Prezenty do zamówień

Blog

II trymestr – sprawdź, jakie zmiany zachodzą w 6 miesiącu ciąży

25.11.2020

Właśnie weszłyście w szósty miesiąc ciąży? Do porodu macie więc jeszcze sporo czasu pod warunkiem, że Maluszek nie okaże się wcześniakiem. To idealny czas na zastanowienie się, jak chcecie urządzić kącik bądź pokoik niemowlęcy. Warto już rozejrzeć się za idealnym modelem łóżeczka dziecięcego i wybrać odpowiednie dodatki, które zwiększą jego funkcjonalność.

Na naszej stronie internetowej znajdziecie łóżeczka w rozmiarze 120×60 i 140×70. Sprawdźcie, które modele mają aktualnie miano bestsellera i są najchętniej wybierane przez przyszłych i obecnych Rodziców!

A tymczasem zapraszamy Was do lektury wpisu naszego poradnika, z którego dowiecie się, jakich zmian może spodziewać się przyszła Mama w 6 miesiącu ciąży oraz jakich błędów unikać podczas kompletowania idealnej wyprawki dla noworodka.

 

II trymestr – sprawdź, jakie zmiany zachodzą w 6 miesiącu ciąży

 

Szósty miesiąc obejmuje 23, 24, 25, 26 oraz 27 tydzień ciąży. Twój brzuch coraz bardziej się powiększa, jednak nie na tyle, aby utrudniać Ci codzienne funkcjonowanie. Największy dyskomfort w tej sferze zaczniesz odczuwać dopiero w ostatnim trymestrze ciąży. Sprawdź, jakie zmiany czekają Cię w kolejnych tygodniach i jakich dolegliwości możesz się spodziewać.

 

 

Jakie zmiany zachodzą w organizmie dziecka oraz kobiety w 6 miesiącu ciąży?

 

 

Dolegliwości w szóstym miesiącu ciąży

 

Czego może spodziewać się przyszła Mama w szóstym miesiącu ciąży? Z pewnością dość częstą dolegliwością jest zgaga oraz niestrawność. Mogą pojawiać się także bóle głowy oraz skurcze nóg. Należy jednak pamiętać, że każda kobieta przechodzi ciążę inaczej i może odczuwać zupełnie inne dolegliwości. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort przez pierwsze tygodnie ciąży, natomiast inne mogą czuć się źle przez całą ciążę. Niezależnie od tego, jak się czujecie, zawsze pamiętajcie o odpowiedniej ilości odpoczynku i różnych form relaksu, który pomoże zniwelować stres, który z pewnością także towarzyszy przyszłej Mamie.

 

 

Rozwój dziecka w szóstym miesiącu ciąży

 

W szóstym miesiącu ciąży Maluszek zaczyna otwierać oczy, a jego tęczówka jest koloru niebieskiego. Na główce zaczynają pojawiać się pierwsze włoski, a dziecko coraz szybciej zaczyna przybierać na wadze. Pojawiają się także brwi oraz rzęsy. Maluch jest także coraz bardziej czuły na bodźce pochodzące z zewnątrz. Zaczyna reagować na głos Mamy i jest w stanie odczuwać jej emocje. Dlatego tak ważne jest, aby w miarę możliwości unikać stresujących sytuacji. Co ciekawe, dziecko w szóstym miesiącu ciąży zaczyna także ssać kciuk!

 

 

O tym powinniście pamiętać w 6 miesiącu ciąży

 

Każdy miesiąc ciąży wiąże się z serią obowiązkowych badań, o których należy pamiętać. Warto założyć sobie teczkę na wszystkie wyniki, aby niczego nie zgubić. Badań tych przez cały okres ciąży będzie naprawdę sporo, więc warto także dobrym pomysłem będzie także założenie segregatora z podziałem na wszystkie miesiące ciąży. Ułatwi Wam to także komunikację z położną czy lekarzem.

