Prezenty do zamówień

Blog

II trymestr – te rzeczy powinnaś mieć już skompletowane w 5 miesiącu ciąży!

25.11.2020

Jesteś już w 5 miesiącu ciąży? Większość ciąży jest już więc za Tobą, ale czeka Cię jeszcze przygotowanie się na przyjście Maluszka na świat. A to oznacza urządzanie pokoju niemowlęcego! To z pewnością jeden z najprzyjemniejszych etapów więc warto się do niego odpowiednio przygotować.

Zobacz, czego będziesz potrzebować, aby wyczarować pokój marzeń! Skorzystaj także z naszych atrakcyjnych zestawów rabatowych, które pozwolą Ci skompletować wyprawkę dla noworodka w atrakcyjnej cenie. Znajdziesz je tutaj!

A tymczasem zapraszamy do lektury naszego poradnika. Czytaj uważnie, bo przygotowaliśmy dla Ciebie wiele rad i wskazówek oraz linków, które ułatwią Ci zakupy.

 

 

II trymestr – te rzeczy powinnaś mieć już skompletowane w 5 miesiącu ciąży!

 

Kompletowanie wyprawki dla noworodka, to nie lada wyzwanie. W głowie pojawia się wiele pytań o to, co będzie najlepsze dla dziecka. Jak nie przepłacić za zbędne rzeczy i na co zwracać uwagę, aby zakupione przez nas produkty były nie tylko ładne, ale także bezpieczne i funkcjonalne? Tego dowiecie się z niniejszego wpisu, który przygotowaliśmy w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz historie Rodziców, którzy zdecydowali się na produkty naszej marki.

 

 

II trymestr – sprawdź, o czym powinnaś pamiętać w 5 miesiącu ciąży

 

W piątym miesiącu ciąży może wydawać się Wam, że do przyjścia Maluszka na świat macie jeszcze bardzo dużo czasu. Życie jednak bardzo często pokazuje, że niekoniecznie jest to prawda i wielu Rodziców się o tym przekonało. Bardzo dużo dzieci rodzi się bowiem znacznie wcześniej, niż zapowiadał ogłoszony przez lekarza termin. Tak naprawdę mały procent dzieci przychodzi na świat w idealnie wyznaczonym terminie.

Zastanówcie się, czy będziecie gotowi na powitanie Maluszka, jeżeli okaże się wcześniakiem. Czy będzie mieć dla niego gotowy kącik do spania, czy będziecie przygotowani do przewijania oraz do bezpiecznego przewiezienia Maluszka ze szpitala do domu? Pomyślcie o takich kwestiach wcześniej, póki macie jeszcze na to czas, aby nie stresować się na ostatni moment, i aby mieć wszystko gotowe na wypadek, gdyby poród Was zaskoczył.

Mowa tu nie tylko o zakupie wyprawki dla noworodka, ale także o remoncie czy wykończeniu pokoiku dziecięcego, jeżeli planujecie odświeżyć wnętrze. Również za to warto zabrać się wcześniej.

Jak więc skompletować idealną wyprawkę dla noworodka? Na co zwracać uwagę podczas wyboru tak ważnego produktu, jaki jest łóżeczko niemowlęce czy materac dla niemowlaka?

 

 

Jak wybrać łóżeczko dziecięce i niemowlęce

 

Na rynku można znaleźć wiele łóżeczek niemowlęcych, ale czy wszystkie one będą odpowiednie dla dziecka? Na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności podczas zakupów, aby wybór okazał się trafiony i jak rozpoznać samodzielnie bezpieczne łóżeczko od tego, którego bezpieczeństwo może budzić wątpliwości? Poniżej przedstawiamy Wam kilka podstawowych cech bezpiecznego łóżeczka dziecięcego i niemowlęcego, które ułatwią Wam zakupy.

