Prezenty do zamówień

Blog

Bezpieczne spanie z niemowlakiem – wszystko, co musisz wiedzieć

30.04.2024

Dlaczego bezpieczny sen z niemowlakiem jest ważny?

Bezpieczny sen jest niezwykle istotny dla zdrowia i rozwoju niemowlęcia. W ciągu pierwszych miesięcy życia niemowlak spędza większość czasu śpiąc, co ma kluczowe znaczenie dla jego fizycznego i psychicznego rozwoju. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dziecku bezpieczne warunki do snu.

 

Współdzielenie łóżka z niemowlakiem w praktyce

Wiele rodziców decyduje się na współdzielenie łóżka z niemowlakiem, aby ułatwić karmienie w nocy i umożliwić lepszy sen zarówno rodzicom, jak i dziecku. Jednakże, istnieją pewne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas wspólnego snu.

 

Bezpieczne praktyki podczas współdzielenia łóżka z niemowlakiem

Podczas współdzielenia łóżka z niemowlakiem, pamiętaj o tych zasadach:

  • Umieść dziecko na twardym i płaskim podłożu – unikaj miękkich powierzchni, takich jak miękkie materace czy poduszki, które mogą zagrażać bezpieczeństwu niemowlaka.
  • Unikaj palenia tytoniu w pobliżu dziecka: Dym tytoniowy może zwiększać ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS), dlatego bardzo istotne jest, aby unikać palenia w pobliżu niemowlaka.
  • Pamiętaj o pozycji snu dziecka: Zaleca się, aby niemowlę spało na plecach, aby zmniejszyć ryzyko SIDS.
  • Unikaj nadmiernego nakrywania dziecka: Unikaj zakrywania niemowlęcia zbyt grubymi kołderkami czy narzutami, aby zapobiec przegrzaniu.

 

Korzystanie z łóżeczka dostawnego dla niemowlaka

Alternatywą dla współdzielenia łóżka może być korzystanie z łóżka dostawnego dla niemowlaka. Jest to bezpieczna opcja dla rodziców, którzy chcą mieć blisko swoje dziecko, ale nie chcą ryzykować bezpieczeństwa snu.

 

Jak bezpiecznie korzystać z łóżeczka dostawnego?

Wybierz bezpieczne łóżeczko dostawne

Upewnij się, że łóżko dostawne jest stabilne, nie ma ostrych krawędzi ani otworów, które mogą zagrażać bezpieczeństwu dziecka. Sprawdź, czy zostało wyprodukowane zgodnie z normą bezpieczeństwa.

Umieść łóżeczko dostawne obok łóżka rodziców

Zapewnij sobie łatwy dostęp do niemowlaka, ale jednocześnie daj mu własną przestrzeń do snu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie wewnątrz łóżeczka

Upewnij się, że przedmioty znajdujące się w łóżeczku nie stanowią zagrożenia dla niemowlaka. W bezpiecznym łóżeczku powinien znajdować się średnio twardy materac oraz minimalna ilość naturalnych tekstyliów. Sprawdź czego unikać w łóżeczku niemowlęcym.

Bezpieczny sen z niemowlakiem jest możliwy, pod warunkiem przestrzegania odpowiednich zasad i praktyk. Zarówno współdzielenie łóżka, jak i korzystanie z łóżeczka dostawnego mogą być bezpiecznymi opcjami dla rodziców, którzy chcą być blisko swojego dziecka podczas snu. Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa niemowlaka.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!