Prezenty do zamówień

Blog

III trymestr – te rzeczy powinnaś mieć już skompletowane w 7 miesiącu ciąży!

25.11.2020

Jesteś w siódmym miesiącu ciąży? Twój Maluszek może więc w każdej chwili pojawić się na świecie! Pamiętaj, że tylko kilka procent dzieci rodzi się w  przewidzianym wcześniej terminie. Na tym etapie powinnaś być już przygotowana na przyjście Maluszka na wypadek, gdyby okazał się wcześniakiem.

Wierzymy, że zadbałaś o przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla noworodka, ale jeżeli to zadanie jest nadal na liście rzeczy do zrobienia, to nie musisz się stresować. Z nami skompletujesz pełną wyprawkę dla Maluszka z dostawą w 2-3 dni robocze!

Ponadto, masz okazję skorzystać z atrakcyjnego rabatu na funkcjonalny zestaw!

Nie zapomnij sprawdzić naszych bestsellerowych modeli i wybierz coś dla siebie, a my zadbamy o bezpieczną i szybką dostawę.

A tymczasem zapraszamy do przeczytania krótkiego poradnika, który pomoże Ci wybrać najpotrzebniejsze rzeczy dla Twojego Maluszka.

Życzymy przyjemnej lektury!

 

III trymestr – te rzeczy powinnaś mieć już skompletowane w 7 miesiącu ciąży!

 

Siódmy miesiąc ciąży rozpoczyna jej ostatni i z pewnością najbardziej ekscytujący trymestr. Maluszek może pojawić się na świecie w każdej chwili – pamiętajmy, że coraz więcej dzieci rodzi się przed terminem. Warto więc zadbać w tym czasie o skompletowanie odpowiedniej wyprawki dla noworodka i innych potrzebnych rzeczy, aby nie stresować się zakupami na ostatni moment. W końcu pośpiech to zły doradca, a spokój ducha związany z załatwionymi sprawami zdecydowanie wpłynie pozytywnie na nastrój przyszłej Mamy.

 

 

 O czym należy pamiętać w 7 miesiącu ciąży?

 

W 7 miesiącu ciąży oprócz skompletowania odpowiedniej wyprawki dla noworodka ważne jest także pamiętanie o obowiązkowych badaniach oraz o przygotowanie torby do szpitala na wypadek gdyby poród zaczął się wcześniej. To także dobry czas na pomyślenie o planie porodu, który będzie stanowić w pewnym sensie scenariusz przebiegu Waszego porodu. Warto jak najwcześniej odhaczyć tych klika rzeczy, aby nie robić tego w stresie w ostatnich tygodniach ciąży.

 

 

Siódmy miesiąc ciąży – lista obowiązkowych badań

 

– badania USG

– morfologia krwi oraz badanie moczu

– ocena pH wydzieliny pochwowej

– badania pomocnicze

– (anty Rh)

– kontrola ruchliwości płodu przeprowadzana przez położną

 

Na czym polega kontrola ruchliwości płodu? Chodzi tutaj o nic innego, jak zapisywanie ruchów, które wykona w ciągu dnia Wasze dziecko. Standardowo dziecko w brzuchu, od rana do wieczora powinno wykonać do 10 ruchów. Ich mniejsza ilość lub całkowity ich brak powinien stanowić dla Was sygnał, aby skonsultować to z lekarzem lub położną.

 

Jak przygotować plan porodu?

 

Plan porodu najlepiej przygotować z położną, która pomaga Wam w trakcie trwania ciąży. Do przygotowania takiego planu możecie wykorzystać także gotowe szablony dostępne w Internecie oraz w aplikacjach ciążowych. Warto także skontaktować się ze szpitalem, w którym planujecie rodzić z pytaniem, czy posiada taki formularz do wypełnienia dostosowany do warunków panujących w danym szpitalu.

W planie porodu powinny znaleźć się takie informacje, jak na przykład preferowana przez Was pozycja porodu, dane osoby towarzyszącej Wam podczas porodu, Wasze podejście do podawanego znieczulenia. Możecie także zdecydować czy chcecie, aby Wasz Maluszek został umyty od razu po porodzie oraz czy ma zostać dostawiony od razu do Waszej piersi. Wszystkie takie szczegółowe i istotne dla Was informacje możecie zamieścić w planie. Nie zapomnijcie zabrać go ze sobą na porodówkę, aby pracownicy szpitala wiedzieli, jak się zachować, kiedy zacznie się już ten długo wyczekiwany moment.

