Prezenty do zamówień

Blog

II trymestr – sprawdź, jakie zmiany zachodzą w 4 miesiącu ciąży

25.11.2020

Jesteś już w czwartym miesiącu ciąży? Połowę masz już więc prawie za sobą! Pewnie sama przyznasz, że szybko zleciał ten czas i do dziewiątego miesiąca nie zostało już wiele czasu.

Pamiętaj odpowiednio wcześniej kupić łóżeczko dziecięce i niemowlęce, aby nie stresować się w przypadku, gdy dziecko okaże się wcześniakiem. Sprawdź nasze bestsellerowe modele bezpiecznych, atestowanych łóżeczek niemowlęcych – https://woodies.pl/kategoria-produktu/lozka-bestsellery/hi/blog/af

 

Nie przepłacaj za wysyłkę i skompletuj pełną wyprawkę, dobierając odpowiednie akcesoria:

– materac dla niemowlaka – https://woodies.pl/kategoria-produktu/materac-do-lozeczka/

– elementy dodatkowe – https://woodies.pl/kategoria-produktu/elementy-dodatkowe/hi/blog/af

– tekstylia – https://woodies.pl/kategoria-produktu/tekstylia/hi/blog/af

 

Sprawdź wszystkie nasze kolekcje łóżeczek dziecięcych i niemowlęcych i wybierz model idealny – https://woodies.pl/kategoria-produktu/meble-dla-dzieci-kolekcje/hi/blog/af

 

 

II trymestr – sprawdź, czym charakteryzuje się 4 miesiąc ciąży

 

Czwarty miesiąc ciąży to już prawie pół metek tego cudownego stanu. W tym czasie w organizmie dziecka, jak i kobiety dochodzi do wielu ważnych zmian. Zdecydowanie da się zauważyć także wyraźną zmianę w samopoczuciu kobiety.
Sprawdź, czego możesz się spodziewać w czwartym miesiącu ciąży oraz jak odpowiednio się do niego przygotować.

 

 

Jakie zmiany zachodzą w organizmie dziecka oraz kobiety w czwartym miesiącu ciąży?

 

 

Czym charakteryzuje się 4 miesiąc ciąży? Dolegliwości i zmiany w organizmie kobiety

 

W czwarty miesiącu ciąży kobiety zdecydowanie odczuwają ulgę od dolegliwości występujących w pierwszych trzech miesiącach. Mijają nudności oraz zawroty głowy. To też czas kiedy kobieta zaczyna odczuwać smak znanych potraw w inny sposób i zaczynają pojawiać się tak zwane zachcianki ciążowe. Wyostrza się także odczuwanie zapachów, co może wpłynąć negatywnie na samopoczucie kobiety w ciąży, gdyż niektóre zapachy mogą okazać się zbyt drażniące lub mogą powodować mdłości. Każda kobieta jest inna i każdą może drażnić co innego.

W czwartym miesiącu ciąży zaczynają także rosnąć piersi, a brzuch robi się coraz bardziej zaokrąglony. W tym czasie mogą zacząć pojawiać się na skórze rozstępy więc warto stosować odpowiednią pielęgnację już od samego początku ciąży, aby ich uniknąć.

 

O czym należy pamiętać w 4 miesiącu ciąży?

 

Mimo ciąży nie powinno się zapominać o lekkiej aktywności fizycznej. Oczywiście wszystko należy konsultować z lekarzem. Jeżeli nie widzi on żadnych przeciwwskazań, warto wprowadzić chociaż pół godziny niewymagającej aktywności. Kobietom w ciąży zaleca się między innymi ćwiczenia na mięsnie Kegla, które ułatwią później poród.

Nie należy zapominać również o najważniejszych badaniach, takich jak:

– badanie USG, podczas którego przyszli Rodzice mogą poznać płeć dziecka jeśli chcą

– morfologia krwi

– badanie moczu

– test tolerancji glukozy (DTTG)

W czwartym miesiącu ciąży warto także zacząć rozglądać się za zmianą garderoby i zaopatrzyć się w odzież ciążową, która ze względu na rosnący szybko brzuch może być lada moment niezbędna.

 

Idealna wyprawka dla noworodka – sprawdźcie, co powinniście mieć skompletowane w pokoiku dziecięcym

 

Poprawę samopoczucia i nagły przypływ energii warto wykorzystać na wybór idealnej wyprawki dla noworodka, który już wkrótce pojawi się na świecie. To idealny moment na rozpoczęcie przysłowiowego „wicia gniazda”.

Kompletowanie wyprawki powinno rozpocząć się od zakupu łóżeczka dla niemowlaka. Ważne jest, aby posiadało ono odpowiednie atesty, a wiec było zgodne z normą bezpieczeństwa PN EN 716. Jeżeli zastanawiacie się jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać, to zalecamy wybór łóżeczka niemowlęcego z opcją przekształcenia w łóżko Junior dla trzylatka. Ważne jest, aby łóżeczko posiadało opcję wyciągnięcia 3 szczebelków oraz 3 poziomy ustawienia materaca dla Waszej wygody. Sprawdźcie nasze atestowane łóżeczka dziecięce i niemowlęce do 7 roku życia dziecka. Jeżeli nie posiadacie jednak wystarczającej ilości miejsca, warto wybrać łóżeczko niemowlęce w rozmiarze 120×60 z opcją przekształcenia w tapczanik.

Na liście wyprawkowej nie może zabraknąć także materaca dla noworodka. Zastanawiacie się jaki materac dla dziecka wybrać? Przede wszystkim należy unikać materacy wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak na przykład gryka. Zalecane są średnio twarde materace wykonane z pianki poliuretanowej. Sprawdźcie naszą ofertę materacy dla noworodka z Pozytywną Opinią Instytutu Matki i Dziecka.

Kolejnym pytaniem, które z pewnością pojawia się na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka jest, jaki przewijak wybrać. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w wygodny przewijak wolnostojący, które półki pomieszczą wszystkie rzeczy potrzebne do przewinięcia Maluszka. Popularnym rozwiązaniem jest także przewijak nakładany na łóżeczko. Pamiętajcie jednak, aby upewnić się, czy spełnia on odpowiednie normy bezpieczeństwa, a więc posiada zabezpieczenia, dzięki którym nie zsunie się z łóżeczka. Wygodnym rozwiązaniem będzie także komoda z przewijakiem . 

Nie zapomnijcie także o odpowiednich tekstyliach do łóżeczka niemowlęcego, takich jak komplet prześcieradeł, ochraniacze na materac czy poduszka klin, ułatwiająca oddychanie. Do ich przechowywania przyda się szuflada z estetycznym przykryciem, którą wsuniecie pod łóżeczko.

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!