 

 

Cechy idealnego łóżeczka niemowlęcego

 

Pierwszą kwestią, którą powinniście sprawdzić podczas zakupu łóżeczka niemowlęcego, są atesty. Łóżeczko niemowlęce powinno być atestowane, a więc wyprodukowane zgodnie z normą bezpieczeństwa PN EN 716. Niestety, w Polsce producenci łóżeczek nie mają obowiązku przestrzegania tej normy, więc może zdarzyć się, że zostaniecie oszukani. Dlatego też zawsze warto prosić o okazanie dowodu na to, że produkt faktycznie posiada atest. To bardzo ważne, ponieważ atestowane łóżeczko jest podstawą bezpieczeństwa Waszego dziecka.

W Woodies kierujemy się zasadą, że bezpieczeństwo Maluszków jest dla nas najważniejsze, dlatego też wszystkie łóżeczka produkujemy zgodnie z tą normą. Posiadamy także modele łóżeczek dziecięcych i niemowlęcych z Pozytywną Opinią Instytutu Matki i Dziecka. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

 

Bezpieczne łóżeczko niemowlęce powinno posiadać następujące cechy:

 

– brak ostrych krawędzi i narożników

– dodatkowe zabezpieczenia boków łóżeczka w postaci metalowych łączników

– brak wystających elementów, które dziecko może oderwać, np. zaślepek na śruby

– farba z odpowiednim certyfikatem

– płaskie, wąskie szczebelki zwiększające wytrzymałość konstrukcji

– rozstaw szczebelków nie większy niż 56 mm

– przestawienie dna łóżeczka z położenia wyższego na niższe jest możliwe tylko przy użyciu narzędzi

 

Wiecie już jak rozpoznać, czy łóżeczko jest odpowiednie pod względem bezpieczeństwa. Co jednak z funkcjonalnością? Warto wybierać łóżeczka dziecięce, które posiadają w cenie 3 wyciągane szczebelki, 3 poziomy ustawienia materaca oraz nakładki gryzaki, które zapobiegną spożycia farby przez Malucha. Te funkcje powinny standardowo znajdować się w cenie łóżeczka. Nie dajcie się więc naciągnąć na dodatkowe dopłacanie do nich!

Podczas wyboru łóżeczka niemowlęcego w głowach Rodziców często pojawia się także pytanie, jaki rozmiar łóżeczka wybrać – 120×60 czy może 140×70? Rekomendujemy wybór większego modelu, ale jeśli posiada on funkcję przekształcenia w łóżko Junior. Takie też łóżeczka możecie znaleźć na naszej stronie internetowej. Przekształcicie je w łóżko dla starszaka nawet do 7 roku życia dziecka, bez dokupowania żadnych dodatkowych elementów.

Jeżeli jednak nie macie miejsca na łóżeczko w rozmiarze 140×70, to wybierzcie model w rozmiarze 120×60 z opcją przekształcenia w tapczanik.

 

Jak skompletować idealną wyprawkę dla niemowlaka

 

 

Jaki materac dla noworodka wybrać?

 

Idealna wyprawka dla noworodka nie składa się z samego łóżeczka niemowlęcego. Równie ważny, a nawet ważniejszy od niego jest materac dla noworodka. W końcu to na nim Maluszek będzie spędzać znaczną większość swojego dnia. Dlatego też tak ważne jest, aby materac, który wybierzemy, był odpowiedni dla Maluszka.

Odpowiedni materac dla noworodka powinien zapewniać dobrą cyrkulację powietrza, aby dziecko nie pociło się w nocy. Położne zalecają, aby był średnio twardy, a jego grubość ze względów bezpieczeństwa nie powinna być większa niż 11 cm.

Zalecamy wybierać materace wykonane z pianki poliuretanowej, która jest odpowiednia dla Małych dzieci i bardziej higieniczna niż naturalne materiały.

Rekomendowanym przez nas materacem jest model High Quality, wykonany z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej o zwiększonej gęstości, dzięki czemu materac jest bardziej odporny na zniekształcenia. Ponadto, posiada on poziome i pionowe kanaliki wentylacyjne, zwiększające cyrkulację powietrza oraz antybakteryjny pokrowiec z jonami srebra. Przyszli Rodzice z pewnością docenią także jego funkcjonalny zamek 360 stopni, który pozwala na rozpięcie pokrowca tylko z jednej, zabrudzonej akurat strony. Materac kupicie w rozmiarze 120×60 oraz 140×70.

