Prezenty do zamówień

Blog

I trymestr – o czym należy pamiętać w 2 miesiącu ciąży?

15.12.2020

Jeśli to czytasz, to oznacza, że prawdopodobnie niedawno dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży. Gratulujemy! Przed Tobą najpiękniejsza przygoda. Oczekiwanie na Maluszka, to ekscytujący, ale i stresujący czas. Mamy nadzieję, że nasze wpisy pomogą Ci zaplanować wszystko i odetchnąć z ulgą.

Do wyboru idealnego łóżeczka niemowlęcego zostało Ci jeszcze sporo czasu, ale już dzisiaj zapraszamy Cię do obejrzenia inspiracji, które ułatwią Ci podjęcie decyzji w przyszłości –  sprawdź inspiracje! 

 

I trymestr – sprawdź, o czym należy pamiętać w 2 miesiącu ciąży

 

Początki ciąży, to czas dużych zmian, nie tylko w organizmie kobiety, ale i w całej sferze prywatnej. Pojawienie się dziecka na świecie, szczególnie tego pierwszego to wyjątkowe i pełne emocji wydarzenie . Warto w tym czasie zadbać między innymi o komfort psychiczny oraz wprowadzić w życie zdrowe nawyki, które towarzyszyć będą nam aż do porodu. Należy także pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie lekarskim i przeprowadzaniu odpowiednich badań.

 

Jakie badania należy przeprowadzić w 2 miesiącu ciąży?

 

Przede wszystkim należy rozpocząć od wyboru lekarza prowadzącego ciążę. Najlepiej zrobić to do 10 tygodnia ciąży i do tego czasu przeprowadzić pierwsze badania. Na samym początku lekarz wykona rutynowe badania, takie jak pomiar masy ciała, pomiar ciśnienia, morfologię krwi i przeprowadzi wywiad na temat dotychczasowego trybu życia przyszłej mamy. Może zlecić także wykonanie badania cytologicznego oraz udanie się do stomatologa. Kolejne wizyty powinny odbywać się regularnie co 3-4 tygodnie, w zależności od zaleceń lekarza.

 

Jak zadbać o dobre samopoczucie w 2 miesiącu ciąży ?

Zadbanie o dobre samopoczucie w 2 miesiącu ciąży, to nie łatwe zadanie, szczególnie w momencie, kiedy przyszłej mamie towarzyszą mdłości, czy inne problemy żołądkowe. Są jednak sposoby na to, aby załagodzić dolegliwości i umilić sobie ten trudny okres. Przede wszystkim warto zastanowić się nad zmianą diety i wprowadzeniem do jadłospisu potraw lekko strawnych i wyeliminowaniu napojów gazowanych, czy dań smażonych w głębokim oleju. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na samopoczucie mamy, która zmaga się z nudnościami, czy zgagą. W codziennym menu przyszłej mamy powinny znajdować się także produkty bogate w kwas foliowy, który pełni ważną rolę w prawidłowym rozwoju nienarodzonego jeszcze dziecka.

Na początku ciąży kobiecie towarzyszyć mogą nagłe spadki energii. Oprócz wprowadzenia regularnych drzemek warto jeść także produkty bogate w magnes i żelazo, takie jak gorzka czekolada. Lekkiego zastrzyku energii doda także czarna kawa. Pamiętaj jednak, aby ograniczyć jej spożywanie do minimum i nie przekraczać dawki 200 mg kofeiny dziennie. W ciąży zdecydowanie lepszą opcją będzie zielona herbata.

Na samopoczucie pozytywnie wpłynie także lekka aktywność fizyczna, taka jak regularne spacery, czy joga dla kobiet w ciąży, która pozwoli rozluźnić ciało i zrelaksować się. W stanach silnego stresu warto pomyśleć także nad suplementacją witaminy B6, która pomoże złagodzić ten stan.

 

Jak skompletować idealną wyprawkę dla niemowlaka?

 

Mimo iż kompletowanie wyprawki powinno rozpocząć się mniej więcej w połowie ciąży, to warto zainteresować się tym tematem już na samym początku. Zdobyta wiedza zdecydowanie ułatwi podjęcie decyzji, kiedy już przyjdzie na to czas. W idealnej wyprawce dla niemowlaka powinno znajdować się przede wszystkim atestowane łóżeczko niemowlęce, materac oraz niezbędne elementy dodatkowe, takie jak przewijak, szuflada, czy boki daybed, które przydadzą się w późniejszym czasie.

 

Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki dla noworodka?

 

Przede wszystkim nie zaleca się kompletowania wyprawki dla noworodka na ostatnią chwilę. Należy wziąć pod uwagę fakt, że Maluch może zaskoczyć przyszłych Rodziców i okazać się wcześniakiem. Podstawowe elementy, takie jak łóżeczko niemowlęce i materac dla niemowlaka powinny więc znaleźć się w Waszym domu przed 7 miesiącem ciąży na wypadek takiej wyjątkowej sytuacji. Przy zakupie mebli dziecięcych powinno się brać także poprawkę na ewentualne reklamacje. Nikt nie jest przecież w stanie przewidzieć uszkodzenia przesyłki w transporcie, a wymiana produktu na nowy może potrwać kilka dni. Jeżeli jednak nie chcecie decydować się na razie na duże łóżeczko niemowlęce, to pomyślcie o alternatywie w postaci mini łóżeczka, czy kosza mojżesza.

 

Na co zwracać uwagę, wybierając łóżeczko niemowlęce?

 

Przed zakupem łóżeczka niemowlęcego należy upewnić się, czy spełnia ono wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa, a więc czy zostało wyprodukowane zgodnie z normą PN EN 716. Warto zwrócić uwagę, czy nie posiada ono ostrych kantów oraz zaślepek na śruby, które mogłyby stanowić zagrożenie dla przyszłego użytkownika. Dużym atutem jest posiadanie przez łóżeczko niemowlęce gryzaków, a więc nakładek na dłuższe boki, dzięki którym zminimalizowane zostanie ryzyko spożycia farby przez Malucha. Pozostając przy temacie farb, to bardzo ważne jest upewnienie się, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty. Łóżeczko niemowlęce powinno być pomalowane specjalną farbą przeznaczoną dla mebli dziecięcych, czy zabawek dla dzieci. Należy pamiętać, iż w Polsce nie ma obowiązku produkowania łóżeczek dziecięcych i niemowlęcych zgodnie z normami, a więc warto poprosić producenta o ich okazanie.

Oprócz funkcji gwarantujących bezpieczeństwo, łóżeczko niemowlęce powinno zapewniać komfortowe i funkcjonalne użytkowanie. Dlatego też warto wybierać modele posiadające kilka poziomów ustawienia materaca, opcję wyciągnięcia trzech szczebelków oraz możliwość przekształcenia w łóżko dla trzylatka, czy tapczanik.

Sprawdźcie naszą ofertę łóżeczek niemowlęcych, spełniających normę bezpieczeństwa i posiadających Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka!

 

Jaki materac wybrać dla noworodka?

 

W przypadku tak specyficznego produktu, nie zaleca się wybierania materacy wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak na przykład gryka. Bowiem pod wpływem ciepła i wilgoci w jego wnętrzu powstać mogą niechciane organizmy. Najlepszym wyborem są materace wykonane z higienicznej pianki PUR (poliuretanowej). Warto Dodatkowym atutem będą kanaliki wentylacyjne gwarantujące bardzo dobrą cyrkulację powietrza, dzięki którym Maluszek nie będzie pocić się w nocy. Podczas wybierania materaca dla noworodka należy zwrócić także uwagę na pokrowiec, w którym się on znajduje.

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!