Prezenty do zamówień

Blog

Zalety materaca High Quality

31.08.2022

Często pytacie nas, jaki materac jest najbardziej polecany dla dziecka. W naszej ofercie znajdziecie aż 6 rodzajów materacy, które są odpowiednie dla najmłodszych, jednak najchętniej wybieranym jest High Quality dostępny w rozmiarze 90×40, 120×60, jak i 140×70. Co wyróżnia ten model materaca i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka?

 

Co wyróżnia materac High Quality od standardowych materacy?

Nie bez powodu polecamy Wam właśnie ten model materaca. Posiada on szereg właściwości, które znacznie wyróżniają go od standardowych materacy składających się z samej pianki. Zobaczcie, co sprawia, że materac High Quality jest tak zaawansowanym produktem.

 

Z czego zbudowany jest materac High Quality?

Materac High Quality zbudowany jest z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej o zwiększonej gęstości, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały niż standardowe materace dostępne na rynku, wykonywane z pianki o mniejszej gęstości. Im gęstsza pianka, tym bardziej jest ona wytrzymała na deformację, a tym samym posłuży Waszemu dziecku znacznie dłużej i nie pozostawi wgnieceń, które mogą niekorzystnie wpływać na kształtowanie się kręgosłupa dziecka. Materac posiada także właściwości antybakteryjne i antyalergiczne, dzięki zastosowaniu w nim pianki VitaRest, co potwierdza certyfikat Ultra Fresh. Dobrze sprawdzi się więc dla małych alergików.

 

Cyrkulacja powietrza w materacu High Quality

Jedną z największych zalet materaca High Quality jest zaawansowana cyrkulacja powietrza, którą gwarantuje. Materac na całej swojej powierzchni został bowiem wyposażony w pionowe i poziome kanaliki wentylacyjne, które zapewniają stały przepływ powietrza i odprowadzenie ciepła zgromadzonego w materacu. Dzięki zintegrowanemu systemowi wentylacji Air Pro, połączonemu z siateczką napowietrzającą znajdującą się z boku pokrowca, Wasz Maluszek nie będzie budzić się w nocy z powodu przegrzewania. Pozytywnie wpłynie to także na higienę snu, gdyż dzięki swobodnemu przepływowi powietrza zmniejszy się ryzyko rozwoju grzybów i baterii we wnętrzu materaca.

Kanaliki wentylacyjne, znajdujące się na powierzchni materaca, przystosowane są odpowiednio do wieku dziecka. Strona o powtarzalnym profilu, czyli o kanalikach wentylacyjnych tej samej głębokości nie posiada specjalnych stref twardości i przeznaczona jest dla dzieci do 12 miesiąca życia ze względu na fakt, iż kręgosłup noworodka dopiero się kształtuje. Druga strona natomiast wyposażona została w profile o różnej głębokości, dzięki czemu punktowy nacisk jest mniejszy i kręgosłup jest lepiej podparty.

 

Właściwości pokrowca w materacu High Quality

Na szczególną uwagę zasługuje również pokrowiec materaca High Quality wykonany z aksamitnej dzianiny Tencel, która pomaga odprowadzać wilgoć z wnętrza materaca. Dzięki zastosowaniu nitki srebra zyskuje on naturalne właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Pokrowiec wyróżnia także funkcjonalny zamek 360 stopni, który umożliwia podzielenie go na dwie połówki i wypranie tylko zabrudzonej części, bez konieczności zdejmowania go w całości.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!