Prezenty do zamówień

Blog

Dlaczego dziecko powinno spać w łóżeczku niemowlęcym?

23.08.2023

Łóżeczko niemowlęce to jedno z pierwszych miejsc, w których maleństwo spędza większość swojego czasu. Wybór odpowiedniego miejsca do snu ma ogromne znaczenie dla zdrowego rozwoju dziecka oraz spokoju rodziców. W poniższym artykule omówimy kluczowe powody, dla których dziecko powinno spać w łóżeczku niemowlęcym.

 

Bezpieczeństwo i komfort maluszka

Bezpieczeństwo to absolutny priorytet w przypadku noworodków i niemowląt. Łóżeczka niemowlęce są projektowane tak, aby spełniały rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, zapewniając odpowiednią przestrzeń do spania i ograniczając ryzyko przypadkowego zakrycia głowy, co może mieć miejsce gdy na przykład dziecko śpi z rodzicami w jednym łóżku. Ponadto, materace w łóżeczkach niemowlęcych są dostosowane do specjalnych potrzeb maluszka, zapewniając odpowiednią twardość i prawidłowe podparcie dla kręgosłupa.

Wspomaganie regularnych nawyków snu

Łóżeczko niemowlęce daje maluszkowi swoją własną przestrzeń. To miejsce, gdzie może się czuć bezpiecznie i komfortowo, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego dziecka. Własne łóżeczko może również pomóc w rozwijaniu poczucia niezależności, gdy maluch staje się bardziej samodzielny.

Ułatwienie procesu usypiania

Dziecięcy proces zasypiania może być czasem wyzwaniem dla rodziców. Łóżeczko niemowlęce może pomóc w tym procesie, ponieważ dziecko zaczyna kojarzyć to miejsce ze snem. Konsekwentne kładzenie dziecka do jego łóżeczka na początku procesu usypiania może skutkować łatwiejszym zasypianiem i spokojniejszym snem przez całą noc.

Odpowiednie warunki do rozwoju motorycznego

W miarę jak dziecko rośnie, jego zdolności motoryczne również się rozwijają. Łóżeczka niemowlęce często posiadają regulowaną wysokość poziomu materaca, co ułatwia rodzicom dostosowanie go do zmieniających się potrzeb maluszka. Niemowlę może stopniowo uczyć się podnoszenia główki, obracania się i w końcu wstawania, mając odpowiednie wsparcie podczas tych ważnych faz rozwoju.

 

Łóżeczko niemowlęce – zdrowy i bezpieczny sen Twojego maluszka

Decyzja o umieszczeniu dziecka w łóżeczku niemowlęcym ma długotrwałe efekty na jego zdrowie i rozwój. Bezpieczeństwo, komfort, możliwość ustanowienia regularnych nawyków snu oraz wsparcie dla rozwoju motorycznego to kluczowe korzyści płynące z wyboru tej opcji. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne, dlatego warto obserwować jego reakcje i dostosowywać podejście do snu w zależności od potrzeb maluszka. Przy wyborze łóżeczka niemowlęcego zwróćmy uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa oraz funkcje dostosowujące się do rozwoju dziecka.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!