 

 

Siódmy miesiąc ciąży – te elementy wyprawki dla noworodka powinniście mieć skompletowane!

 

Co powinna zawierać idealna wyprawka dla noworodka? Jak ją skompletować, aby nie kupować zbędnych rzeczy, które nigdy Wam się nie przydadzą? Wszystkie te informacje znajdziecie poniżej.

 

Atestowane łóżeczko dziecięce i niemowlęce

 

Łóżeczko dziecięce i niemowlęce, to zdecydowanie najważniejszy punkt na liście wyprawkowej. Na początek warto wybrać mniejsze łóżeczko w rozmiarze 90×40, które może stanowić tańszą alternatywę dla tradycyjnych dostawek do łóżka Rodziców. W pierwszych miesiącach dziecko potrzebuje najwięcej bliskości więc takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie. Mini łóżeczko dzięki jego lekkiej konstrukcji i niewielkim rozmiarom możecie bez problemu przenieść w dowolne miejsce w domu. Dziecko nauczy się dzięki temu zasypiać w dźwiękach otoczenia.

Kolejnym etapem jest zakup większego łóżeczka, które będzie towarzyszyć Waszemu dziecku przez kolejne lata jego życia. Proponowanym przez nas rozmiarem jest łóżeczko o wymiarach 140×70 z funkcją przekształcenia w łóżko Junior. Takie rozwiązanie starczy Wam na lata i będziecie mieć już z głowy zakup łóżka dla starszaka.

Na co jeszcze oprócz rozmiaru warto zwracać uwagę podczas wyboru idealnego łóżeczka dziecięcego i niemowlęcego? Poniżej znajdziecie listę cech, które charakteryzują bezpieczne łóżeczko. Bez zakupem upewnijcie się, że wybrany przez Was model spełnia je wszystkie.

 

✔ Wyprodukowane zgodnie z normą bezpieczeństwa PN EN 716

✔ Brak ostrych krawędzi i narożników

✔ Dodatkowe zabezpieczenia boków łóżeczka w postaci metalowych łączników

✔ Brak wystających elementów, które dziecko może oderwać

✔Nakładki na dłuższe boki chroniące przed spożyciem farby przez Malucha

✔ Farba, którą pomalowane jest łóżeczko powinna posiadać odpowiedni certyfikat

✔ Płaskie, wąskie szczebelki zwiększające wytrzymałość konstrukcji

✔ Rozstaw szczebelków nie większy niż 56 mm

✔  Przestawienie dna łóżeczka z położenia wyższego na niższe jest możliwe tylko przy użyciu narzędzi

 

Nie bójcie się prosić producentów łóżeczek niemowlęcych o okazanie odpowiednich atestów, które będą stanowić dowód na to, że ich produkty spełniają normy bezpieczeństwa. Bowiem w Polsce nie ma obowiązku produkowania łóżeczek zgodnie z normą PN EN 716. Warto więc dopytać o tą kwestię przed zakupem.

Jeżeli zależy Wam, aby wybrany przez Was model spełniał wszystkie wymienione powyżej warunki, to kliknijcie tutaj.

 

Odpowiedni materac dla noworodka

 

Być może Was to zaskoczy, ale wybór odpowiedniego materaca dla noworodka jest istotniejszy niż wybór samego łóżeczka niemowlęcego. Dlaczego? Dlatego, że to na materacu dziecko spędza znaczną część swojego dnia więc to ważne, aby wybrany przez Was model zapewniał odpowiednią cyrkulację powietrza i miał zalecaną twardość.

Jaki materac warto wybrać dla swojego dziecka? Naszą sprawdzoną już przez wielu zadowolonych rodziców propozycją jest materac High Quality, dostępny w rozmiarze 120×60 oraz 140×70. Materac zbudowany jest z pianki poliuretanowej oraz wysokoelastycznej, która dopasowuje się do rozwijającego się stale kręgosłupa dziecka. To, co wyróżnia ten model od standardowych materacy dostępnych na rynku, to kanaliki wentylacyjne, które gwarantują doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu Maluszek nie będzie pocić się w nocy, a jego sen będzie znacznie bardziej komfortowy. Ponadto, materac ma dwie strony, które są odpowiednio dopasowane do wieku Maluszka. Strona o powtarzalnym profilu dostosowana jest od 0 do 12 miesiąca życia dziecka, natomiast strona, gdzie kanaliki wentylacyjne są różnej głębokości, zalecana jest dla dziecka powyżej 12 miesiąca życia, gdyż budowa kręgosłupa na tym etapie rozwoju jest już inna. Za wyborem tego modelu materaca przemawia także funkcjonalność – materac posiada bowiem zdejmowany antybakteryjny pokrowiec z zamkiem 360°, który umożliwia podział pokrowca na dwie niezależne części i wypranie tylko jednej z nich w przypadku zabrudzenia.

