Prezenty do zamówień

Blog

III trymestr – sprawdź, jak przygotować się na 7 miesiąc ciąży

25.11.2020

Właśnie rozpoczęłaś 7 miesiąc ciąży? Do końca Twojej przygody w dwupaku zostało więc coraz mniej czasu. To dobry moment na to, abyś pomyślała o wyprawce dla noworodka, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś. W końcu Twój Maluszek może pojawić się na świecie wcześniej, niż Ci się wydaje, a czas szybko zleci.

Tutaj znajdziesz wszystkie nasze modele łóżeczek niemowlęcych – https://woodies.pl/kategoria-produktu/drewniane-lozeczka/drewniane-lozeczka-dzieciece-i-niemowlece/hi/blog/af

Zwróć szczególną uwagę na łóżeczka dziecięce w rozmiarze 140×70 – rosną one razem z dzieckiem, ponieważ możesz je przekształcić w łóżko dla trzylatka, które wystarczy nawet do 7 roku życia dziecka.

Jeżeli poszukujesz oferty specjalnej, to sprawdź zestaw rabatowy, który dla Ciebie przygotowaliśmy – https://woodies.pl/produkt/wyprawka-dla-noworodka-lozeczko-z-materacem-oraz-tekstylia-6-sztuk-stardust-cot/hi/blog/af. Znajdziesz tu wszystko co potrzebne małemu dziecku.

Nie zapomnij o materacu! Wielu Rodziców kupuje go na końcu i tym samym przepłaca za wysyłkę. Nie popełnij tego błędu i zamów go od razu z łóżeczkiem. To samo tyczy się przewijaka, elementów dodatkowych do łóżeczka oraz tekstyliów do zadań specjalnych.

A tymczasem zapraszamy Cię do lektury krótkiego wpisu, który pomoże Ci się zorganizować w 7 miesiącu ciąży!

 

III trymestr – sprawdź, jak przygotować się na 7 miesiąc ciąży

 

Każdy miesiąc ciąży charakteryzuje się czymś szczególnym i na każdym tym etapie będziesz mogła dostrzec pewne zmiany. Dobrze jest być ich świadomym, aby wiedzieć, na co się przygotować, bo niespodzianka nie zawsze może okazać się przyjemna. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, czym charakteryzuje się 7 miesiąc ciąży, jakie zmiany zachodzą w Twoim organizmie oraz co dzieje się z Maluszkiem w Twoim brzuchu.

 

 

Jakie zmiany zachodzą w organizmie dziecka oraz kobiety w siódmym miesiącu ciąży?

 

Siódmy  miesiąc ciąży trwa od 28 do tygodnia ciąży do 31 tygodnia ciąży. To początek 3 trymestru ciąży. Sprawdź, z jakimi dolegliwościami i zmianami będziesz mieć do czynienia w tym okresie ciąży.

 

Dolegliwości i zmiany w organizmie kobiety w 7 miesiącu ciąży

 

W 7 miesiącu ciąży zaczynają nasilać się różne dolegliwości ciążowe, które będą towarzyszyć Ci już do rozwiązania. Z pewnością możesz spodziewać się ciągłego zmęczenia, które jest w tym okresie zupełnie normalne. Może pojawić się także huśtawka nastroju, tym bardziej że brak energii i znużenie może również negatywnie na niego wpływać. W Twoim ciele następuje wiele zmian, a hormony szaleją, więc staraj się tym nie przejmować, w końcu ten stan minie.

W siódmym miesiącu ciąży z pewnością będziesz mogła zauważyć po swoim ciele nagromadzenie wody w organizmie. Ulubione buty mogą już nie pasować, a pierścionek na palcu za bardzo uciskać. Jeżeli zaczniesz odczuwać takie problemy, to lepiej zrezygnować z noszenia takich ozdób na jakiś czas, na przykład obrączki.

Jakich jeszcze innych dolegliwości możesz się spodziewać? Z pewnością problemów z poruszaniem się, bóli pleców. Jest to związane z tym, że Twój brzuch będzie stawał się coraz większy i cięższy. Staraj się więc jak najwięcej odpoczywać w tym okresie, jak i we wszystkich tych ostatnich miesiącach ciąży. Częstym problemem są także bóle głowy, trudności z oddychaniem.

