Blog

III trymestr – sprawdź, jak przygotować się na 7 miesiąc ciąży

25.11.2020

Właśnie rozpoczęłaś 7 miesiąc ciąży? Do końca Twojej przygody w dwupaku zostało więc coraz mniej czasu. To dobry moment na to, abyś pomyślała o wyprawce dla noworodka, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś. W końcu Twój Maluszek może pojawić się na świecie wcześniej, niż Ci się wydaje, a czas szybko zleci.

Tutaj znajdziesz wszystkie nasze modele łóżeczek niemowlęcych – https://woodies.pl/kategoria-produktu/drewniane-lozeczka/drewniane-lozeczka-dzieciece-i-niemowlece/hi/blog/af

Zwróć szczególną uwagę na łóżeczka dziecięce w rozmiarze 140×70 – rosną one razem z dzieckiem, ponieważ możesz je przekształcić w łóżko dla trzylatka, które wystarczy nawet do 7 roku życia dziecka.

Jeżeli poszukujesz oferty specjalnej, to sprawdź zestaw rabatowy, który dla Ciebie przygotowaliśmy – https://woodies.pl/produkt/wyprawka-dla-noworodka-lozeczko-z-materacem-oraz-tekstylia-6-sztuk-stardust-cot/hi/blog/af. Znajdziesz tu wszystko co potrzebne małemu dziecku.

Nie zapomnij o materacu! Wielu Rodziców kupuje go na końcu i tym samym przepłaca za wysyłkę. Nie popełnij tego błędu i zamów go od razu z łóżeczkiem. To samo tyczy się przewijaka, elementów dodatkowych do łóżeczka oraz tekstyliów do zadań specjalnych.

A tymczasem zapraszamy Cię do lektury krótkiego wpisu, który pomoże Ci się zorganizować w 7 miesiącu ciąży!

 

III trymestr – sprawdź, jak przygotować się na 7 miesiąc ciąży

 

Każdy miesiąc ciąży charakteryzuje się czymś szczególnym i na każdym tym etapie będziesz mogła dostrzec pewne zmiany. Dobrze jest być ich świadomym, aby wiedzieć, na co się przygotować, bo niespodzianka nie zawsze może okazać się przyjemna. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, czym charakteryzuje się 7 miesiąc ciąży, jakie zmiany zachodzą w Twoim organizmie oraz co dzieje się z Maluszkiem w Twoim brzuchu.

 

 

Jakie zmiany zachodzą w organizmie dziecka oraz kobiety w siódmym miesiącu ciąży?

 

Siódmy  miesiąc ciąży trwa od 28 do tygodnia ciąży do 31 tygodnia ciąży. To początek 3 trymestru ciąży. Sprawdź, z jakimi dolegliwościami i zmianami będziesz mieć do czynienia w tym okresie ciąży.

Dolegliwości i zmiany w organizmie kobiety w 7 miesiącu ciąży

 

W 7 miesiącu ciąży zaczynają nasilać się różne dolegliwości ciążowe, które będą towarzyszyć Ci już do rozwiązania. Z pewnością możesz spodziewać się ciągłego zmęczenia, które jest w tym okresie zupełnie normalne. Może pojawić się także huśtawka nastroju, tym bardziej że brak energii i znużenie może również negatywnie na niego wpływać. W Twoim ciele następuje wiele zmian, a hormony szaleją, więc staraj się tym nie przejmować, w końcu ten stan minie.

W siódmym miesiącu ciąży z pewnością będziesz mogła zauważyć po swoim ciele nagromadzenie wody w organizmie. Ulubione buty mogą już nie pasować, a pierścionek na palcu za bardzo uciskać. Jeżeli zaczniesz odczuwać takie problemy, to lepiej zrezygnować z noszenia takich ozdób na jakiś czas, na przykład obrączki.

Jakich jeszcze innych dolegliwości możesz się spodziewać? Z pewnością problemów z poruszaniem się, bóli pleców. Jest to związane z tym, że Twój brzuch będzie stawał się coraz większy i cięższy. Staraj się więc jak najwięcej odpoczywać w tym okresie, jak i we wszystkich tych ostatnich miesiącach ciąży. Częstym problemem są także bóle głowy, trudności z oddychaniem.

Pewnie w tym momencie myślisz sobie, że to musi być koszmar, ale nie przejmuj się! Nie każda kobieta musi zauważyć u siebie wszystkie te dolegliwości. Pamiętaj, że każdy jest inny i każda ciąża będzie przechodzona inaczej. Nie ma tutaj reguły. Dla pocieszenia musisz wiedzieć, że w tym okresie ciąży raczej częściej będą towarzyszyć Ci pozytywne emocje. Z pewnością zaczniesz odczuwać syndrom wicia gniazda, o którym więcej napiszemy w kolejnych punktach tego wpisu.

 

Jak rozwija się dziecko w 7 miesiącu ciąży?

 

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 3 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 3 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 z<br />
opcją wersji Junior

Modele 140x70 z
opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!