Prezenty do zamówień

Blog

Gdzie nie ustawiać łóżeczka niemowlęcego?

31.10.2022

Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka kluczowe jest nie tylko, jakie łóżeczko niemowlęce wybierzemy, ale także gdzie je ustawimy. Bowiem nawet najbezpieczniejsze łóżeczko ustawione w nieprawidłowy sposób może stanowić zagrożenie dla jego przyszłego użytkownika.

Z poniższego wpisu dowiecie się, jakich błędów nie popełniać, podczas urządzania pokoiku dla dziecka.

 

Gdzie nie ustawiać łóżeczka dla dziecka?

Nie zaleca się ustawiania łóżeczka dla niemowlaka bezpośrednio pod oknem ze względu na ryzyko przewiania podczas wietrzenia. Może być to także niebezpieczne w momencie gdyby okno uległo pęknięciu w wyniku silnego uderzenia z zewnątrz. Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, jednak lepiej nie ryzykować i ustawić łóżeczko w bezpiecznej odległości od szyb.

Łóżeczko nie powinno stać także przy grzejniku, gdyż rozgrzany wysusza znacznie powietrze oraz śluzówki nosa dziecka i może powodować problemy z oddychaniem podczas snu, czy infekcje.

Unikajmy także stawiania łóżeczka za drzwiami, co może powodować jego uderzanie oraz w miejscach narażonych na przeciągi.

Łóżeczka dla niemowlaka nie powinno ustawiać się także bezpośrednio pod zabudową z szafek, czy pod innymi wiszącymi meblami, które mogłyby spaść.

 

Jak prawidłowo ustawić łóżeczko dla niemowlaka?

Łóżeczko niemowlęce najlepiej ustawić w odpowiedniej odległości od wspomnianych wyżej przedmiotów, krótszym bokiem do ściany, tak aby było ono widoczne z każdej strony oraz aby maluch mógł swobodnie obserwować otaczający go świat. Niedaleko łóżeczka możecie ustawić przewijak, tak aby łatwiej było Wam przewinąć maluszka w nocy.

Jeśli nie macie dysponujecie pokoikiem dziecięcym, to łóżeczko możecie ustawić blisko Waszego łóżka, dzięki czemu łatwiej będzie Wam kontrolować sen Waszego dziecka.

Więcej o tym, jak zagospodarować kącik dla niemowlaka przeczytacie w naszym poprzednim wpisie.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!