Pewnie w tym momencie myślisz sobie, że to musi być koszmar, ale nie przejmuj się! Nie każda kobieta musi zauważyć u siebie wszystkie te dolegliwości. Pamiętaj, że każdy jest inny i każda ciąża będzie przechodzona inaczej. Nie ma tutaj reguły. Dla pocieszenia musisz wiedzieć, że w tym okresie ciąży raczej częściej będą towarzyszyć Ci pozytywne emocje. Z pewnością zaczniesz odczuwać syndrom wicia gniazda, o którym więcej napiszemy w kolejnych punktach tego wpisu.

 

Jak rozwija się dziecko w 7 miesiącu ciąży?

 

W siódmym miesiącu ciąży dziecko może mierzyć nawet 50 cm i ważyć ponad 1300 g. Z dnia na dzień rośnie i robi mu się coraz nie wygodniej w brzuchu matki. Dlatego też zaczyna kulić nóżki oraz rączki, co często można zobaczyć podczas badania USG.

Z pewnością będziesz mogła zauważyć, że Twój Maluszek zaczyna reagować na różne dźwięki z otoczenia, szczególnie na Twój głos lub muzykę. Przy niektórych gatunkach muzyki może robić się bardziej aktywny niż przy pozostałych. Dziecko pamięta także głos matki, potrafi reagować na różne emocje dlatego, kiedy masz tylko okazję, to mów do brzuszka lub śpiewaj. Twój głos po porodzie okaże się dla Maluszka ukojeniem. W siódmym miesiącu zmysły dziecka są na tyle rozwinięte, że ten odczuwa także smak oraz zapach. Zaczyna także otwierać oczy i widzieć.

 

O czym należy pamiętać w 7 miesiącu ciąży?

 

W siódmym miesiącu ciąży warto pomyśleć szczególnie o skompletowaniu odpowiedniej wyprawki dla noworodka, jeżeli to zadanie jest jeszcze przed Wami. Pamiętaj, że Twoje samopoczucie może się pogarszać w kolejnych tygodniach. Oczywiście nie jest to regułą, ale Twój brzuch nadal rośnie, możesz odczuwać częściej zmęczenie i mieć problemy z poruszaniem się. Takie warunki nie sprzyjają urządzaniu pokoiku dziecięcego, dlatego lepiej pomyśleć o tym wcześniej, kiedy jeszcze masz wystarczającą ilość siły. W końcu jest to jedna z najprzyjemniejszych części tego cudownego okresu!

Jednak kompletowanie wyprawki dla niemowlaka, o której napiszemy więcej poniżej, to nie jedyna rzecz, o której należy pamiętać. Czeka Cię bowiem jeszcze spora ilość badań, pakowanie torby do szpitala i wiele innych ważnych spraw.

 

Lista niezbędnych badań w siódmym miesiącu ciąży:

 

– badania moczu

– badanie USG

– morfologia krwi

-badanie położnicze

– ocena ruchliwości płodu

– anty RH

– pomiary ciśnienia

 

Wyprawka do szpitala – jak odpowiednio się spakować?

 

Siódmy miesiąc ciąży to dobry moment na przygotowanie torby do szpitala. Lepiej spakować się wcześniej i mieć już wszystko gotowe niż pakować się w pośpiechu, kiedy data porodu będzie nieuchronnie się zbliżać.

Najważniejsze rzeczy należy umieścić na samej górze torby lub małej walizki, a te najmniej ważne na samym dnie. Przed pakowaniem przygotuj sobie listę rzeczy, które będą potrzebne Tobie i Maluszkowi. Jeżeli nie wiesz, co spakować to sprawdź nasz poprzedni wpis na blogu, w którym znajdziesz listę do pobrania ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami. Znajdziesz tam także przydatne wskazówki, które ułatwią Ci zadanie.

 

 

7 miesiąc ciąży – jak skompletować idealną wyprawkę dla noworodka?

