Prezenty do zamówień

Blog

Pomelody& Woodies Safe Dreams

08.11.2022

POMELODY& WOODIES SAFE DREAMS
Ukołysz maluszka w bezpiecznych łóżeczkach i zadbaj o jego spokojny sen oraz stymulacje pracy mózgu. Rozwijaj u dziecka zmysł słuchu oraz wspomagaj rozwój mowy.

POMELODY– kołysanki do snu dla niemowląt i dzieci

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Wam fantastyczną polską inicjatywę, platformę Pomelody. Pomelody to marka, która promuje ideę wychowania przez sztukę i rozwój muzyczny dziecka od pierwszych dni życia. Z największą starannością przygotowuje treści audiowizualne, które dzięki wysokiej jakości zapewniają dziecku bogate środowisko muzyczno-estetyczne.

Pomelody dba o to, by rodzicielstwo brzmiało lepiej, dlatego właśnie piosenkom na dobranoc poświęcili cały album. Album „Moje pierwsze kołysanki” w którym, znaleźć można kojące utwory po polsku, jak i w języku angielskim, mruczanki, zawiera również podkłady do śpiewania wraz z tekstami zamieszczonymi w dedykowanej książeczce.

Ponadto, w każdym ze śpiewników polskich i angielskich znalazło się miejsce dla utworów, które sprawdzą się także jako kołysanki dla starszaków.

Poniżej top najlepszych kołysanek dla niemowląt w aplikacji Pomelody w roku 2022.

1. Ta Dorotka
2. Sowa na gaju siada
3. Z popielnika na Wojtusia
4. Aaa, kotki dwa
5. Kołysanka od mamy

To przede wszystkim klasyczne kołysanki dla niemowlaków i dzieci, które są przekazywane z pokolenia
na pokolenia, a to chyba najlepszy dowód na ich kojący wpływ.

Każda kołysanka dla niemowlaka zawiera tekst w aplikacji, dzięki któremu rodzice mogą sami, najpiękniej jak potrafią, śpiewać dzieciom do snu. Na końcu tego króciutkiego zestawienia znajduje się „Kołysanka od mamy”, autorska kompozycja Anny Weber, założycielki Pomelody.

Skąd się wzięły kołysanki dla niemowląt?

Śpiewanie kołysanek niemowlakowi to jedna z najstarszych i najbardziej naturalnych form interakcji i komunikacji między matką a dzieckiem. Zrytmizowana mowa, nucenie i śpiewanie były pierwszymi muzycznymi zachowaniami człowieka obecnymi we wszystkich kulturach świata. Pierwsze kołysanki dla noworodków nie posiadały tekstu, najważniejsza była melodia i jej charakter. Słowa zaczęto dodawać dużo później i miały one większe znaczenie dla mamy niż dla dziecka.
Śpiewały one o życiu codziennym lub prosiły o sen czy zdrowie dla swojego dziecka. Wraz z rozwojem kultury muzycznej powstały utwory muzyki klasycznej będące kołysankami jak słynna melodia Wiegenlied Op. 49 No. 4 Johannesa Brahmsa. Wiele melodii kołysanek dla dzieci pochodzi z tradycji ludowej i są śpiewane do dziś.

Kołysanki do snu dla niemowląt mają moc!

Przede wszystkim śpiewanie kołysanek buduje i wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem.
Odpowiednio modelowany głos i rytmicznie kołysanie, uspokaja oraz wycisza noworodka. Towarzyszy temu niezwykła czułość, która w dziecku kształtuje poczucie bezpieczeństwa i przywiązania.
Ponadto, muzyka odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecięcego mózgu. Śpiewając maluszkowi, wpływamy na powstawanie szczególnych połączeń neuronowych między prawą a lewą półkulą mózgu. Połączenia te powstają we wczesnym dzieciństwie i wpływają na rozwój innych umiejętności w przyszłości.

Dzięki kołysankom stymulujemy pracę mózgu u niemowlęcia, rozwijamy zmysł słuchu czy wspomagamy rozwój mowy, ponieważ ma ono szansę osłuchiwać się z brzmieniem języka, jego melodią oraz rytmem. Kołysanka powtarzana niemowlakowi przy codziennym zasypianiu daje również szansę lepiej rozwinąć się jego procesom pamięciowym.

W trosce o rozwój maluszków Pomelody wraz Woodies Safe Dreams organizuje cykliczne akcje, dołączając do zamówień z łóżeczkami dla niemowląt i dzieci, limitowane vouchery na darmową subskrypcję aplikacji Pomelody.

By skorzystać z trzymiesięcznego, nielimitowanego dostępu do kołysanek, piosenek oraz słuchowisk zeskanuj QR kod na voucherze dołączonym do zamówienia.*

www.pomelody.com

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami [email protected]

 

*dodawany do dwóch złączonych paczek

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!