Prezenty do zamówień

Blog

I trymestr – sprawdź, czym charakteryzuje się 1 miesiąc ciąży

14.12.2020

Gratulacje! Zapewne właśnie dowiedzieliście się, że zostaniecie Rodzicami. Przed Wami najpiękniejszy, ale zarazem bardzo stresujący okres w życiu. Zapoznajcie się z serią naszych wpisów, które pomogą Wam przejść przez ten wyjątkowy czas w mniej nerwowy sposób.

Znajdziecie tu podpowiedzi, jak wybrać bezpieczne łóżeczko niemowlęce oraz o czym należy pamiętać w każdym miesiącu ciąży.

Zapraszamy Was także do lektury poniższego wpisu, z którego dowiecie się, czego możecie spodziewać się w pierwszym miesiącu ciąży.

 

I trymestr – sprawdź, czym charakteryzuje się 1 miesiąc ciąży

 

Pierwszy miesiąc ciąży jest niewątpliwie najbardziej ekscytujący. W końcu dopiero co dowiedzieliście się, że powitacie na świecie nowego członka Rodziny. Pierwszy miesiąc wiąże się więc z niezwykłymi emocjami.

Nie spodziewajcie się jednak zbyt wielkich zmian. W tym okresie przyszła Mama może nawet jeszcze nie wiedzieć, że spodziewa się dziecka. Niewątpliwie dużą zmianą będzie nagły brak miesiączki oraz pogarszające się samopoczucie oraz mdłości. Będzie to sygnał do wykonania testu ciążowego.

 

Jakie zmiany zachodzą w organizmie kobiety w pierwszym miesiącu ciąży?

 

Poznaj zmiany, które oprócz mdłości oraz gorszego nastroju będą towarzyszyć Ci przez następne kilka tygodni. Pamiętaj jednak, że każda kobieta przechodzi ciążę w indywidualny sposób więc nie nastawiaj się, że wszystkie dolegliwości będą dotyczyć również Ciebie.

 

Czym charakteryzuje się 1 miesiąc ciąży? Dolegliwości i zmiany w organizmie kobiety

 

Gołym okiem ciężko będzie Ci wypatrzeć jakiekolwiek zmiany. Z pewnością dostrzeżesz je w obrębie ogólnego samopoczucia. Mogą pojawić się poranne mdłości, jednak ich częstotliwość jest indywidualną sprawą. Możesz poczuć także dyskomfort związany z bólem piersi, które powiększają się pod wpływem hormonów. Inną częstą dolegliwością, która pojawia się na początku ciąży jest konieczność częstszego korzystania z toalety, co może być uciążliwe.

 

O czym należy pamiętać w 1 miesiącu ciąży?

 

Przede wszystkim, umów się do ginekologa, aby potwierdził ciążę i zlecił wszystkie najważniejsze badania. Taką wizytę najlepiej odbyć między 7, a 8 tygodniem ciąży. Konieczne będzie także wykonanie pierwszego badania USG oraz takich badań jak morfologia krwi, cytologia, badanie moczu, czy piersi.

W tym czasie powinnaś wybrać także lekarza, który będzie prowadzić Twoją ciążę od początku do końca. Możesz zdecydować się na ginekologa, do którego chodzisz regularnie lub poprosić o polecenie kogoś innego.

Od tego momentu zadbaj także o regularne przyjmowanie kwasu foliowego oraz wprowadź do swojego jadłospisu zdrowe dania bogate w potrzebne witaminy. Przemyśl swoją dotychczasową dietę i zastanów się, czy nie potrzebujesz zmiany. Pamiętaj także o zerwaniu ze wszystkimi używkami.

 

1 miesiąc ciąży – kiedy należy skompletować wyprawkę dla noworodka?

 

Maluszek może pojawić się na świecie już w 7 miesiącu ciąży więc ważne, aby do tego czasu być gotowym na jego przyjście. Nie zwlekajcie zbyt długo z zakupem niezbędnym rzeczy takich jak, dostawka dla łóżka Rodziców, łóżeczko niemowlęce, czy przewijak. Nie zamawiajcie ich na ostatni moment. Zawsze bierzcie poprawkę na ewentualne reklamacje, czy zmiany w zamówieniach. Da Wam to komfort psychiczny, który jest niezwykle cenny w tym stresującym dla przyszłych Rodziców czasie.

O tym, jakie elementy powinny obowiązkowo znajdować się w wyprawce dla noworodka przeczytacie tutaj. Zapoznajcie się także z naszym poradnikiem, z którego dowiecie się, na jakie elementy zwracać uwagę wybierając bezpieczne łóżeczko dziecięce i niemowlęce.

Zapraszamy Was także do sprawdzenia naszej oferty atestowanych łóżeczek niemowlęcych z Pozytywną Opinią Instytutu Matki i Dziecka.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!