Prezenty do zamówień

Blog

Przygotowanie do drugiego trymestru – co zrobić w pierwszych trzech miesiącach ciąży?

10.10.2023

Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy okres pełen emocji i zmian. Jest to czas, gdy organizm przyszłej mamy dostosowuje się do nowej roli, a zarodek rozwija się w pełni. Przygotowanie do drugiego trymestru zaczyna się właśnie w tych pierwszych trzech miesiącach ciąży. Oto, co powinnaś zrobić, aby zadbać o swoje zdrowie i dobrostan w tym czasie.

 

Znajdź prawidłową opiekę medyczną

Pierwszym krokiem podczas pierwszego trymestru ciąży jest znalezienie odpowiedniej opieki medycznej. Skonsultuj się z lekarzem ginekologiem lub położnikiem, który będzie cię regularnie monitorować przez całą ciążę. To ważne, aby upewnić się, że wszystko przebiega prawidłowo i zminimalizować ryzyko powikłań.

Wybór lekarza w pierwszym trymestrze ciąży

Wybierając lekarza, zwróć uwagę na jego doświadczenie w opiece nad kobietami w ciąży. Upewnij się, że czujesz się komfortowo i zaufasz swojemu lekarzowi, ponieważ będziecie współpracować przez wiele miesięcy.

 

Zdrowa dieta i suplementacja w pierwszym trymestrze ciąży

W pierwszym trymestrze ciąży dieta odgrywa kluczową rolę w rozwoju dziecka. Upewnij się, że spożywasz zdrowe, zrównoważone posiłki bogate w składniki odżywcze. Dodatkowo, ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego, który jest niezbędny dla rozwoju układu nerwowego dziecka.

Śledź zalecenia

Konsultuj się z lekarzem w sprawie odpowiedniej suplementacji i zalecanych ilości kwasu foliowego oraz innych witamin i minerałów.

 

Unikaj szkodliwych substancji

Podczas ciąży unikaj szkodliwych substancji, takich jak alkohol, czy papierosy. Te substancje mogą negatywnie wpływać na rozwijające się dziecko i zwiększać ryzyko wad wrodzonych.

Ogranicz Kofeinę

Zredukuj spożycie kofeiny, ponieważ nadmierne ilości mogą być szkodliwe dla płodu. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie bezpiecznej ilości kofeiny, którą możesz spożywać.

 

Dbaj o higienę

W pierwszym trymestrze ciąży zwiększa się podatność na infekcje. Dlatego szczególnie ważne jest dbanie o higienę osobistą, częste mycie rąk i unikanie miejsc zwiększonego ryzyka zakażenia.

 

Zdrowy styl życia

Pamiętaj także o regularnym ruchu i dbaj o zdrowy styl życia. Spacery, joga dla ciężarnych i pływanie mogą pomóc utrzymać kondycję fizyczną i psychiczną.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!