 

Przewijak na łóżeczko – wyprawkowy must have!

 

Odpowiedni przewijak, to najlepszy przyjaciel każdej Mamy, a szczególnie jej kręgosłupa. Prawidłowa wysokość przewijaka sprawi bowiem, że przewijanie Maluszka będzie komfortowe. Jeżeli w pokoiku niemowlęcym macie dostateczną ilość miejsca, to wybierzcie przewijak wolnostojący. Dzięki niemu wszystkie niezbędne rzeczy, takie jak pieluszki będziecie mieć pod ręką. Jeżeli jednak nie macie pokoiku niemowlęcego, a łóżeczko stoi w Waszej sypialni, to idealnie sprawdzi się przewijak nakładany na łóżeczko.

Pamiętajcie, że w przypadku takiego produktu jak przewijak, należy koniecznie sprawdzić, czy jest on atestowany pod względem bezpieczeństwa, a więc czy jest wyprodukowany zgodnie z normą PN EN 12221. Bezpieczny przewijak nakładany na łóżeczko powinien posiadać zabezpieczenia w postaci ograniczników, dzięki którym nie zsunie się z łóżeczka podczas przewijania oraz rzepy, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

Warto zastanowić się także nad komodą z przewijakiem – zapewni większą wygodę podczas przewijania ze względu na znacznie większą ilość miejsca na blacie.

 

 

Elementy obowiązkowe każdej wyprawki

 

Kompletując wyprawkę dla noworodka, oprócz łóżeczka, materaca i przewijaka, warto pomyśleć także o dodatkowym miejscu do przechowywania rzeczy. Idealnie w tym celu sprawdzi się pojemna szuflada z przykryciem.

Zakupując łóżeczko 120×60, nie zapomnijcie o barierce, która przekształci je w tapczanik dla starszego dziecka!

 

W idealnej wyprawce dla noworodka nie może także zabraknąć tekstyliów do zadań specjalnych. Mowa tutaj o ochraniaczach na materac, które będą stanowić dodatkową barierę ochronną, klasycznych prześcieradłach w ekonomicznym dwupaku oraz poduszce klin. W łóżeczku niemowlęcym nie potrzebujecie poduszek czy pluszaków. Przygotowując łóżeczko, kierujcie się zasadą im mniej, tym lepiej, a zbędne dodatki w postaci różnego rodzaju ozdób zostawcie tylko na potrzebę zrobienia zdjęcia na pamiątkę.

 

 

Wyprawka dla noworodka – tych błędów nie popełniaj!

 

Kompletując pierwszy raz wyprawkę dla noworodka, łatwo popełnić błędy.

Jednym z nich jest kupowanie wszystkiego na ostatnią chwilę, nawet prosto z porodówki. Może to brzmieć absurdalnie, ale z doświadczenia wiemy, że takie sytuacje się zdarzają. Nie odkładajcie tak ważnego zakupu, jakim jest wybór łóżeczka dziecięcego, na ostatni moment. Pamiętajcie, że czas wyprodukowania mebli może być długi i jeżeli będziecie czekać zbyt długo, to może okazać się, że Wasze wymarzone łóżeczko się wyprzedało.

Drugim często popełnianym przez Rodziców błędem jest zamawianie po jednym produkcie po kilka razy z tego samego sklepu i w efekcie płacenie po kilka razy za wysyłkę. Nie przepłacajcie i zamówcie całą wyprawkę za pierwszym razem.

Przepłacić można także poprzez kupowanie zbędnych gadżetów, które wystarczą na dosłownie kilka miesięcy życia dziecka. Mowa tutaj o niektórych absurdalnie drogich dostawkach do łóżka Rodziców, które wystarczą na mniej więcej 6 miesięcy. Takie dostawki często kosztują więcej niż łóżeczko niemowlęce w rozmiarze 140×70, więc warto poszukać alternatyw, aby nie przepłacić za zbędny mebel.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!