 

Z czego powinna składać się idealna wyprawka dla niemowlaka? Jakie elementy będą niezbędne, a jakie będą tylko zajmować miejsce w szafie? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

 

Łóżeczko dziecięce i niemowlęce

 

Zdecydowanie najważniejsza część każdej wyprawki! Bez łóżeczka niemowlęcego nie może się ona obejść. Wybierając łóżeczko warto wybrać takie w rozmiarze 140×70 z funkcją transformacji w łóżko dla trzylatka. Zakup takiego łóżeczka dziecięcego będzie zdecydowanie bardziej ekonomiczny i będziecie mieć spokój na lata.

Zawsze sprawdzajcie czy wybrany przez Was model posiada niezbędne atesty bezpieczeństwa. Jeżeli nie wiecie, na jakie jeszcze elementy powinniście zwrócić uwagę, to odsyłamy Was na naszego bloga, w którym znajdziecie odpowiedź na pytanie, na co zwracać uwagę wybierając łóżeczko dla niemowlaka.

 

 

Dostawka do łóżka Rodziców

 

Dostawki do łóżka Rodziców, to popularna ostatnio opcja, często chętnie wybierana przez Rodziców. Pamiętajmy jednak, że taka dostawka wystarczy do mniej więcej 6 miesiąca życia dziecka. Po co więc przepłacać i kupować drogie gadżety skoro i tak za chwilę nie będzie mogli z nich korzystać.

Dlatego proponujemy znacznie tańszą i bardziej funkcjonalną alternatywę w formie mini łóżeczka 90×40, które można dostawić do łóżka Rodziców. Mini łóżeczko dzięki jego niskiej wadze można w łatwy sposób przenieść także do salonu, kuchni czy nawet łazienki, jeżeli jest taka konieczność. Jego niewielkie rozmiary Wam na to pozwolą. Dzięki temu dziecko nauczy się zasypiać w dźwiękach otoczenia, a Wy będziecie mogli mieć je na oku podczas codziennych obowiązków.

Po co ograniczać się do dostawki, która po odłączeniu od łóżka w sypialni nie spełnia już żadnej funkcji. Wszystkie nasze mini łóżeczka w klasycznych, ale także oryginalnych kolorach znajdziecie tutaj – https://woodies.pl/kategoria-produktu/drewniane-lozeczka/mini-lozeczka/hi/blog/af.

 

 

Materac do łóżeczka niemowlęcego

 

Kolejny must have każdej wyprawki! Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Z pewnością średnio twardy, nie wyższy niż 11 cm, zbudowany z higienicznej pianki poliuretanowej oraz zapewniający doskonałą cyrkulację powietrza. Wszystkie te cechy spełnia jeden z naszych najlepszych materacy, model High Quality, dostępny w rozmiarze 120×60 oraz 140×70. Ponadto, materac posiada antybakteryjny pokrowiec z nićmi srebra oraz zamek 360 stopni, dzięki któremu możecie zdjąć tylko jedną jego część w przypadku zabrudzenia.

 

Elementy dodatkowe do łóżeczka dziecięcego

 

Kompletując idealną wyprawkę dla noworodka nie zapomnijcie o poniższych elementach:

 

przewijak wolnostojący

materac do przewijaka wolnostojącego

przewijak nakładany

materac do przewijaka nakładanego

szuflada 120×60

szuflada 140×70

bok otwarty DayBed umożliwiający przekształcenie w tapczanik

kółka do łóżeczka niemowlęcego w rozmiarze 120×60

funkcjonalna szafa

komoda z przewijakiem

 

 

Tekstylia do zadań specjalnych

 

Poniżej znajdziecie listę niezbędnych tekstyliów, które ułatwią Wam opiekę nad Maluszkiem i z pewnością wpłyną na komfort jego snu.

 

prześcieradła w ekonomicznym dwupaku do łóżeczka niemowlęcego 120×60

prześcieradła w ekonomicznym dwupaku do łóżeczka niemowlęcego 140×70

poduszka klin ułatwiająca oddychanie

codzienny ochraniacz na materac do łóżeczka dziecięcego w rozmiarze 120×60

codzienny ochraniacz na materac do łóżeczka dziecięcego w rozmiarze 140×70

wodoodporny ochraniacz na materac do łóżeczka niemowlęcego w rozmiarze 120×60

wodoodporny ochraniacz na materac do łóżeczka niemowlęcego w rozmiarze 140×70

bawełniana kołdra

dodatkowy pokrowiec na materac do przewijaka

wodoodporna mata na przewijak

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!