założony został z myślą o świadomych rodzicach, poszukujących dla swoich pociech bezpiecznych produktów, wspierających ich prawidłowy rozwój.

Portal stanowi bazę produktów zaopiniowanych przez Instytut, które sprawdzone zostały nie tylko pod kątem użytkowym, ale także pod względem technicznym, jakości użytych w produkcji materiałów oraz zdrowotnym. Epozytywnaopinia.pl to także baza wiedzy pełna specjalistycznych artykułów przygotowywanych przez ekspertów z Instytutu na temat ciąży, karmienia piersią oraz rozwoju dzieci od urodzenia do 15 roku życia.

 

Baza produktów zaopiniowanych przez Instytut Matki i Dziecka

W bazie produktów zaopiniowanych przez Instytut Matki i Dziecka można znaleźć między innymi zabawki dla dzieci, meble dziecięce, suplementy, odzież, kosmetyki i wiele, wiele innych akcesoriów dziecięcych, czy też tych przeznaczonych dla kobiet w ciąży.

Jaki jednak proces muszą przejść produkty z każdej z tych kategorii, aby znaleźć się oficjalnie w bazie?

 

Jak wygląda proces opiniowania produktów przez Instytut Matki i Dziecka?

Proces ten jest bardziej złożony niż mogłoby się wydawać i składa się z kilku etapów.

 

Analiza dokumentów

Pierwszym z nich jest analiza dokumentacji, która weryfikuje między innymi zgodność produktu z normami i obowiązującymi przepisami prawa oraz to, czy proces produkcji poddawany jest nadzorowi jakościowemu. Sprawdzane jest także pochodzenie surowców, z których wyprodukowany jest dany wyrób.

 

Badania produktu i audyt zakładu produkcyjnego

Następnie dany produkt jest szczegółowo badany, a zakład produkcyjny, w którym powstaje, poddawany jest audytowi, który przeprowadzają eksperci. W tym kroku brane są pod uwagę aktualne przepisy prawa, obowiązujące w Polsce oraz w Unii Europejskiej, a także wyniki badań naukowych, wytyczne ekspertów, czy standardy medyczne.

 

Część praktyczna procesu opiniowania

Kolejnym etapem jest część praktyczna – dokonywana jest ocena sensoryczna, organoleptyczna. Eksperci sprawdzają jakość wykonania, wytrzymałość, konsystencję, zapach oraz inne ważne cechy produktu.

 

Badania aplikacyjne i użytkowe

Na sam koniec produkt trafia do badań aplikacyjnych i użytkowych. W ostatnim etapie biorą udział bezpośredni użytkownicy danego produktu.Pozytywna Opinia wydawana jest przez Instytut Matki i Dziecka na okres trzech lat, a zaopiniowane produkty podlegają stałej obserwacji.

Wszystkie nasze produkty, które uzyskały Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka znajdziecie tutaj.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!