 

Lista obowiązkowych badań w szóstym miesiącu ciąży

 

– ogólne badanie moczu

– przeciwciała anty-D u kobiet Rh (–)

– test obciążenie glukozy

– ogólna kontrola masy ciała kobiety

– pomiar ciśnienia

– ocena czynności serca płodu

 

Koniec szóstego miesiąca ciąży, to też dobry czas na zapisanie się do szkoły rodzenia. Warto pomyśleć także o przygotowaniu wraz z położną planu porodu . Taki plan można pobrać także z Internetu, bądź poprosić o przesłanie go szpital, w którym planuje się rodzić, o ile oczywiście taki plan on posiada.

Nie zapomnijcie w ferworze planów i przygotowań zorganizować Baby Shower! Celebrowanie wraz z rodzinom i przyjaciółmi przyjścia dziecka na świat jest zdecydowanie jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w trakcie całej ciąży i z pewnością przyniesienie Wam dużo szczęścia i łzy wzruszenia!

 

 

Idealna wyprawka dla noworodka – sprawdźcie co powinniście mieć skompletowane

 

Kompletowanie wyprawki dla noworodka, szczególnie pierwszy raz w życiu, może być stresujące i kosztowne. Jednak tak będzie przypadku, kiedy będziecie na to nieprzygotowani. Cały ten proces wicia gniazda może być jednak niezwykle przyjemny i nie będzie wiązać się wielkimi kosztami, jeśli tylko wiemy, jak prawidłowo się za to zabrać. Sprawdźcie, co powinno składać się na idealną wyprawkę dla noworodka i jakich błędów nie popełniać podczas jej kompletowania, aby nie przepłacić!

 

Idealna wyprawka dla noworodka –  jakich błędów nie popełniać 

 

Rynek oferuje wiele produktów dla dzieci, jednak nie oznacza to, że wszystkie będą nam potrzebne. To, co potrzebujemy na pewno oprócz ubranek dla Maluszka, to dobrej jakości łóżeczko niemowlęce, odpowiedni materac, atestowany przewijak, podstawowe tekstylia, wózek, nosidełko i fotelik samochodowy. Możemy oczywiście zainwestować także w elektryczną nianię, monitor oddechu, szumiącego misia i inne gadżety, które ułatwią codzienność z Maluszkiem. Nie dajmy się jednak zwariować i nie przepłacajmy za niepotrzebne przedmioty, które tylko przytłoczą pokoik dziecięcy. Kupmy to, co na pewno będzie nam potrzebne. Kupujmy rzeczy, które wystarczą nam na lata i które będą na tyle uniwersalne, że będziemy mogli wykorzystać je przy kolejnym Maluszku.

Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka warto rozważyć także tańsze alternatywy. Zastanówcie się, czy na pewno potrzebujecie dostawki do łóżka w sypialni w cenie dobrej jakości łóżeczka, skoro dostawka ta wystarczy Wam tylko na kilka pierwszych miesięcy życia dziecka (to samo tyczy się kosza mojżesza). Po tym czasie czeka Was kolejny zakup –  łóżeczka w standardowym wymiarze 120×60, bądź 140×70, które wystarczy na lata. Czy na pewno chcecie inwestować w coś, co sprawdzi się tylko przez chwilę, a kosztuje nawet do tysiąca złotych? Warto tutaj rozważyć tańszą alternatywę, na przykład bardziej mobilne mini łóżeczko 90×40, którego cena zaczyna się już od 189 złotych, a wystarcza nawet do 7 miesiąca życia dziecka (oczywiście zależy to od rozwoju każdego dziecka). Mini łóżeczko będzie też o tyle lepszym wyborem, że dzięki niewielkim wymiarom i wadze możecie bez problemu przenieść je w dowolne miejsce w domu, aby Maluszek nauczył się zasypiać w dźwiękach otoczenia.

Pamiętajcie także, aby przed zakupem danego produktu sprawdzić, z czego jest wykonany i czy jest odpowiedni dla Maluszka. Pewne specyficzne produkty, takie jak łóżeczko niemowlęce, materac dla noworodka powinny być atestowane, bądź posiadać odpowiednie certyfikaty, dlatego też warto sprawdzić to przed zakupem.

