Prezenty do zamówień

Blog

Jak dbać o materac dla dziecka?

01.02.2023

Prawidłowa pielęgnacja materaca dla dziecka jest bardzo ważna dla zdrowia i bezpieczeństwa malucha. Materac odgrywa ważną rolę w zapewnieniu dziecku wygodnego i zdrowego snu, dlatego należy pamiętać o jego odpowiedniej konserwacji. Zobaczcie, jak prawidłowo dbać o higienę materaca dla dziecka, aby ten posłużył mu jak najdłużej.

 

Jak zadbać o higienę materaca dla dziecka?

Po pierwsze, ważne jest, aby zawsze zakrywać materac prześcieradłem lub ochraniaczem. Chroni to materac przed zabrudzeniem, plamami i roztoczami, a także pozwala na łatwe utrzymanie czystości. Ochraniacze na materac powinny być wykonane z oddychających i trwałych tkanin, takich jak bawełna lub lyocell.

Kolejną ważną rzeczą jest regularne przewietrzanie materaca. Pomoże to pozbyć się wilgoci, roztoczy i innych alergenów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia dziecka. Materac powinien być przewietrzany przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej codziennie, pozostawiając go na kilka godzin na słońcu lub w ciepłym pomieszczeniu.

Regularne odkurzanie materaca również jest kluczowe dla utrzymania czystości. W celu usunięcia roztoczy i innych alergenów, należy odkurzać materac co najmniej raz w miesiącu. Można to zrobić za pomocą odkurzacza z filtrem HEPA lub specjalnego odkurzacza do materacy.

Jeśli z materaca wydobywa się nieprzyjemny zapach, należy go wyprać. W tym celu należy skorzystać ze specjalnie przeznaczonej do tego celu pralki lub skorzystać z usług pralni chemicznej. Przed praniem należy sprawdzić etykietę producenta i zastosować się do jego zaleceń.

Należy pamiętać, że materac dla dziecka powinien być wymieniany co kilka lat, nawet jeśli jest utrzymywany w czystości.

 

Jak prawidłowo wyprać pokrowiec na materac dla dziecka?

Pranie pokrowca na materac dla dziecka jest ważne dla utrzymania czystości i zdrowia malucha. Pokrowiec na materac jest narażony na różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak pot, plamy i kurz, dlatego powinien być regularnie prany.

Przed praniem pokrowca, należy sprawdzić etykietę producenta i zastosować się do jego zaleceń dotyczących temperatury i rodzaju detergentu. W przypadku pokrowców na materac dla dziecka zaleca się pranie w temp. 30-40 stopni Celsjusza, w delikatnym cyklu i użycie specjalnego detergentu dla dzieci.

Jeśli pokrowiec posiada plamy, należy je wcześniej usunąć przed praniem. Można to zrobić za pomocą specjalnych preparatów do usuwania plam lub mieszanki sody oczyszczonej i octu.

 

Czego unikać podczas prania pokrowca na materac dla dziecka?

Należy unikać używania wybielaczy i chloru, ponieważ mogą one uszkodzić tkaninę pokrowca oraz powodować reakcje alergiczne u dziecka.

Pokrowiec na materac powinien być suszony na powietrzu, w cieniu i nie na bezpośrednim słońcu, unikając suszenia w suszarce bębnowej. Jeśli jest to możliwe, należy prasować go na niskiej temperaturze, aby uniknąć uszkodzenia tkaniny.

Podsumowując, praktyczne jest pranie pokrowca na materac dla dziecka co najmniej raz w miesiącu, aby utrzymać czystość i zdrowie dziecka. Ważne jest również stosowanie się do zaleceń producenta oraz unikanie używania substancji chemicznych, które mogą uszkodzić tkaninę lub powodować reakcje alergiczne.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!