Prezenty do zamówień

Blog

Do jakiego wieku dziecko może spać w łóżeczku 120×60?

30.04.2024

Dlaczego wybór odpowiedniego łóżeczka niemowlęcego jest istotny dla rozwoju dziecka?

Wybór odpowiedniego łóżeczka niemowlęcego to kluczowy krok dla każdego rodzica. Łóżeczko nie tylko zapewnia bezpieczne miejsce do snu dla dziecka, ale także wpływa na jego komfort i jakość snu, co ma istotne znaczenie dla jego rozwoju fizycznego i emocjonalnego.

 

Cechy idealnego łóżeczka niemowlęcego

  1. Bezpieczeństwo: Najważniejszą cechą łóżeczka niemowlęcego jest jego bezpieczeństwo. Upewnij się, że łóżeczko posiada wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa, oraz że jego konstrukcja jest stabilna i solidna.
  2. Wielkość: Łóżeczko o wymiarach 120×60 cm jest odpowiednie dla większości niemowląt i małych dzieci. Zapewnia wystarczającą przestrzeń do snu i rozwoju dziecka do pewnego wieku.
  3. Regulacja wysokości dna: Dobrze jest wybrać łóżeczko, które posiada regulację wysokości dna. Dzięki temu można dostosować poziom dna do wieku i potrzeb dziecka, co zapewnia większy komfort zarówno dla malucha, jak i rodziców.

 

W jakim wieku dziecko może spać w łóżeczku 120×60?

Wielu rodziców zastanawia się, do jakiego wieku dziecko może spać w łóżeczku o standardowych wymiarach 120×60 cm. Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, w tym od rozwoju dziecka oraz od preferencji rodziców.

 Orientacyjny wiek

W większości przypadków, dzieci mogą spać w łóżeczku 120×60 cm do około 2-3 lat życia. Jednakże, wiek, w którym dziecko wyrasta z łóżeczka, może się różnić w zależności od jego rozwoju fizycznego i indywidualnych potrzeb.

 

Czynniki wpływające na decyzję o zmianie łóżeczka

  • Rozwój dziecka: Niektóre dzieci mogą być gotowe do przejścia do większego łóżka wcześniej niż inne. Obserwuj sygnały rozwojowe dziecka i dostosuj się do jego potrzeb.
  • Preferencje rodziców: Niektórzy rodzice decydują się przenieść dziecko do większego łóżka wcześniej, z powodów praktycznych lub osobistych preferencji.

Ostatecznie, decyzja o tym, kiedy dziecko powinno przestać spać w łóżeczku 120×60 cm, powinna być podejmowana indywidualnie przez rodziców, biorąc pod uwagę potrzeby i wygody zarówno dziecka, jak i całej rodziny. Warto także konsultować się z pediatrą w przypadku wątpliwości lub pytań dotyczących przejścia dziecka do większego łóżka.

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!