Prezenty do zamówień

Blog

Zakupy dla niemowlaka – co potrzebujesz oprócz łóżeczka?

12.09.2023

Przygotowanie na przyjście nowego członka rodziny to wyjątkowy okres w życiu każdego rodzica. Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednie wyposażenie pokoju niemowlęcego oraz posiadanie niezbędnych akcesoriów, aby zapewnić maluchowi wygodę i bezpieczeństwo. Oprócz łóżeczka niemowlęcego istnieje wiele innych rzeczy, które warto uwzględnić na liście zakupów. W tym artykule omówimy, co jeszcze jest potrzebne, aby zapewnić kompleksową opiekę nad niemowlęciem.

 

Podstawowe potrzeby niemowlaka

 

Materac do łóżeczka

Pierwszym ważnym punktem na liście zakupów jest odpowiedni materac do łóżeczka. Wybór materaca powinien być dokładnie przemyślany, ponieważ niemowlę spędza na nim dużo czasu. O tym jak wybrać odpowiedni materac podpowiadamy tutaj.

 

Wyposażenie pokoju niemowlęcego

 

Szafa i komoda

W pokoju niemowlęcym niezbędne jest odpowiednie miejsce do przechowywania ubranek, pieluszek i tekstyliów. Szafa i komoda są idealnym rozwiązaniem. Upewnij się, że są przemyślane pod względem organizacji i praktyczności. Wskazówki, jak zaplanować funkcjonalny układ mebli w pokoju dla dziecka znajdziesz tutaj.

Przewijak dla niemowlaka

Przewijak to niezwykle przydatne wyposażenie pokoju niemowlęcego. Umożliwia wygodne przewijanie dziecka, co jest niezbędne podczas pielęgnacji i zmiany pieluszki. Upewnij się, że przewijak jest stabilny, atestowany i ma odpowiednią wysokość, aby uniknąć bólu pleców podczas przewijania.

 

Tekstylia dla niemowlaka

 

Prześcieradło na materac do łóżeczka

Jeden z podstawowych elementów w łóżeczku oprócz materaca. Wybierajmy prześcieradła wykonane z naturalnych materiałów takich jak bawełna, czy bambus.

Otulacz dla niemowlaka

Otulacze to niezastąpione akcesoria, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa niemowlęciu. Wybierz otulacz wykonany z miękkiego, naturalnego materiału, który zapewni dziecku ciepło i komfort podczas snu.

Ochraniacz na materac do łóżeczka

Ochraniacz na materac to kluczowy element, który zapobiega przedostawaniu się wilgoci do materaca. Przyda się szczególnie podczas odzwyczajania maluszka od pieluszki.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!