Prezenty do zamówień

Blog

Jak zadbać o komfort termiczny niemowlaka latem w łóżeczku niemowlęcym?

27.06.2024

Lato może być trudnym okresem dla niemowlaków, które są bardziej wrażliwe na zmiany temperatury. Wysokie temperatury mogą wpływać na jakość snu i ogólny komfort maluszka. W tym artykule dowiesz się, jak zadbać o komfort termiczny niemowlaka latem w łóżeczku niemowlęcym.

 

Dlaczego komfort termiczny jest ważny dla niemowlaka?

 

Znaczenie odpowiedniej temperatury

Odpowiednia temperatura w pokoju niemowlaka jest kluczowa dla jego zdrowia i komfortu. Niemowlaki mają jeszcze nie w pełni rozwinięty system termoregulacji, co oznacza, że są bardziej podatne na przegrzanie lub wychłodzenie.

 • Idealna temperatura w pokoju: Optymalna temperatura w pokoju niemowlaka wynosi między 18, a 20 stopni Celsjusza. Latem utrzymanie tej temperatury może być wyzwaniem, ale jest kluczowe dla zapewnienia dziecku komfortu.

 

Jak utrzymać odpowiednią temperaturę w pokoju niemowlaka?

 

Używanie klimatyzacji i wentylatorów

Klimatyzacja i wentylatory mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pokoju niemowlaka, ale należy używać ich z umiarem.

 • Klimatyzacja: Ustaw klimatyzację na umiarkowaną temperaturę i unikaj bezpośredniego nawiewu na dziecko. Regularnie czyść filtry, aby zapobiec rozwojowi bakterii i alergenów.
 • Wentylatory: Wentylatory powinny być ustawione tak, aby powietrze nie wiało bezpośrednio na niemowlaka. Możesz skierować je na ścianę lub sufit, aby zapewnić cyrkulację powietrza.

 

Naturalne metody chłodzenia

Oprócz urządzeń elektrycznych, istnieje wiele naturalnych metod, które mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pokoju niemowlaka.

 • Zasłony i rolety: Używaj zasłon i rolet, aby blokować bezpośrednie światło słoneczne w ciągu dnia. Jasne kolory zasłon odbijają światło i pomagają utrzymać chłód w pokoju.
 • Wietrzenie: Wietrz pokój niemowlaka rano i wieczorem, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa. Unikaj otwierania okien w najgorętszej części dnia.

 

Wybór odpowiedniego łóżeczka i pościeli

 

Materace i prześcieradła

Wybór odpowiedniego materaca i pościeli jest kluczowy dla zapewnienia komfortu termicznego niemowlaka.

 • Materace oddychające: Wybieraj materace wykonane z oddychających materiałów, które zapewniają dobrą cyrkulację powietrza i pomagają zapobiegać przegrzaniu.
 • Prześcieradła z naturalnych tkanin: Bawełniane lub bambusowe prześcieradła są idealne na lato, ponieważ są przewiewne i miękkie.

 

Śpiworki i koce

Latem wybór odpowiedniego śpiworka lub koca jest równie ważny.

 • Lekki śpiworek: Wybierz śpiworek o niższym wskaźniku TOG (Thermal Overall Grade), który jest odpowiedni na cieplejsze miesiące.
 • Cienkie koce: Unikaj ciężkich koców i kołder. Cienki bawełniany kocyk jest wystarczający, aby zapewnić dziecku komfort bez ryzyka przegrzania.

 

Ubranie niemowlaka na noc

 

Materiały i warstwy

Dobór odpowiedniego ubrania na noc jest kluczowy dla komfortu termicznego niemowlaka.

 • Bawełna i bambus: Wybieraj ubrania wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna i bambus, które są przewiewne i delikatne dla skóry dziecka.
 • Minimalizm: Ubieraj niemowlaka lekko – body z krótkim rękawem lub piżamka z krótkimi nogawkami może być wystarczające. Unikaj zbyt wielu warstw, które mogą prowadzić do przegrzania.

 

Monitorowanie temperatury ciała

Regularnie sprawdzaj, czy niemowlak nie jest przegrzany lub wychłodzony. Dotknij jego karku lub pleców – powinny być ciepłe, ale nie gorące ani spocone.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!