Prezenty do zamówień

Blog

Jak odpowiednio zabezpieczyć materac dla niemowlaka przed przemoczeniem?

25.10.2022

Przemoczony materac dla niemowlaka, to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, których chcieliby uniknąć rodzice. O ile wypranie pokrowca nie jest trudne, to dokładne wyczyszczenia wnętrza materaca nie należy już do najprostszych zadań. Jest to problematyczne także pod względem długiego schnięcia materaca przez które Maluszek przez jakiś czas nie będzie mógł spać w swoim łóżeczku. W końcu mało kto trzyma w swojej szafie zapasowy materac na wypadek przemoczenia tego pierwszego.

Aby uchronić się przed tego typu sytuacjami, warto zaopatrzyć się w odpowiedni ochraniacz na materac, który pozwoli Wam spać spokojniej.

 

Rodzaje ochraniaczy na materac dla niemowlaka

Ochraniacze na materac dla niemowlaka dzielą się na ochraniacze o właściwościach wodoodpornych oraz na takie, które takich właściwości nie posiadają. Wykonywane są z u użyciem przeróżnych materiałów, jednak do najpopularniejszych należy membrana poliestrowa, frotta, tencel, włóknina poliestrowa, czy polipropylenowa. Wbrew pozorom zadaniem ochraniaczy na materac nie jest tylko zabezpieczenie przed ewentualnym przesiusianiem. Nie wszystkie ochraniacze nadają się też do codziennego użytkowania. Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się, jak dopasować ochraniacz odpowiednio do potrzeb Waszego dziecka.

 

Jak wybrać odpowiedni ochraniacz na materac dla niemowlaka?

Jeżeli zależy Wam na użytkowaniu ochraniacza przez cały czas, to najlepiej zaopatrzyć się w ochraniacz codzienny, a więc taki, który nie posiada warstwy wodoodpornej. Taki ochraniacz będzie stanowić dodatkową barierę ochronną dla materaca. Zabezpieczy go przed brudem i ułatwi zachowanie jego czystości, a tym samym wpłynie pozytywnie na jego żywotność. Na co dzień nie powinno stosować się materiałów w 100 procentach wodoodpornych, gdyż te nie oddychają i ograniczają cyrkulację powietrza w materacu, co może prowadzić nawet do odparzeń, czy nadmiernego pocenia się dziecka.

Ochraniacze wodoodporne zaleca się używać w wyjątkowych, awaryjnych sytuacjach, takich jak na przykład jelitówka, czy podczas odzwyczajania dziecka od pieluszki. W normalnych sytuacjach pełne przemoczenie materaca przez dziecko nie zdarza się na tyle często, aby codziennie ograniczać cyrkulację powietrza w materacu przez wodoodporne materiały. Zazwyczaj są to sporadyczne przypadki, spowodowane przez wspomniane wyżej sytuacje lub kiedy zdarzy się nam zapomnieć o szybkiej zmiany pieluszki i dojdzie do jej przelania. Cyrkulacja powietrza w materacu jest jedną z najważniejszych rzeczy, gdyż ma bezpośredni wpływ na komfort i higienę snu dziecka, dlatego nie warto na siłę jej ograniczać.

 

Ochraniacz wodoodporny Premium – ochrona i przewiewność w jednym

Istnieją na rynku produkty, które mimo zastosowania materiałów wodoodpornych są w stanie zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Takim produktem jest nowość w naszej ofercie, wodoodporny ochraniacz Premium, dostępny do materaca dla niemowlaka w rozmiarze 120×60, jak i 140×70. Pokrowiec doskonale zabezpiecza materac przed przemoczeniem, zapewniając jednocześnie swobodny przepływ powietrza.

Ochraniacz składa się z dwóch warstw. Pierwsza, wierzchnia część, to siateczka 3D, dzięki której zachowana jest odpowiednia wentylacja materaca.

Wodoodporny-ochraniacz-na-materac-dla-niemowlak-ochraniacz-na-materac-dla-starszaka-Woodies-Safe-Dreams--300x300 Jak odpowiednio zabezpieczyć materac dla niemowlaka przed przemoczeniem?

Drugą natomiast stanowi wodoodporny laminat, znajdujący się poniżej siateczki. Doskonale zabezpieczy on wnętrze materaca przed zawilgoceniem.

Wodoodporny-ochraniacz-na-materac-dla-niemowlak-ochraniacz-na-materac-dla-starszaka-Woodies-Safe-Dreams-7-300x300 Jak odpowiednio zabezpieczyć materac dla niemowlaka przed przemoczeniem?

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!