Jakich materacy dla noworodka nie zalecamy? Zdecydowanie tych zbudowanych z naturalnych materiałów. Pamiętajcie, że nie wszystko to, co jest eko, jest dobre dla Maluszka. Naturalne materiały w połączeniu z ciepłem i wilgocią mogą doprowadzić do pojawienia się niekoniecznie mile widzianych przez nas organizmów, więc miejcie, to na uwadze podczas wyboru materaca dla niemowlaka.

 

Przewijak nakładany na łóżeczko lub wolnostojący

 

Przewijak jest jednym z obowiązkowych elementów funkcjonalnej wyprawki. Wybierając go, warto wziąć pod uwagę ilość miejsca, jaką dysponujemy. Jeżeli nie macie zbyt dużo miejsca w pokoiku dziecięcym i niemowlęcym, to dobrym wyborem będzie przewijak nakładany na łóżeczko. Jeżeli jednak nie macie problemów z ograniczonym miejsce, to warto wybrać zdecydowanie bardziej funkcjonalny przewijak wolnostojący.

 

Tekstylia do zadań specjalnych

 

W bezpiecznym łóżeczku niemowlęcym nie powinny znajdować się takie elementy, jak szerokie ochraniacze na szczebelki, poduszki, pluszaki i inne elementy dekoracyjne, które zajmują miejsce w łóżeczku i ograniczają cyrkulację powietrza. Sprawdzą się one do zrobienia ładnego zdjęcia, jednak pamiętajcie, że w bezpiecznym łóżeczku dziecięcym i niemowlęcym wystarczą takie rzeczy, jak:

materac niemowlęcy

prześcieradło

– poduszka klin, ułatwiająca oddychanie i zapobiegająca ulewaniu się pokarmu

ochraniacz codzienny

– dodatkowo do zmiany ochraniacz wodoodporny, kiedy odzwyczajamy Maluszka od pieluszki

 

 

Elementy dodatkowe do łóżeczka

 

Po co płacić kilka razy za wysyłkę skoro można zamówić dodatkowe elementy do łóżeczka za pierwszym razem, nawet jeśli te będą potrzebne dopiero za kilka lat.

Z pewnością przyda Wam się szuflada do łóżeczka, w której pomieścicie dodatkowe tekstylia lub zabawki Waszego Maluszka. Jeżeli wybraliście łóżeczko 120×60, to warto zaopatrzyć się także w bok daybed, który przekształci je w tapczanik. Zwróćcie jednak uwagę, że nie do każdego naszego łóżeczka będzie on pasować. Jeżeli zależy Wam na mobilności łóżeczka, to możecie dokupić kółeczka.

 

 

Funkcjonalność łóżeczek

Certyfikaty<br />
bezpieczeństwa

Certyfikaty
bezpieczeństwa

Materace dobrane dla<br />
potrzeb Twojego dziecka

Materace dobrane dla
potrzeb Twojego dziecka

Opcja zdemontowania<br />
3 szczebelków

Opcja zdemontowania
3 szczebelków

Modele z „gryzakami”<br />
oraz opcją kółek

Modele z „gryzakami”
oraz opcją kółek

Wykonane z drewna<br />
sosnowego I klasy

Wykonane z drewna
sosnowego I klasy

Od 2 do 4 poziomów<br />
materaca

Od 2 do 4 poziomów
materaca

Bok Otwarty umożliwia<br />
przemianę w tapczanik

Bok Otwarty umożliwia
przemianę w tapczanik

Modele 140x70 <br />
z opcją wersji Junior

Modele 140x70
z opcją wersji Junior

Nie jesteś jeszcze gotowy by dokonać zakupu? Zostaw nam swój email a wyślemy Ci nasze aktualne zestawy wyprawkowe ze zniżką do 10%! Ten popup pojawi się tylko raz!