Częstym błędem popełnianym przez przyszłych rodziców jest kupowanie wszystkiego na raty w różnych sklepach. Nie chodzi tutaj oczywiście o formę płatności, a o kupowanie po jednej rzeczy i płacenie kilkakrotnie za wysyłkę, zamiast skompletowania pełnej wyprawki w jednym sklepie. Jeżeli macie możliwość zamówienia w jednym miejscu takich produktów jak łóżeczko dziecięce, materac dla noworodka, przewijak i niezbędne tekstylia, to warto z tego skorzystać, aby nie przepłacać za koszty dostawy. W naszym sklepie internetowym możecie skorzystać z płatności PayPo, która umożliwia Wam skompletowanie pełnej wyprawki i zapłacenie za nią w ciągu 30 dni lub w 4 ratach.

Co więc powinno znajdować się w wyprawce dla noworodka, abyśmy za nią nie przepłacili?

 

Wyprawkowy must have

 

Na samym szczycie listy wyprawkowej powinno znajdować się atestowane łóżeczko dziecięce i niemowlęce. Atestowane, a więc zgodne z normą bezpieczeństwa PN EN 716. Najbardziej ekonomicznym zakupem więc łóżeczko niemowlęce w rozmiarze 140×70 z możliwością przekształcenia w łóżko Junior (łóżeczko dla trzylatka). Takie łóżeczko wystarczy Wam nawet do 7 roku życia dziecka. Nie będziecie więc musieli martwić się przez długie lata zakupem kolejnego łóżka. Warto wybrać łóżeczko nie tylko ładne, ale także funkcjonalne, a więc takie, do którego dopasujecie przewijak nakładany oraz szufladę na pościele czy dodatkowe tekstylia. Naszą propozycją, która spełnia te wymagania, jest łóżeczko dziecięce Hampton Cot Bed 140×70 z 3 wyciąganymi szczebelkami, 3 ustawieniami materaca, nakładkami gryzakami w cenie oraz możliwością przekształcenia w łóżko Junior.

Jeżeli planujecie także dostawkę, to tak jak już pisaliśmy, polecamy Wam mini łóżeczko 90×40, które bez problemu postawicie obok łóżka w sypialni, a także dzięki niewielkim rozmiarom i wadze mini łóżeczka przeniesiecie w dowolne miejsce w domu.

Drugą pozycję na liście Waszych zakupów powinien zajmować materac dla noworodka. Powinien on spełniać Certyfikat Oëko-Tex Standard 100 i zapewniać bardzo dobrą cyrkulację powietrza, aby Maluszek nie pocił się w nocy. Materac dla noworodka powinien być średnio twardy, a jego grubość ze względów bezpieczeństwa nie powinna przekraczać 11 cm. Nie zalecamy materacy wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak gryka czy kokos, ponieważ pod wpływem ciepła i wilgoci w ich wnętrzu mogą pojawić się niechciane organizmy. Najczęściej wybieranym przez Rodziców materacem z naszej oferty jest materac High Quality dostępny w rozmiarze 120×60 oraz 140×70. Materac posiada Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka, kanaliki wentylacyjne, gwarantujące doskonałą cyrkulację powietrza oraz antybakteryjny pokrowiec z nićmi srebra.

Obowiązkowo zaopatrzcie się także w przewijak nakładany bądź wolnostojący. Ten drugi z pewnością wpłynie na Wasz komfort – dzięki jego półkom podczas przewijania będziecie mieć wszystko pod ręką.

Nie zapomnijcie także o elementach, które zwiększą funkcjonalność łóżeczka, a mianowicie o boku daybed do łóżeczka 120×60, który przekształci je w tapczanik, szufladzie z przykryciem oraz komodzie czy funkcjonalnej szafie.

W idealnej wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć także tekstyliów do zadań specjalnych, takich jak:

prześcieradło w ekonomicznym dwupaku

ochraniacz na materac do codziennego stosowania

ochraniacz na materac do stosowania podczas choroby Maluszka

poduszka klin, ułatwiająca oddychanie

kołdra

materac na przewijak

dodatkowy pokrowiec do materaca na przewijak

 

W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę rabatową na wszystkie niezbędne tekstylia, które będziecie potrzebować. Sprawdźcie zestaw rabatowy do łóżeczka 120×60 i zestaw rabatowy do łóżeczka 140×70!

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!