Prezenty do zamówień

Blog

Jakie tekstylia wybierać dla dziecka latem?

25.07.2022

Gorące lato to szczególna pora, kiedy delikatna skóra dziecka narażona jest na odparzenia, czy przegrzanie w wyniku złej jakości materiałów i niedopasowania ich do panujących warunków atmosferycznych. Jak zadbać o komfort dziecka podczas najbardziej upalnych dni i jakich materiałów unikać? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

 

Oddychające materiały – jakie tkaniny będą odpowiednie dla skóry dziecka latem?

Latem szczególnie należy zwracać uwagę, na to, z jakiego materiału uszyte są tekstylia, którymi okrywamy Maluszka w nocy, czy w trakcie drzemki w ciągu dnia. Wybierajmy naturalne i oddychające materiały, pod którymi Maluszek nie będzie się pocić i przegrzewać, co może przyczyniać się do częstych przebudzeń i złego samopoczucia. Naturalne włókna zapewnią odpowiednią termoregulację i zapewnią dziecku komfort. W najcieplejsze miesiące szczególnie zaleca się wybierać tekstylia z  materiałów, takich jak bambus, len, czy bawełna.

 

Jakie właściwości posiada bambus?

Tkanina bambusowa ze względu na swoją wyjątkową miękkość, porównywaną nawet do jedwabiu, polecana jest szczególnie dla małych dzieci z wrażliwą i delikatną skórą. Materiał ten oprócz swojej niezwykłej miękkości charakteryzuje się właściwościami termoregulacyjnymi, które zapobiegają przegrzewaniu i pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę ciała dziecka. Bambus posiada także zdolność do pochłaniania i oddawania wilgoci, co gwarantuje zwiększony komfort. Tkanina bambusowa wykazuje także właściwości antybakteryjne oraz bakteriostatyczne i jest w pełni biodegradowalna. Tekstylia wykonane z bambusa będę więc dobrym wyborem dla małych alergików.

 

Jakie właściwości posiada len?

Len jest szczególnie polecany dla dzieci ze skórą skłonną do podrażnień oraz alergii. Naturalna lniana tkanina nie zawiera syntetycznych domieszek i wykazuje właściwości  bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne. Podobnie jak bambus, wyróżnia się termoregulacją, dzięki czemu zapewnia uczucie komfortu o każdej porze roku. Podczas upalnego lata gwarantuje przyjemne uczucie chłodu, natomiast zimą pozwala utrzymać właściwą temperaturę ciała. Len stwarza najlepszy mikroklimat dla wrażliwej skóry dziecka i w porównaniu do innych tkanin, charakteryzuje się wysoką absorpcją wilgoci.

 

Jakich materiałów unikać latem?

Latem należy wyrzekać się wszelkiego rodzaju sztucznych tkanin, w których skóra dziecka mogłaby się przegrzewać, czy nawet odparzać. Do takich materiałów należy przede wszystkim poliester, który nie oddycha, a więc Maluch będzie się w nim pocić. Podobnie zachowuje się akryl, który także nie posiada właściwości termoregulacyjnych, a oprócz tego nie odprowadza też wilgoci. Innym materiałem, który może potęgować u dziecka potliwość ze względu na to, że nie oddycha, jest nylon. Tekstylia wykonane z tego typu materiałów będą dla dziecka niekomfortowe i nieprzyjemne, dlatego zrezygnujmy z nich nie tylko latem, ale i przez cały rok, na rzecz naturalnych, oddychających tkanin.

Sprawdź ofertę naszych naturalnych, atestowanych tekstyliów dla dzieci, które zapewnią dziecku komfort przez cały rok.

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!