Prezenty do zamówień

Blog

Bezpieczeństwo noworodka w domu – jak wyeliminować potencjalne zagrożenia?

30.08.2023

Gdy przygotowujecie się na pojawienie się noworodka w domu, ważne jest przygotowanie środowiska, które zapewni mu maksymalne bezpieczeństwo. W tym przewodniku omówimy kluczowe kroki, które warto podjąć, aby upewnić się, że Wasz dom jest odpowiednio przygotowany na przyjęcie nowego członka rodziny.

 

Organizacja przestrzeni

 

Tworzenie bezpiecznej strefy dla noworodka w domu

Stworzenie bezpiecznej strefy to kluczowy krok w przygotowaniu domu na przyjęcie noworodka w domu. Wybierzcie jedno pomieszczenie (najczęściej sypialnię, pokój dzienny), w którym spędzacie najwięcej czasu i dostosujcie je do potrzeb dziecka. Wyeliminujcie zbędne przedmioty oraz potencjalne w przyszłości zagrożenia.

Komody czy regały, mogą stanowić ryzyko przewrócenia się, gdy raczkujące dziecko będzie próbować się na nie wdrapać. Warto zamocować je więc do ściany. Jeśli macie meble z szufladami, używajcie zamków blokujących, aby dziecko nie mogło ich otworzyć.

 

Zabezpieczenia elektryczne

 

Zabezpieczanie gniazdek i przewodów

Gniazdka elektryczne i przewody stanowią potencjalne zagrożenie dla dzieci. Wykorzystajcie osłonki gniazdek, aby uniemożliwić dziecku wkładanie palców czy przedmiotów. Wiszące przewody i kable mogą przyciągać uwagę dziecka i stać się celem eksploracji. Powinny być one poukładane i uniesione na tyle, aby dziecko nie mogło do nich siegnąć.

 

Bezpieczeństwo noworodka w domu, a łóżeczko niemowlęce

 

Bezpieczny sen

Sen jest niezwykle ważny dla noworodka. Upewnijcie się, że łóżeczko spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa. Usuńcie z łóżeczka miękkie kołdry, poduszki czy pluszowe zabawki. Noworodek powinien spać na pleckach, na średnio twardym materacu, w odpowiedniej odległości od innych przedmiotów.

 

Zabezpieczenie potencjalnych zagrożeń

 

Zabezpieczenie okien

Dziecko może siegnąć do okna w wieku, który bywa zaskakujący. Zamocujcie specjalne blokady, które uniemożliwią dziecku otwarcie okna. Unikajcie umieszczania łóżeczka, czy mebli w pobliżu okien, aby uniknąć ryzyka wypadku.

Ostre i niebezpieczne przedmioty

Przedmioty takie jak nożyczki, noże, narzędzia, czy inne ostre przedmioty powinny być przechowywane poza zasięgiem dziecka. Raczkującemu maluchowi łatwo jest sięgnąć po coś, co wydaje się interesujące, ale może to prowadzić do obrażeń.

Drzwi i palce

Drzwi, które zamykają się gwałtownie lub bez zatrzaśnięcia, mogą spowodować przytrzaśnięcie palców dziecka. Warto używać zabezpieczeń, które zapobiegną takim sytuacjom.

Schody

Jeśli w domu są schody, konieczne jest zabezpieczenie ich barierkami lub specjalnymi bramkami, aby dziecko nie mogło się po nich poruszać bez nadzoru.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!