Prezenty do zamówień

Blog

Bok otwarty DayBed – dlaczego warto się na niego zdecydować?

29.08.2022

Bok otwarty DayBed to niezbędnik wyprawki Woodies, jeśli decydujecie się na łóżeczko w rozmiarze 120×60. Dzięki niemu znacznie zwiększycie funkcjonalność łóżeczka i dostosujecie je bardziej do zmieniających się potrzeb Waszego dziecka.

 

Dlaczego warto zdecydować się na bok otwarty DayBed?

Bok otwarty DayBed przekształca łóżeczko niemowlęce w rozmiarze 120×60 w tak zwany tapczanik. Jest to etap przejściowy przed zakupem pierwszego łóżka dla starszaka. Po zamontowaniu go dziecko będzie mogło wyjść oraz wejść do łóżeczka w dowolnym momencie, a więc nauczy się samodzielności. Dzięki częściowo otwartemu łóżeczku przyzwyczai się także do zasypiania w bardziej dorosłym już łóżeczku.

Zanim zdecydujecie się przekształcić łóżeczko w tapczanik, wyciągnijcie najpierw trzy środkowe szczebelki w łóżeczku, aby sprawdzić, jak dziecko poradzi sobie z wchodzeniem do niego oraz wychodzeniem. Pamiętajcie, że bok DayBed można zastosować, dopiero gdy Maluch śmiało i samodzielnie się porusza. Nie zalecamy montowania go, gdy dziecko dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki.

Jak jeszcze ocenić, czy dziecko jest gotowe na zmianę łóżeczka w tapczanik? Obserwujcie, jak zachowuje się w zabudowanym łóżeczku. Jeżeli regularnie próbuje wspiąć się na szczebelki lub zaczyna nadmiernie obijać się o zabudowane boki, to warto pomyśleć o zmianie, gdyż może być to sygnał, że dziecku nie jest już tak wygodnie. Możecie obserwować także zachowanie dziecka wobec bardziej dorosłej wersji łóżeczka innego dziecka przy okazji odwiedzin rodziny, czy znajomych. Zobaczcie, czy dziecko wykazuje nim zainteresowanie, czy wręcz przeciwnie.

 

Jak przekształcić łóżeczko niemowlęce w tapczanik?

Aby przekształcić łóżeczko niemowlęce w tapczanik wystarczy zdemontować jeden z długich boków łóżeczka i w jego miejsce zamontować barierkę. Użyjcie tych samych śrub, które podtrzymywały zdemontowany bok. Pamiętajcie, że bok otwarty DayBed nie pasuje do łóżeczek dziecięcych i niemowlęcych w rozmiarze 140×70. Do tych możecie dokupić specjalny długi bok, który montuje się po przekształceniu łóżeczka w dorosłe łóżko. Bok otwarty DayBed nie będzie pasować także do mini łóżeczek w rozmiarze 90×40.

 

Łóżeczka niemowlęce z możliwością przekształcenia w tapczanik

W naszej ofercie łóżeczek niemowlęcych w rozmiarze 120×60 znajdziecie 10 modeli, które możecie przekształcić w tapczanik. Są to łóżeczka: Country Cot, Classic Cot, Modern Cot, Star Cot, Star Cot w kolorze szarym, Fairy Cot, Foxy Cot, Smooth Cot, Noble Cot oraz Noble Cot Vintage.

Pamiętajcie, że do łóżeczka Smooth Cot 120×60 znajdziecie dedykowany bok DayBed Smooth. Dedykowane boki posiadamy także do łóżeczka Noble Cot w kolorze białym oraz brązowym. Do łóżeczka Star Cot w kolorze szarym również znajdziecie bok w odpowiednim kolorze.

 

Do którego roku życia posłuży łóżeczko przekształcone w tapczanik dla dziecka?

Łóżeczko po przekształceniu w tapczanik powinno posłużyć Waszemu dziecku nawet do 3-4 roku życia. Oczywiście każde dziecko rośnie w inny sposób i wszystko zależy od tego jak się ono rozwija. Jeśli Wasz Maluch nie mieści się już do łóżeczka przekształconego w tapczanik, to rekomendujemy zmianę na pierwsze dorosłe łóżko w rozmiarze 140×70 lub 160×80.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!