Prezenty do zamówień

Blog

Czym są nakładki gryzaki używane w łóżeczkach niemowlęcych?

28.08.2023

Przygoda z rodzicielstwem to niewątpliwie czas pełen radości, odkryć i wyzwań. Każdy szczegół związany z opieką nad małym człowiekiem ma ogromne znaczenie, a kwestie takie jak wybór odpowiedniego łóżeczka niemowlęcego mogą okazać się kluczowe dla komfortu i bezpieczeństwa maluszka. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy poruszyć temat tak zwanych gryzaków na łóżeczko niemowlęce – akcesoriów, które wzbogacają przestrzeń snu i zabawy niemowlęcia.

 

Nakładki gryzaki – czym są i do czego służą?

Nakładki gryzaków to innowacyjny element wyposażenia łóżeczka niemowlęcego, który ma za zadanie przede wszystkim zaspokoić potrzebę rosnącego niemowlęcia do badania, gryzienia i eksplorowania otaczającego je świata. W momencie, gdy ząbkowanie staje się nieodłącznym etapem rozwoju dziecka, gryzaki umieszczone na obrzeżach łóżeczka (dłuższych bokach) pozwalają maluszkowi łagodzić dolegliwości bólu dziąseł, jednocześnie przynosząc mu radość poprzez różnorodność faktur i kształtów do odkrywania.

 

Z czego wykonane są nakładki gryzaki na łóżeczko niemowlęce?

Nakładki gryzaki są starannie wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia dziecka. Często są to silikonowe, gumowe lub plastikowe tworzywa, które są łatwe do utrzymania w czystości. Ważne jest, aby wybierać produkty pozbawione szkodliwych substancji chemicznych oraz takie, które spełniają normy bezpieczeństwa i jakości.

 

Jakie są zalety gryzaków na łóżeczko niemowlęce?

 

Ulga podczas ząbkowania

Gdy maluszkowi zaczynają rosnąć ząbki, towarzyszy temu często ból i dyskomfort. Nakładki gryzaki zapewniają dziecku coś miłego do gryzienia, co może pomóc w złagodzeniu dolegliwości.

Stymulacja sensoryczna

Inna niż drewno faktura gryzaków może dostarczyć niemowlęciu atrakcyjnych bodźców sensorycznych, wspomagając tym samym jego rozwój poznawczy.

Zabawa i eksploracja

Niemowlęta uwielbiają odkrywać nowe rzeczy poprzez badanie ich zmysłami. Nakładki gryzaków stanowią doskonałą okazję do takiej eksploracji, co ma pozytywny wpływ na rozwój sensoryczny i motoryczny dziecka.

Ochrona łóżeczka

Oprócz funkcji rozwojowych, nakładki gryzaki pełnią także rolę ochronną. Chronią boki łóżeczka przed ewentualnymi uszkodzeniami i śladami ząbkowania.

 

Dlaczego warto wybierać łóżeczka z nakładkami gryzaków?

Decydując się na łóżeczko niemowlęce z gryzakami, inwestujesz w komfort, rozwój i bezpieczeństwo swojego dziecka. To praktyczne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcję użytkową i edukacyjną. Nakładki gryzaki przyczyniają się do stworzenia przyjaznej przestrzeni snu i zabawy, pozwalając maluszkowi odkrywać świat w sposób bezpieczny i angażujący.

Podsumowując, wybór łóżeczka niemowlęcego z gryzakami to doskonały sposób na zaspokojenie potrzeb rozwojowych i komfortowych maluszka. To wyjątkowe akcesoria, które przyczyniają się do radości, stymulacji i bezpieczeństwa w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!